چهارشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
همزمان با افزایش انتقادات از سوء مدیریت در مراسم حج؛
 جنجال سازی جدید سعودی ها علیه ایران در یمن   

شبکه العربیه، وابسته به عربستان سعودی، مدعی شده است که یک قایق ایرانی حامل سلاح که راهی یمن بوده، در نزدیکی آب‌های یمن توقیف شده است.

به گزارش ندای اصفهان، در حالی که انتقادات از سوء مدیریت عربستان در مراسم حج امسال و کشته شدن صدها نفر در فاجعه منا، رو به افزایش است، سعودی ها برای منحرف کردن اذهان عمومی، همچون گذشته به جنجال آفرینی رو آورده و اتهامات نخ نما شده قدیمی را علیه ایران مطرح کرده است.

ائتلاف علیه یمن روز چهارشنبه هشتم مهرماه مدعی شد یک قایق باری ایرانی حامل سلاح به مقصد یمن را توقیف کرده است.

به گزارش رادیو فردا، ائتلاف یاد شده می‌گوید که این قایق روز شنبه هفته جاری در دریای عرب توقیف شد و حامل انواع گلوله، خمپاره‌انداز و سایر تجهیزات نظامی برای نیروهای حوثی بوده است.

این ائتلاف ادعا می کند که قایق یاد شده دارای ۱۴ ملون ایرانی است.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که حتی کارشناسان رسانه های غربی بارها تاکید کرده اند که یمن بازار سیاه سلاح و تجهیزات نظامی است و ادعای ارسال سلاح به این کشور بی معنی و مضحک است.

پیش از این نیز سعودی ها و همپیمانان آنها بارها چنین ادعاهایی را مطرح کرده اند که البته هنوز مدرکی در این زمینه ارائه نداده اند.

عربستان سعودی ائتلافی از کشورهای عربی تشکیل داده و می‌خواهد با شکست انقلابیون یمن، رئیس جمهور مستعفی و فراری، عبدربه منصور هادی را به قدرت بازگرداند.

به گزارش بی بی سی، تلفات بالای غیرنظامیان در حمله عربستان به شهرهای یمن، انتقادهای زیادی را به دنبال داشته است. در تازه‌ترین نمونه گفته می‌شود که در حمله نیروهای ائتلاف به یک عروسی ۱۳۰ نفر کشته شده‌اند.

منبع : جام نیوز

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق