پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان:
 پای خودروهای هیبریدی به اصفهان باز شد/تردد هزار خودرو در اصفهان   

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه برای واردات خودروهای هیبریدی هزینه گمرک چهار درصد دریافت می‌شود، گفت: در اصفهان یک هزار خودروی هیبریدی تردد می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه در حال حاضر استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی در دنیا سرعت بیشتری را به خود گرفته است، اظهار داشت: استفاده از این خودروها یکی از مصوبات اجلاس پاریس در حوزه محیط زیست است که همه کشورها باید به این موضوع ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه به صفر رساندن آلاینده‌های ناشی از خودرو در دنیا با توجه به تغییرات اقلیمی و همچنین گرم‌شدن زمین امری ضروری است، تصریح کرد: کاهش منابع سوخت‌هایی که هر روز مصرف می‌شود نیز از دیگر دلایل ضرورت استفاده از خودروهای هیبریدی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در خودروهای هیبریدی ترکیبی از سوخت فسیلی و برق استفاده می‌شود، ابراز داشت: این امر می‌تواند کمک قابل توجهی به احیای مجدد محیط زیست و به صفر رساندن آلودگی‌های زیست محیطی کند.

ورود خودروهای هیبریدی و برقی به کشور آغاز شده است

وی با بیان اینکه ورود خودروهای هیبریدی و برقی به کشور آغاز شده است، تصریح کرد: سیاست ما حرکت به سمت استفاده از خودروهای هیبریدی و پاک است و برای این امر نیز تسهیلاتی را در نظر گرفته‌ایم.

صلواتی با تاکید بر اینکه مصرف سوخت خودروهای هیبریدی ۳۰ درصد خودروهای عادی است، اضافه کرد: مهم‌ترین چالش خودروهای هیبریدی قیمت این خودروهاست که تولید کنندگان این خودروها تسهیلاتی را برای خریداران فراهم ساخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای واردات خودروهای هیبریدی هزینه گمرک چهار درصد دریافت می‌شود، افزود: در شهر اصفهان یک هزار خودروهای هیبریدی تردد می‌کند و می‌توان گفت پای این خودروهابه شهر اصفهان باز شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در شهر اصفهان مجوز محدوده ترافیک به خودروهای برقی و هیبریدی صارد می‌شود، گفت: در طرح «ال ای زد» هم خودروهای هیبریدی و برقی برچسب آبی دریافت می‌کنند و در همه روزهای سال و روزهای آلوده امکان تردد دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قیمت هر خودروی هیبریدی از ۹۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: خوشبختانه در شهر اصفهان تقاضا رو به افزایش است و باید کارخانجات تولید داخل نیز باید پا را فراتر بگذارند و همراه با سیاست تکنولوژی دنیا پیشرفت کنند.

انتهای پیام/

منبع:مهر

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز