سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۲

خطبه های نمازجمعه شهر بهارستان؛

همبستگی با قدس همبستگی با بشریت است/ تلاش نامیمون جریان اصلاحات برای فراموشی فلسطین ثمر خاصی نداشت

حجت الاسلام ابراهیم صادقی گفت: حرکت آزادی خواهانه برای قدس شریف ازجمله حرکاتی است که دشمن با ابزار نفوذ سعی در انحراف در آن دارد که حرکت برخی خائنین در دوران اصلاحات برای به فراموشی سپردن فلسطین، از زمره همین اثرات نفوذ است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم صادقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته بهارستان گفت: ماه مبارک رمضان برهه ای است برای نجات آدمی از آتش جهنم و این امر بی گمان از موهبت های بزرگ الهی است. مومنانی که توفیق مضاعف داشته اند در این روزهای مبارک اسباب آمرزش و نجات خود را فراهم ساختند و آنانی که توفیق نداشتند که از این موهبت استفاده کنند، بدون شک ضرر بزرگ متحمل شده اند.

امام جمعه بهارستان افزود: به بیان دیگر فرصت ها و موهبت ها همانند ابرهایی هستند که به آنی در نظر آمده و به همان شکل که ظاهر گشته اند از نظر غائب می گردند؛ بنابراین باید از این فرصت ها بهره حداکثری برده، لذا یکی از روش های استفاده از فرصت رمضان موعظه است.

وی توضیح داد: موعظه به این معنی که ابتدا خود، سپس دیگران را به احکام مسلّم اسلام موعظه کنیم چراکه بی شک موعظه از ابزارهایی است که می تواند انسان را در مسیر سعادت شتاب دهد.

حجت الاسلام صادقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بهارستان بیان کرد: بی گمان از آثار روزه، تقوا است و این تقوا قطعا آدمی را به سوی نجات نیل می دهد، از طرفی با توجه به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان استفاده از ادعیه و به جا آوردن نماز و عبادت نیز نباید فراموش شود.

لزوم همبستگی با فلسطین و عدم انحراف در جریان مقاومت

امام جمعه بهارستان در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم همبستگی با فلسطین و نجات قدس شریف، اذعان کرد: همبستگی با ملت مظلوم فلسطین صرفا عملی برای فلسطین نیست چراکه این امر همبستگی با تمام دنیای اسلام و البته همبستگی با همه بشریت بوده به آن علت که پاسخ به ندای مردم آزادی خواه فلسطین هم پاسخی است به انسانیت و هم پاسخی به فریاد کمک خواهی مسلمانان مظلوم.

استاد حوزه علمیه با تشریح سیر مقاومت در فلسطین اشغالی اذعان کرد: همبستگی با این ملت مظلوم صرفا با مقاومت و کمک به مقاومت میسر خواه گشت و تا به حال هم جز این نبوده؛ البته مقاومتی که از اولین روزهای ظهور غده سرطانی در منطقه به وجود آمد در مقاطعی نیز به انحراف کشیده شد و تبعات نحس آن دامن گیر ملت مظلوم فلسطین گشت که از نمونه های انحراف مذکور فعالیت های یاسر عرفات است.

این کارشناس ارشد مذهبی با تاکید بر اینکه هدف این انحرافات شکستن پشت مقاومت اسلامی بود، توضیح داد: آنجا که مقاومت مردم فلسطین و دیگر حامیان ایشان بر مبنای شرع مبین و اصول مسلم اسلام قرار گرفته و به دور از تعصبات کور ناسیونالیستی ادامه پیدا کرد، دشمن بشریت یعنی صهیونیزم جنایتکار سیلی خورد که از نمونه های این امر روز قدس است که  یادگاری گرانبها از امام راحل می باشد که با نفس حق خود باعث این حرکت آزادی خواهانه بود که امروزه در بیش از 58 کشور دنیا جاری و ساری است.

فراموشی مسئله فلسطین در دوره اصلاحات

وی در ادامه گفت: ازجمله انحرافات وارد شده به این حرکت آزادی خواهانه، فراموشی مسئله فلسطین است که این امر نامیمون در دل جریان اصلاحات رشد و نمو پیدا کرد که البته به حمدالله ثمر خاصی به دنبال نداشت.

سخنران افزود: با مرور آنچه بر قدس و فلسطین گذشت درمی یابیم حرکت آزادی خواهانه برای قدس شریف از جمله حرکاتی است که دشمن با ابزار نفوذ سعی در انحراف در آن دارد که همانطور که گفته شد، حرکت برخی خائنین در دوران اصلاحات از زمره همین اثرات نفوذ است.

حجت الاسلام ابراهیم صادقی در ادامه تاکید کرد: از دیگر اثرات مسئله نفوذ تشکیک در ولایت فقیه است که امروز متاسفانه از زبان برخی از مسئولین بیان گردیده و بی شک بیان این دست مسائل ناشی از بی سوادی گویندگان این مطلب است.

وی تصریح کرد: باید با صدایی رسا به آنها متذکر شد در این برهه حساس که همگان باید در مقابل دشمن واحد یعنی تفکر تکفیری متحد گردند بیان این دست از حواشی جز از سر نادانی نیست.

پهنه گسترده جریان مقاومت

امام جمعه بهارستان در ادامه با تشریح ابعاد گسترده مقاومت از شرق تا غرب عالم افزود: مسئله مقاومت محصور در فلسطین نیست چراکه جلوه های زیبای مقامت امروزه در پهنه عالم به وضوح به چشم می خورد که از نمونه های بارز آن تحولات عراق و سوریه است.

وی ادامه داد: به حمدالله برادران و سربازان غیور اسلام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روزهای اخیر سیلی محکمی به ظالمان و اشرار ضد مقاومت اسلامی در سوریه زده اند که به حق این حرکت سنجیده از سوی سپاه جای تقدیر و تشکر و البته تبریک و تهنیت دارد.

وی در پایان سخنان خود گفت: مردم ایران اسلامی همچون قبل پشتیبان مقاومت خواهند بود و با شتاب بیشتری این مسیر را طی خواهند کرد لیک حکام عربستان سعودی بدانند که اگر بنا به طی همین رویه باشد آتش گروه های تکفیری دامن شما را نیز خواهد گرفت و از حیث دیگر به زودی سیلی محکمی از مدافعان اسلام و مقاومت خواهند خورد و آن هنگام دیگر برای جبران دیر است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715