جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان:

اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی با تامین پرسنل راه‌اندازی می شود

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی با تامین نیروی انسانی به طور جدی کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان،غفور راستین اظهار داشت: نخستین واحد تخصصی اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی به صورت آزمایشی از ماه گذشته در اصفهان آغاز به کار کرد.

وی بیان داشت: به دلیل موفقیت در اجرای طرح اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی، این طرح در صورت تامین نیروی انسانی به طور جدی کار خود را آغاز می‌کند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح آزمایشی اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی در بیمارستان خورشید به اجرا درآمد، اعلام کرد: با تماس به اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی، بیمار را به نزدیک ترین بیمارستان انتقال می دهیم و پس از درمان فوریتی برای بستری به بیمارستان تخصصی آنها ارجاع می‌دهیم.

وی بیان داشت: این طرح در صورت موفقیت کامل، در سایر نقاط کشور نیز اجرا می شود.

راستین گفت: تعدادی از امدادخواهان اورژانس پیش ‌بیمارستانی، بیماران اعصاب و روان هستند که گاهی در منزل دچار حمله عصبی و تشدید علائم بیماری مانند پرخاشگری شده و خانواده آنها نیز برای انتقال فرد بیمار به مرکز درمانی با مشکل مواجه می ‌شوند لذا موضوع را به فوریت ‌های پزشکی اطلاع داده و درخواست امدادرسانی می ‌کنند.

وی افزود: در این مواقع، لازمه امدادرسانی، حضور پلیس در صحنه و برقراری امنیت در محیط است تا احتمال آسیب رسانی به پرسنل اورژانس و خودروی آمبولانس و تجهیزات آن به حداقل برسد و پرسنل بتوانند اقدامات درمانی لازم را برای بیمار و انتقالش انجام دهند که این روند در اغلب موارد با مشکلاتی روبرو است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: بر همین اساس طبق هماهنگی به عمل آمده  مقرر شد نخستین آمبولانس مخصوص اعزام بیماران اعصاب و روان با شرایطی ویژه بصورت آزمایشی در شهر اصفهان راه‌ اندازی شود و چنانچه این طرح موفق بود، برای کشوری شدنِ طرح اقدام شود.

وی ادامه داد: پس از مطالعات انجام شده، در گام نخست یک دستگاه خودروی آمبولانس با تجهیزات و ایمنی مخصوص طراحی شده تا خودرو و پرستار واحد امدادی بتوانند از امنیت لازم برخوردار باشند.

راستین افزود: براساس این طرح، پس از تماس با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی و درخواست امدادرسانی، پزشک اتاق فرمان، موضوع را با پزشک متخصص اعصاب و روان هماهنگ می کند و در صورت نیاز ، دستور به اعزام واحد امدادی صادر می شود.

وی بیان داشت: در واحد تخصصی اورژانس روانپزشکی از ابتدای خرداد آغاز شده است، در هر ماموریت سه نفر پرسنل شامل دو نفر بادیگارد (محافظ) و یک روانپرستار حضور خواهند داشت.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق