یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۸

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان خبر داد

افزایش مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان اصفهان

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: در استان اصفهان ۲۳ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری می‌گیرند که رشد ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد،‌ همچنین ۰.۵ بیمه اجباری رشد داشته و به دلیل رکود اقتصادی شاهد رشد در بیمه بیکاری هستیم.

به گزارش ندای اصفهان، علی‌اصغر دادخواه صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته تأمین اجتماعی(19 تا 25 تیرماه) اظهار داشت: از جمعیت 5.3 میلیون نفری استان 3.3 میلیون نفر برابر 65 درصد تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و 500 هزار نفر از این تعداد را جمعیت بازنشستگان تشکیل می‌دهد.

وی افزود: از این تعداد یک میلیون و 90 هزار نفر بیمه‌ای هستند که با خانواده‌هایشان 3.3 میلیون نفر می‌شود و از مجموع این تعداد 800 هزار نفر بیمه اجباری و مابقی دیگر بیمه‌ها هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: ماهانه 340 میلیارد تومان به باز نشستگان حقوق می‌گیرند، افزایش حقوق‌ها در اردیبهشت اعمال شد،‌ طلبی از فروردین و اردیبهشت دارند که در تیرماه پرداخت خواهد شد.

دادخواه یادآور شد: 23 هزار نفر مقرری بیمه بیکاری می‌گیرند که رشد 24 درصدی را نشان می‌دهد،‌ همچنین 0.5 بیمه اجباری رشد داشته و به دلیل رکود اقتصادی شاهد رشد در بیمه بیکاری هستیم.

وی عنوان کرد: 102 هزار کارفرما با ما قراردارند به عبارت دیگر 102 هزار کارگاه در استان اصفهان وجود دارد که دیگر بدون مراجعه و با استفاده از اینترنت امور خود را انجام می‌دهند؛‌ اصفهان در این موضوع رتبه اول را در کشور را دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان اذعان داشت: در آینده نزدیک نسخ الکترونیک کلید خواهد خورد و بایگانی‌هایی اختصاص داده شده به صورت سیستمی ثبت خواهد شد،‌کلیه شعب فیبر نوری داشته و تمامی زیرساخت‌های انجام این اتفاق عملیاتی خواهد شد و منتظر دستور العمل تهران هستیم.

وی اضافه کرد: از اسفند 95 نیمی از دفترچه‌های بیمه حذف شده و برخی از بیمارستان‌ها دیگر برگه‌ای از دفترچه باز نمی‌کنند،‌ یک سوم بار مراجعه مردمی به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های ملکی بوده و حدود 700 هزار دفترچه کاهش یافته است.

دادخواه توضیح داد: 1.5 میلیون دفترچه در این مدت دیگر صادر نشده و امیدواریم تا پایان سال 96 صدور دفترچه را پایان داده و در سطح استان اصفهان دفاتر به صورت الکترونیک صادر می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده برای کمک به اشتغال پایدار یادآور شد: 180 کارگر در کمیسیون‌های تخصصی مصوب شد تا تأمین اجتماعی به آن‌ها کمک کند تا بتوانند ادامه فعالیت دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه 20 میلیارد تومان کمک کردیم و ذوب‌آهن که ماهانه 12 میلیارد تومان برای 18 هزار کارگر خود حق بیمه پرداخت کند که با این مصوبه طی 6 ماه یک سوم آن را دریافت می‌کنیم و فرصت می‌دهیم تا پرداخت کنند.

دادخواه اظهار کرد: بزرگ‌ترین بدهکار تأمین اجتماعی در استان اصفهان نساجی کاشان است که 120 میلیارد تومان بدهکار است که از این میزان 60 درصد جریمه را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715