دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸

نائب رییس اول اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان مطرح کرد:

افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در اصفهان طی دوهفته/ تداوم گرانی تا اواخر مرداد ماه

نائب رییس اول اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان گفت: قیمت مرغ در بازار اصفهان ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان نسبت به دو هفته گذشته افزایش داشته است.

به گزارش ندای اصفهان، محمدعلی فروغی ابری  با اشاره به قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ طی دو هفته گذشته در بازار اصفهان، اظهار داشت: در حال حاضر مرغ با قیمت ۸۰۲۰ تومان توزیع می‌شود و با احتساب سود درب مغازه‌ها باید ۸۳۰۰ تومان در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

وی افزایش گرمای هوای استان اصفهان را طی روزهای اخیر یکی از دلایل گرانی نرخ مرغ اعلام کرد و افزود: در فصول گرم مرغ‌ها در مرغداری‌ها کمتر گوشت می‌گیرند و این امر باعث گرانی مرغ هم می‌شود.

نائب رییس اول اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان خروج مرغ استان برای تامین بازار تهران را سبب گرانی این کالا در اصفهان اعلام کرد و بیان داشت: این وضعیت تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد و شاید با خنکی هوا اندکی قیمت مرغ کاهش یابد.

وی افزایش نرخ جوجه را در گرانی مرغ بی‌تاثیر ندانست و تصریح کرد: در حال حاضر مرغداران هر قطعه جوجه را حدود ۳ هزار تومان خریداری می‌کنند که هیچ‌گونه نظارتی توسط مراجع ذیصلاح، ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط بر این مساله حیاتی تولیدکنندگان نیست.

فروغی گفت: با ورود مرغ اصفهان از اواخر ماه مبارک رمضان، اکنون هیچ‌گونه کمبود مرغ در بازار اصفهان نداریم و طی ماه‌های آینده قیمت این کالا شاید اندکی کاهش یابد.

وی صادرات را دلیل گرانی مرغ ندانست و گفت: هیچ‌گونه صادراتی از اصفهان انجام نمی‌شود و فقط مرغ این استان به تهران حمل می‌شود.

نائب رییس اول اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان در پاسخ به اینکه مقرر شده بود بعد از ماه رمضان، مرغ منجمد از استان اصفهان به قطر صادر شود، اظهار داشت: هنوز این اجازه داده نشده، زیرا کمبود مرغ داریم.

وی ادامه داد: سایزبندی مرغ را سازمان جهاد مشاورزی و دامپزشکی در دستور کار دارند که مرغ ریز کشتار شود، اما اکنون مازاد تولید در استان نداریم و افزایش تولیدات مرغداری‌ها ‌می‌توانیم مرغ اصفهان را منجمد و به قطر صادر کنیم.

گفتنی است؛ براساس گفته مدیر عامل شرکت پیشتیبانی امور دام کشور قیمت هر کیلو گوشت گرم مرغ در میادین استان تهران ۶۴۰۰ تا ۶۶۰۰ تومان است که با احتساب هزینه حمل، ۷۴۰۰ تومان که قیمت بسیار مناسبی است، فروش می‌رود و میانگین قیمت هر کیلو گوشت گرم مرغ در کشور ۷۵۰۰ تا ۷۶۰۰ تومان است.

انتهای پیام/

منبع:ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715