پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
خطبه های نمازجمعه شهر بهارستان؛
 حجت الاسلام ابراهیم صادقی: علاج غفلت مسئولین الگوی «آتش به اختیار» است/ برخی رمز پیشرفت را در وابستگی می دانند!   

امروز اسلامیت نظام با عملکرد غفلت بار و گاه منافقانه مسئولین در خطر است و علاج این خطر الگوی «آتش به اختیار» است چرا که دشمن در پهنه جبهه مقابله با کفر از نارسایی های موجود استفاده برده و در جاهایی ضرباتی به پیکره نظام اسلامی وارد ساخته است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم صادقی این هفته در خطبه اول نماز جمعه بهارستان با اشاره به ظرفیت عظیم شب های قدر گفت: زندگانی حضرت امیر (ع) به عنوان الگویی از زندگانی تماما شرعی و اسلامی ایشان دارای ابعادی گسترده است که از جلوه های بارز آن قناعت حضرت امیر است. از طرفی ورع، دین داری و تقوا نیز جان روش و الگوی زندگانی امام اول ما شیعیان است.

امام جمعه بهارستان در ادامه افزود: فضائل حضرت علی (ع) بی شمار است به شکلی که بی شک نمی توان آنها را احصا کرد و این امر به شکلی در بین منصفین جامعه اسلامی روشن است که شعرای همعصر ایشان در بیان فضائل امیرالمومنین ابیات زیادی سروده اند.

سخنران توضیح داد: البته این شکل از ارادت دوستداران این امام بزرگوار تنها در عصر ایشان منحصر نبوده و در سایر برهه های تاریخی جاری و ساری بوده است که از نمونه های بارز آن اشعار بلند مرحوم شهریار و عالم اهل سنت، امام شافعی می باشد.

وی با اشاره به دیگر فضائل حضرت علی (ع) اذعان کرد: باید توجه داشته باشیم شخصیت والای این امام عظیم الشان، ایشان را در جایگاه محوریت دین قرار داده و در واقع معنای بلند یعسوب الدین اشاره به همین مفهوم دارد و به ما نشان می دهد که در خط اسلام بودن در واقع وقتی به درجه کمال می رسد که یکایک ما در مدار علی (ع) حرکت کنیم.

این کارشناس ارشد مذهبی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح تفاسیر نابِ القاب امیرالمومنین (ع) ادامه داد: محبوبیت الگوی عدالت اسلامی ایشان تا بدان جا پیشرفته است که این امام عظیم الشان از زمره صاحبان الگوهای بلامنازع زندگانی برای محققین حتی غیر مسلمان ازجمله استاد جرج جرداق مسیحی است؛ لیک در مرور تاریخ اسلام عزیز در می یابیم حضرت علی به رغم تمامی این صفات و فضائل مورد ظلم و جور واقع شدند که این مسئله بی گمان نتایج نفاق منافقین، دشمنان و از طرفی غفلت اطرافیان است.

استاد حوزه علمیه با توضیح جایگاه والای حضرت امیر در فضای جامعه امروز ایران اسلامی بیان کرد: امروز نیز شخصیت امام اول شیعیان در جامعه جاری و ساری است که از نمونه های بارز آن بسیج و بسیجیان هستند که در عرصه های مختلف این انقلاب مبارک ازخودگذشتگی این بزرگواران ستودنی است. اگر بخواهیم این الگوی والا را واکاوی کنیم در می یابیم این دست از ایثارها از جنس همان ایثارهای علی وار است که نمونه آن حفاظت از جان پیامبر در تحولات مختلف صدر اسلام بود.

امام جمعه بهارستان در ادامه گفت: شهادت حضرت علی (ع) نیز خود دریایی از مفاهیم بلند است چرا که این امام بزرگوار به اذعان علمای اسلام و علی شناسان شهید عدالت گشت و این نشان از ظرفیت پایین جامعه همعصر ایشان در تحمل ابعاد زندگانی اسلامی و تماما شرعی این امام بود و این تذکری است بزرگ به همه ما که باید امام عصر خود را با جان و دل و با تمام توان درک کنیم.

حجت الاسلام ابراهیم صادقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بهارستان گفت: امروز اسلامیت نظام با عملکرد غفلت بار و گاه منافقانه مسئولین در خطر است و علاج این خطر روش و الگوی «آتش به اختیار» است چرا که دشمن در پهنه جبهه مقابله با کفر از نارسایی های موجود استفاده برده و در جاهایی ضرباتی به پیکره نظام اسلامی وارد ساخته است.

وی تاکید کرد: اما همانطور که گفته شد نیروهای انقلاب و عموم دلسوزان انقلاب می بایست آتش به اختیار از این مرزهای فکری و فرهنگی دفاع کنند چراکه اگر قرار باشد منتظر دستور و آیین نامه از طبقات بالایی ساختار باشیم، دشمن در پایتخت فکری و فرهنگی ایران معاصر پرچم کفر را برافراشته می سازد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به تحولات اخیر در چهار گوشه عالم بیان کرد: برخی در داخل کشور خود را به خواب زده و در پناه مغرضین به انقلاب ظلم می کنند، روزگاری حادثه پلاسکو را ابزار ضربه به حیثیت نظام قرار داده و غرب و محتوای غرب را به رخ مردم و ملت می کشند اما امروز که در قلب کشورهای غربی حادثه ای مشابه پلاسکو رخ می دهد خود را به تغافل می زنند، به راستی در نگاه منصفین این دست از رفتار جز رفتاری منافقانه نیست؟

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: برخی از مدیران داخلی من جمله مدیران دولتی در رفتاری که در خوشبیانه ترین شکل آن را به بی عقلی می توان تشبیه کرد سعی در القای این تفکر دارند که وابستگی رمز پیشرفت است، اما زمانی که اظهارات رئیس جمهور مقتدر روسیه را مبنی بر پیشرفت پرشتاب تر روسیه با اعمال تحریم های اروپایی و آمریکایی می بینند خود را به تغافل می زنند و این جز بی عقلی و برخورد مغرضانه چیز دیگری نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز