دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۵

امام جمعه اصفهان:

یک ماه تمرین خداشناسی را به هم نزنیم/ بازگشت انسان به خداپرستی و خداشناسی عید اوست

امام جمعه اصفهان خطاب به روزه‌داران ماه رمضان گفت: یک ماه تمرین خداشناسی را به هم نزنیم، در تمام طول زندگی و یا حداقل در طول سال در گناه‌ها یادآور شویم ما همان انسان‌های روزه‌دار بودیم؛ گناهان ممنوعه ماه رمضان در بقیه ماه‌ها هم حرام است.

به گزارش ندای اصفهان،آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر شهر اصفهان با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و ترک معاصی اظهار کرد: طبق فرموده امام باقر(ع) چقدر زیباست کار خوب بعد از کار بعد و چقدر بد است کار بد بعد از کار خوب؛ اگر کار بدی از انسان سر زد خداوند توفیق توبه عطا کند و برگردد به حسنات.

وی خطاب به روزه‌داران ماه رمضان افزود: یک ماه تمرین خداشناسی را به هم نزنیم، در تمام طول زندگی و یا حداقل در طول سال در گناه‌ها یادآور شویم ما همان انسان‌های روزه‌دار بودیم؛ گناهان ممنوعه ماه رمضان در بقیه ماه‌ها هم حرام است.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: خدا هم شاهد و هم قاضی هست، در ماه رمضان اعضا و جوارح ضبط کننده اعمال ما هستند و در روز قیامت همین اعضا و جوارح به سخن در می‌آیند، این‌ها از لطف خداوند است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مراقب باشیم از دروغگویی نسبت بد به کسی ندهیم، ۲ فرشته هم برای نوشتن اعمال ما گمارده شده‌اند و از گناه بپرهیزیم، بعد از ماه رمضان خداوند را در اعمال در نظر بگیریم.

وی در ادامه بیان کرد: امیرالمومنین علی(ع) می‌فرمایند کمترین چیزی که خدا توقع دارد انجام دهید این است که با نعمت خدا نافرمانی خدا را نکنید، حال مگر می شود گناه کرد؟ بی انصافی است با نعمتی که خدا به ما داده بر خلاف نظر خدا عمل کنیم؛ همچنین در روایت دیگری می‌فرمایند عید برای کسانی عید است که روزه‌ها و نمازهای شبشان پذیرفته شده باشد، عید برای همه عید نیست، همان‌طور که در قنوت نماز خوانده شد برای مسلمانان عید قرار داده شده است نه برای همه، امام در ادامه میفرمایند هر روزی که آدم در آن گناه نکند عید است.

طباطبائی‌نژاد تصریح کرد: عید یعنی برگشت و به همین دلیل نوروز نیز به دلیل برگشت طبیعت عید نامیده می‌شود، زمانی که انسان به اصلش که خداپرستی و خداشناسی است بازگردد روز عید او است.

امام جمعه اصفهان در ادامه مطرح کرد: همان‌طور که طبیعت به اصل خود و زندگی برمی‌گردد انسان نیز در دو عید به معنای واقعی برگشت دارد که یکی عید فطر است که بعد از یک ماه تمرین به خدا باز می‌گردد و دیگر عید قربان که برای حاجیانی که تمرین خداشناسی 10 روزه کرده‌اند، عید است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: اعمال حج را که می‌نگریم شاید عقلانی به نظر نرسد اما طبق قوانین عبد بودن است و حاجی با تمام وجود این اعمال را انجام می‌دهد، این اعمال حج 10 روز فشرده عبد شدن است و در روز آخر عید را با خود به همراه دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715