چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

(مدیون هستید اگر فکر کنید کم کاری شده است!)

تدبیر در دریاچه ارومیه، امید در اصفهان!

«زاینده رود هنوز یک برنامه مصوب ندارد و بیشتر درباره آن حرف زده شده است». بعد از قول های آقایان روحانی و جهانگیری، آقای عیسی کلانتری تازه از مردم اصفهان خواستند که همت کنند تا برنامه احیای زاینده رود مصوب شود

ندای اصفهان- مهندس بابک حیدری

مدیون هستید اگر فکر کنید اهمیت دریاچه ارومیه بیشتر از زاینده رود است؛ خیر اینگونه نیست. لذا شما هم یا اخبار زیر را نخوانید! یا اگر خواندید باور نکنید! و اگر باور کردید بخش پایانی این یادداشت را مطالعه نکنید!

۱) دکتر حسن روحانی در همایش بین‌المللی «مقابله با گرد و غبار: چالش‌ها و راه‌حل‌های عملی» که با حضور مسئولان و نمایندگان سازمان ملل متحد، وزرا و نمایندگان ۴۳ کشور در تیرماه سال جاری برگزار شد، گفت: «دولت یازدهم، دولت محیط زیست بود و اولین تصمیم آن احیای دریاچه ارومیه بود… قرار ما بر این بود که برای احیاء دریاچه ارومیه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان مصرف شود و این اعتبار در نظر گرفته شد، اما عملاً تا پایان سال ۹۵ حدود ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است.»

۲) هیأت وزیران، در جلسه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ به ریاست دکتر حسن روحانی، با اختصاص مبلغ ۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال در مرحله دوم تخصیص اعتبار برای طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۵ موافقت کرد.

پیش از این و در مرحله اول اختصاص اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه، مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال در اختیار این کارگروه قرار گرفته بود.

۳) مسعود تجریشی مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌ زیست در غرفه سازمان‌ محیط‌ زیست در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ گفت: «با قول‌های داده شده انتظار داریم در مدت دو تا سه روز آینده ۲۷۰ میلیارد تومان به صورت اوراق دریافت کنیم. تا پایان سال نیز ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و ۳۰ میلیارد تومان منابع نقدی برای برخی طرح‌ها از جمله تثبیت غبار و قرق پرداخت شود.»

و الا ماشاء الله از این خبرهای مدبرانه!

به شما که صبح تا شب در فضای مجازی پرسه می زنید پیشنهاد می کنم به سایت ستاد احیای دریاچه ارومیه مراجعه کنید تا مطالب دیگری هم ببینید اما تعجب نکنید اگر مشاهده کردید که:

– سید عباس عراقچی، معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه ضمن بازدید از دریاچه ارومیه گفته اند: «این بازدید در راستای بررسی طرح‌های در دست اجرای احیای دریاچه ارومیه و جلب همکاری‌های بین‌المللی است.»

یا

– مجری و دبیر کارگروه ملی طرح نجات دریاچه ارومیه، وظایف خود را فراتر از احیای دریاچه ارومیه می دانند و می گویند: «دریاچه ارومیه عزیز است، اما نباید مردم محروم تکاب را فراموش کنیم.»

و اما بخش پایانی که قرار شد مطالعه نکنید:

مجری و دبیر کارگروه ملی طرح نجات دریاچه ارومیه که مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور آب، کشاورزی و محیط زیست نیز هستند اصلاح طلب معروفِ آذری -وزیر اسبق کشاورزی- آقای عیسی کلانتری است که تدبیر را به ارومیه برده اند و امید را در اصفهان زنده نگهداشته اند.

اوج امید آفرینی از جنس تدبیر و امید- وعده های پیشین آقایان روحانی و جهانگیری – در نشست حدود ۱۵ روز پیش «نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب» اتاق بازرگانی اصفهان است که آقای کلانتری می گویند: «اگر مردم و مسئولان اصفهان همت کنند می توانند از دولت بخواهند تا با تشکیل ستاد و تخصیص بودجه مورد نیاز، روشی شبیه احیای دریاچه ارومیه را در پیش بگیرند تا کارهای اجرایی آن از سال ۹۶ آغاز شود!!»

دبیرکل حزب سیاسی خانه کشاورز که جنس آن شبیه خانه کارگر است با چشم بسته غیب می گویند: «زاینده رود هنوز یک برنامه مصوب ندارد و بیشتر درباره آن حرف زده شده است،… باید با تشکیل ستاد احیای زاینده رود نسبت به برنامه ریزی علمی برای آن اقدام کرد!!»

اگر از حس تحقیر کننده صحبت های ایشان به راحتی عبور کنیم، متوجه می شویم بی دلیل نیست که اصلاح طلبان اصفهانی به پیشنهاد یک ماه پیش حقیر مبنی بر اعلام زمان رونمایی برنامه زمان بندی طرح احیای زاینده‌رود و نصب روزشمار در کنار زاینده رود اقبال ویژه ای نشان دادند و آن را در اسرع وقت در برنامه کاری خود قرار دادند!

خبرهای خوش پایانی:

۱) آقای عیسی کلانتری طی یادداشتی اعلام کردند: «متولی اصلی احیای دریاچه ارومیه معاون اول رئیس‌جمهور است. اگر معاون اول تغییر کند، متولی احیا هم تغییر خواهد کرد و به نظر می‌رسد که آقای جهانگیری در این سمت ابقا شود.»

۲) بعد از قول های آقایان روحانی و جهانگیری، آقای کلانتری از مردم اصفهان خواستند که همت کنند تا برنامه احیای زاینده رود مصوب شود.

۳) مردم شریف اصفهان در مراسمی ویژه با حضور آقایان زرگر استاندار محترم از زحمات آقایان واعظی، ظریف، حجتی، طیب نیا، ترکان و سایر دولتمردان اصفهانی کابینه دولت یازدهم به طور ویژه تقدیر می نمایند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق