شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
هدف اوباما، تسكين شركت هاي آمريكايي و دوقطبي كردن جامعه ايران است؛
 کشورهایی که مرگ بر آمریکا نگفتند چرا تحریم شدند؟!   

وسيه، چين،‌ سوريه، كوبا و ساير كشورها كه مرگ آمريكا نگفتند چون در جهت منافع آمريكا حركت نكرده اند بدون دادن شعار مرگ بر آمريكا، آماج حملات و تحريم هاي آمريكا بوده اند و سال ها تحت فشار آمريكا و همپيمان هاي آن قرار گرفتند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل ار بولتن، جمله اوباما که می‌گوید “ایرانیان مردمان با فرهنگی هستند اما شعار مرگ بر آمریکا، اشتغال و رفاه برای آنان نمی‌شود” بیش از هرچیز ایجاد نوعی تبلیغات منفی و خوراک برای داخل ایران است تا ضمن دو قطبی کردن جامعه، فضای داخل ایران را به سمت  کنار نهادن شعار  مرگ بر آمریکا سوق دهد و وانمود کند که کنارگذاشتن این شعار باعث بهبود  اقتصاد و ایجاد رفاه  می شود!

کارشناسان معتقدند که  مخاطب واقعی این جمله اوباما، شرکت ها و تجار آمریکایی هستند که به خاطر تحریم های سیاسی، منافع اقتصادی خود را در برابر دیگر کشورها و رقبای چینی، روسیه و ترکیه و… از دست داده اند.
اوباما از این طریق می خواهد انتقاد شرکت های آمریکایی تحریم شده در روابط تجاری با ایران را تسکین دهد و باعث رضایت آنها شود.
واقعیت این است که کنارگذاشتن شعار مرگ بر آمریکا، تاثیری بر تحریم ها و ورابط تجاری با ایران ندارد و آمریکا از ابتدای انقلاب، تحریم های اقتصادی و فشار بر انقلاب  و نظام جمهوری اسلامی را در دستور کار قرار داده است.
شاهد مدعا، تحریم های آمریکا علیه روسیه، چین،‌ سوریه، کوبا و سایر کشورهاست که در جهت منافع آمریکا حرکت نکرده اند و بدون دادن شعار مرگ بر آمریکا، آماج حملات و تحریم های آمریکا بوده اند.

واکنش اوباما به شعار مرگ بر آمریکا ایرانیان

رئیس‌جمهوری آمریکا در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، تاریخ مردم ایران را «غرورآفرین» خواند اما از شعارهای مردم علیه کشورش نیز انتقاد کرد و گفت:«مرگ بر آمریکا (برای آنها) اشتغال ایجاد نمی‌کند و امنیت را هم ارتقاء نمی‌دهد.»
گفتنی است «باراک اوباما» درباره مسائل کشورهای مختلف، اعم از ایران، سوریه، روسیه و اوکراین اظهارنظر کرد./بولتن

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز