شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
 چند احتمال درباره مفقودان حادثه منا   

۴ روز از فاجعه منا می‌گذرد و همچنان آمار حجاج مفقودشده در این حادثه بالغ بر ۳۲۰ نفر است، این در حالی است که معمولاً یکی دو روز پس از وقوع چنین حوادثی به‌مرور تکلیف مفقودان و میزان دقیق مجروحان و متوفیان روشن شده است.

به گزارش ندای اصفهان، ۴ روز از فاجعه منا می‌گذرد و همچنان آمار حجاج مفقودشده در این حادثه بالغ بر ۳۲۰ نفر است، این در حالی است که معمولاً یکی دو روز پس از وقوع چنین حوادثی به‌مرور تکلیف مفقودان و میزان دقیق مجروحان و متوفیان روشن شده است.

این که همچنان تعداد قابل توجهی از حجاج ایرانی جزو مفقودان این حادثه هستند، این شائبه را به وجود می‌آورد که اغلب مفقودان جزو جان‌باختگان هستند اما هنوز بنا به دلایلی از جمله عدم همکاری آل سعود و یا عدم دسترسی به تمام بیمارستان‌های عربستان، کار شناسایی حجاج مجروح ایرانی فراهم نشده است.

در حوادثی از قبیل بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله چنانچه چند روز از حادثه بگذرد و همچنان عده‌ای مفقود باشند، زمزمه‌های احتمال درگذشت آنان شنیده می‌شود کمااین‌که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز امروز در گزارشی از روند اقدامات انجام شده برای حجاج آسیب دیده اعلام کرد که احتمالاً ۸۰ درصد حجاج ایرانی که همچنان مفقودند، جزو جان‌باختگان این حادثه هستند.

از سوی دیگر احتمال دارد که برخی از حجاج مفقود شده در بیمارستان‌های آل سعود بستری باشند و هنوز اقدامات لازم برای شناسایی آنان انجام نشده و یا بیماران بستری شده در شرایطی نیستند که بتوانند به شناسایی خود کمک کنند.

و احتمال آخر این‌که ممکن است بخش عمده‌ای از مفقودان ایرانی که تاکنون به کاروان خود مراجعه نکرده‌اند، جزو جان‌باختگانی هستند که هنوز مجهول‌الهویه هستند و امکان شناسایی آنان وجود ندارد، چرا که باید به خاطر داشته باشیم قریب به ۴ روز از این حادثه می‌گذرد و حتی پیکر ۱۰ تن از حجاج ایرانی که در این حادثه جان داده‌اند، قابل شناسایی نیست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  تعجب می کنم..
  چطور در احتمال هایی که نوشته اید، این احتمال نیست که برخی از حجاج عزیزمان توسط آل سعود خبیث و داعش پرور دستگیر شده و حتی تحت شکنجه باشند…
  مگر وهابی های لعنتی همان ها نیستند که با ما در جبهه ی یمن می جنگند و شیعه را رافضی می دانند و خون و عرض و آبروی ما را هدر می دانند و چند ماه قبل آن فاجعه را برای دو نوجوان در بازرسی فرودگاهشان رقم زده بودند؟!
  یقین دارم که توطئه ای از پیش طراحی شده داشته اند..

  حدودا یک هفته قبل که سید علی ضیا را در کنار مسجد پیامبر دیدم و از مداح جمع می پرسید همه چیز به نظر شما امن وآرامه (مطلبی قریب به این مضمون)، آن مداح بزرگوار می فرمود بله حجاح ضیوف الرحمان اند و در حرم امن الهی، اینها (وهابی ها) کاری نمی توانند بکنند.. (با همین مضمون)… دلم لرزید. به نظرم آمد آن جوان (ضیا) به حس ششم چیزی را درک کرده بود… انگار از چشمانش برمی آمد ناامنی را احساس می کرد…
  کاش ما هم این درک را داشتیم تا قبل از اعزام زائران امسال و بعد از اینکه از فاجعه ی قبلی حتی عذرخواهی سعودی ها را هم نشنیده بودیم، با دست خودمان عزیزانمان را به قربانگاه نفرستاده بودیم.. البته روح شهیدانمان در جوار رحمت الهی متنعم است و خوشا به سعادتشان..
  ناگفته نماند اگر میلیاردها دلار هم خرج می کردیم به این وضوح نمی توانستیم به عموم ملت خودمان هم حتی این درجه از خباثت سعودی ها را بشناسانیم… حالا دنیا می داند مسلمانان گرفتار چه موجودات خبیثی هستند… خدا ریشه کن کند وهابی و سعودی را

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز