دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
پس از دانشگاه اصفهان و خوراسگان، نوبت به دانشگاه صنعتی رسید؛
 گرامی داشت سران فتنه در دانشگاه صنعتی اصفهان/ صادق زیباکلام: آمریکاستیزی جز ضرر برای ما نداشته است   

دکتر صادق زیباکلام عصر دیروز در نشستی با عنوان توافق هسته ای و گفت وگوی تمدن ها که توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد گفت: استکبارستیزی تاکنون هیچ لطفی برای ما نداشته است...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، برخی جریانات سیاسی خاص سر از خواب بیرون آورده و با فرصتی که اباحی گری دولت دکتر حسن روحانی در اختیار آنها قرار داده است سعی دارند سهمی برای خود در فضای سیاسی کشور دست و پا کنند. بی شک باید منتظر هنجارشکنی و ساختارشکنی های متعددی در فضای دانشگاهی کشور بود چرا که کاملا مشخص است در ۱۰ روز گذشته در سه دانشگاه مطرح شهر اصفهان یعنی دانشگاه خوراسگان، دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان در یک حرکت هماهنگ عکس یکی از سران فتنه ۸۸ که در جراید و صداوسیما ممنوع التصویر است را علم کردن به چه معنا است (اینجا)! آیا این سه حرکت از یک آبشخور سرچشمه نمی گیرد؟ عصر امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان درحالی در قالب پخش یک کلیپ از سیدمحمد خاتمی یاد کردند که دکتر صادق زیباکلام دانشگاه را به تریبونی برای محکوم کردن ارزش ها و دست آوردهای نظام جمهوری اسلامی تبدیل کرده بود. متن صحبت های ایشان به شرح زیر است.

صادق زیباکلام در ابتدا ضمن ابراز تاسف از حادثه ی منا و تسلیت به بازماندگان این فاجعه گفت: برای نخستین بار در سال‌های ریاست جمهوری دولت اصلاحات دنیا با چهره رئیس‌جمهوری از ایران مواجه شد که در سخنرانی‌هایش مرگ و نیستی کسی را نمی‌خواست.
زیباکلام ادامه داد: خاتمی در سیاست خارجی‌اش شاخه زیتون در دست گرفته و سیاست تنش‌زدایی را در پیش گرفته بود. رئیس دولت اصلاحات پس از بحث‌های زیاد موضوع گفت‌وگوی تمدن‌ها را در مقابل نظریه برخورد تمدن‌ها مطرح کرد. اگر کشوری در درون خودش نتواند گفتگو کند چگونه می توان انتظار داشت که با دنیا گفتگو کند.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه طرح مسئله گفتگوی تمدن ها باعث بازتر شدن فضای سیاسی داخل ایران شد، گفت: گفتگوی تمدن ها ملزوماتی را به همراه داشت که ختم به جامعه مدنی و رشد سیاسی می شد. این موضوع مطرح بود، تا سال ۸۴ با روی کار آمدن احمدی نژاد که تعطیلی گفتگوی تمدن ها از اولین اقدامات او بود.
زیباکلام ضمن بازخوانی روند تاریخی پرونده هسته ای گفت: اصولگرایان در سال ۱۳۸۴ به پیروزی بی چون و چرا در انتخابات ریاست جمهوری رسیدند و هر سه قوه برای اولین بار یک دست شد.
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه غلط یا درست سیاست دولت اصلاحات در دو سال پایانی این بود که برنامه هسته‌ای به صورت کج دار و مریز پیش رود ادامه داد: احمدی‌نژاد سیاست کج‌دار و مریز دولت قبل را کنار گذاشت و بر این عقیده بود که قبلی ها خیانت کردند و ما برنامه هسته ای را با تمام توان به جلو می بریم، غرب هر غلطی می خواهد بکند.
این فعال اصلاح طلب در ادامه ضمن برشمردن تفاوت های دولت یازدهم با دولت قبل بیان داشت: تفاوت مهم دولت یازدهم با دولت قبل این است که دولت یازدهم به خود اجازه نداد که از پرونده هسته‌ای بهره‌برداری سیاسی کند. دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت که با حداقل خسارت توانست کشور را از چاهی که توسط برخی اصولگرایان ایجاد شده بود بیرون بکشد.

صادق زیباکلام
وی ادامه داد: اصولگرایان از هسته ای به عنوان ابزاری برای غرب ستیزی استفاده کردند. دروغ بزرگ آن ها این بود که گفتند مخالفت غرب به دلیل ایجاد انقلاب علمی و صنعتی به وسیله ی انرژی هسته ای است.
زیباکلام اظهار کرد: در هسته ای هیچ پیشرفتی وجود ندارد، نه پیشرفت علمی، نه صنعتی و نه اقتصادی. هسته ای هیچ استفاده ای جز بدبختی برای ما نداشته است.
وی درباره ی دلیل مخالفت غرب با برنامه هسته ای ایران گفت: ایران تنها کشوری است که اعلام کرده می خواهد کشور دیگری را به نام (اسرائیل) نابود کند.
صادق زیباکلام در پاسخ به این سؤال که علت عدم تشکیل دادگاه برای رهبران جنبش سبز چیست؟ بیان کرد: اصلاً برای چه باید محاکمه شوند، به نظر من حصر کاملاً غیرقانونی و غیر اخلاقی است.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با تضاد مسئله آمریکاستیزی امام و دوستی با آمریکا گفت: دلایل بسیاری داریم که آمریکاستیزی جز ضرر برای ما نداشته است، از این دوستان تنها یک مورد از منفعت آمریکاستیزی در سال های اخیر را بیان کنند. آمریکاستیزی برای ما هیچ لطفی نداشته است.
این استاد دانشگاه در پاسخ به سوالی در رابطه با ارتباط موضوع گفت وگوی تمدن ها با تشکیل گروهک های افراطی تصریح کرد: حادثه ۱۱ سپتامبر،‌ داعش، القاعده و طالبان اعتقادی به گفت‌وگوی تمدن ها ندارند و به نظر من در صورت ادامه روند گفت‌وگوی تمدن‌ها هم جلوی این اتفاقات گرفته نمی‌شد اما با ادامه ی گفت‌وگوی تمدن ها حداقل تصویر ساخته شده از مسلمان تعدیل می‌شد.
زیباکلام پیرامون انتخابات پیش روی مجلس خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم شورای نگهبان به صورت رگباری اصلاح طلبان را مانند برگ خزان رد صلاحیت می کند.
وی به عنوان پیشنهادی برای افزایش موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات پیش روی مجلس تصریح کرد: در چنین شرایطی وظیفه اصلاح‌طلبان این است که با اعتدالیون و طرفداران دولت متحد باشند و برای مجلس شورای اسلامی یک لیست واحد را ارائه دهند.
زیباکلام در پایان با اشاره به اینکه رسیدن به رشد در کشور به دوستی و یا دشمنی با آمریکا ارتباط ندارد گفت: در شش سال مذاکرات آقای جلیلی ایشان برای ارائه توضیحات یک بار هم به مجلس نیامدند و این با عملکرد فعلی اصولگریان برای بررسی بندبند برجام با حضور آقایان ظریف و عراقچی در مجلس متفاوت است.

صادق زیباکلام

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    […] بابا. خاتمی و زیباکلام به اندازه کافی محبوب ان. نیازی به […] شما نیست
    1    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز