شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳

پاسخ حجت‌الاسلام ماندگاری به مخالفین سرمایه‌گذاری برای ساخت حرم اهل بیت

حجت‌الاسلام ماندگاری با تاکید بر اینکه تخریب قبور ائمه بقیع را تخریب فطرت و اصالت انسان‌ها دانست و گفت: باید در جهت آبادانی ظاهری و معنوی حرم امامان معصوم (ع) قدم برداریم و آن‌ها را به مراکز کسب معارف و حل مشکلات تبدیل کنیم.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری  به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع اظهار داشت: دشمنان اسلام قصد زدن ریشه توحید، نبوت، امامت و ولایت، قرآن و عترت را دارند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: دشمنان ما می‌دانند که اعتقاد به توحید، قرآن و محبت اهل بیت (ع) امری فطری است و نمی‌توانند اساس توحید را نابود کنند، بنابراین با غیض و غضب دست به کارهای وهمی می‌زنند و آبروی خودشان را می‌برند.

وی تخریب حرم ائمه بقیع را یک نمونه از این اقدامات جاهلانه و احمقانه دانست و تصریح کرد: آن‌ها می‌دانند که محبت وجود مقدس حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در دل‌ها فطری است. آن‌ها نمی‌دانند که تخریب ائمه بقیع تخریب فطرت و اصالت انسان‌هاست.

حجت‌الاسلام ماندگاری افزود: دشمنان اسلام حتی نمی‌فهمند که قبور ائمه بقیع اگر یک اثر دینی و اعتقادی هم نباشد، به عنوان یک آثار باستانی در کشور حجاز شناخته می‌شود که متاسفانه به این منطق هم پایبند نبودند.

وی در ادامه تاکید کرد: به هر میزان که به ساحت مقدس اهل بیت (ع) جسارت بیشتری کنند، علاقه و شدت گرایش آزادگان دنیا به این بزرگواران بیشتر می‌شود. مردم نه تنها کار کیثف وهایبت مبنی بر تخریب بهشت بقیع را تایید نمی‌کنند،‌ بلکه آرزوی نابودی آن‌ها و فرج حضرت ولی‌عصر (ع) را نیز دارند.

این شاگرد مکتب امام صادق (ع) عنوان کرد: امیدوارم که حضرت ظهور کنند و به کمک مردم حرم ائمه بقیع را بازسازی و دوباره شعائر الهی را تعظیم کنند چرا که حرم اهل بیت (ع) جزو شعائر الهی است.

حجت‌الاسلام ماندگاری در بخش دیگری از سخنانش در جواب افرادی که با هزینه‌های زیاد ساخت حرم اهل بیت (ع) مخالف هستند عنوان کرد: از این افراد می‌پرسم که چرا در دانشگاه‌ها و درمانگاه‌ها به این میزان هزینه می‌کنیم؟ هیچ انسان عاقلی نمی‌پرسد که چرا برای دانشگاه‌ها و درمانگاه‌ها هزینه‌های گزاف می‌شود چرا که دانشگاه‌ها برای رشد علمی جامعه و درمانگاه‌ها برای درمان درد مردم موثر هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حرم اهل بیت (ع) نیز طبق فرمایشات حضرت هادی (ع) در زیارت جامعه کبیره هم دانشگاه و هم درمانگاه هستند. باید در جهت آبادانی ظاهری و معنوی حرم امامان معصوم (ع) قدم برداریم و آن‌ها را به مراکز کسب معارف و حل مشکلات تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

منبع: دانشجو خبر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715