دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

شما از رهبری حُکم گرفته اید!!

«آتش به اختیار»، وظیفه سنگینی بر دوش نیروهای انقلاب

امروز واژه «آتش به اختیار» در فضای مجازی و رسانه های جمعی جای خود را باز کرده است، واژه ای که نه مجوزی است بر هرج و مرج و خودسری، که فرمانی از جنس فرامین امام(ره) در سال ۵۷ می باشد.

ندای اصفهان- محمد هادی عسکری

در گیر و دار انتخابات ریاست جمهوری، وقتی به ستاد کاندیداها سر می زدیم اولین چیزی که دغدغه خیلی ها بود چیزی نبود جز «حُکم».
کسانی که از راهرو پائین و بالا می رفتند و خوشحال از داشتنن «حُکم» و کسانی که پایشان را دیگر در ستاد نمی گذاشتند برای نداشتن «حُکم».
کلاً داستانی شده این قضیه «حُکم»!! مسئول بدون حکم کار نمی کند، بسیجی بدون حکم مأموریت انجام نمی دهد و… (البته صحبتم با همه نیست.)
همه این حرف را زدم که بگویم سالیانی است همه اهداف انقلاب و آرمان ها و مسئولیت های خود را می دانستیم ولی کار نکردیم و اگر کردیم با دل و جان نبوده است!
امروز واژه «آتش به اختیار» در فضای مجازی و رسانه های جمعی جای خود را باز کرده است، واژه ای که نه مجوزی است بر هرج و مرج و خودسری، که فرمانی از جنس فرامین امام(ره) در سال 57 می باشد.
اما نکته پراهمیت آن است که منِ افسر جوان انقلابی باید خود را در قامت مبلغ انقلاب بدانم و منطقا باید هر مبلغی اولا درک صحیحی از مفهموم این پیام و ثانیا بر اقتضائات جامعه و زمان بداند که با چه ابزاری قرار است تبلیغ کند.
متاسفانه یکی از ضعف های اکثریت قاطع نیروهای انقلاب این است که فریاد «ای رهبر آزاده… آماده ایم»شان در فلک پیچیده است اما هنوز نه منویات و سخنان ایشان را کامل خوانده اند و نه از چهره ها و آثار جبهه انقلاب شناخت دارند و با این همه افسران جنگ نرم در حال مبارزه با «تهاجم فرهنگی» هستند!!!
رفیق جان! این حرف ها را گفتم که بگویم ما هر روز زیر رگبار گلوله های فرهنگی دشمن هستیم و این نبرد بی رحمانه تا بیخ گوشمان رسیده است. همه دیدند چند عدد تروریست در بهارستان رودرروی مردم به هرکه رسیدند شلیک کردند بی آنکه بدانند آنها کیستند. امروز همین اوضاع در عرصه فرهنگ بی رحمانه تر و سخت تر جریان دارد؛ پس باید چه کرد؟
آتش به اختیار!
افسران جنگ نرم، سربازان جبهه انقلاب سالیانی ست فرمانده اعلام جنگ کرده است، ما شنیدیم و گذشتیم ولی امروز به تک تک ما حکم دادند!!
«حُکمی» با موضوع آتش به اختیار!! با اختیار تام!
یعنی فرمانده اینقدر به ما اعتماد و اطمینان دارد و کار ملتهب و پیچیده شده است که باید «آتش به اختیار» کنیم مثل میدان جنگ!!
ما دیگر مواجهه با تبادل فرهنگی، تعامل فرهنگی و… با دشمن آنگونه که معاندین و جاهلین مطرح می کند نیستیم، بلکه با خود غربیها یک جنگ گسترده در حال انجام شدن داریم.

وظیفه سنگینی بر دوش ماست!
امروز هم وظیفه سنگینی بر دوش ماست، این فرمان در طول تاریخ انقلاب دومین فرمان اثرگذار است؛ اول زمان حکومت بنی صدر علیه لعنه با توجه به وسعت جنگ که ساختار ارتش آن روز جوابگو نبود صادر شد و هسته های پراکنده ولی متحد المرکز جنگ های نامنظم شکل گرفت. زمانی که در کردستان جنگ بود و فرمانده خائن بنی صدر فرماندهی می کرد و عملاً ابتکار و تشخیص درستی نداشت، کسانی مانند حاج احمد متوسلیان و شهید بروجردی تشخیص درست دادند و منتظر نماندند زیرا می دانستند نظر امام چیست. همان زمان بنی صدر فرمانده کل قوا بود، آقای متوسلیان می گوید که من او را قبول ندارم و خودم با همان تشخیص که امام به من می دهد می جنگم.
و بعدی وضعیت فرهنگی مشابه همان روزگار است که «جهاد فرهنگی» را به ما واجب می کند که هسته های فکری علمی جهادی را که دغدغه ایشان است تشکیل دهیم.

خلاصه اینکه:
امروز برای همه ما حکم صادر شده است با امضای فرماندهی کل قوا… صدور حکمی که حداقل باید دو معنا را برای ما تداعی کند:
همانطور که رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر هم فرمودند انقلابی‌گری تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف انقلاب است فلذا باید از تمام ظرفیت ها در تحقق این مهم استفاده کرد.
و دوم اینکه برخی از مراکز فرماندهی، سازمان ها و نهادها و… چه در تشخیص اولویت ها و چه در اقدامات مقتضی دچار اختلال و تعطیلی اند و بیش از همه چیز باید «حُکم» آتش به اختیار به عنوان تشر و تذکر جدی به آن نهادها و مراکز فرماندهی کشور تلقی شود.

پس دیگر ناراحت نباشیم… برای همه «حُکم» صادر شده است!

افسران جنگ نرم حرکت!
شروع کنیم به کار… بسم الله! عرصه فرهنگ خالی مانده است.
بحث، بحث حکم حکومتی است؛
هنوز اعتراضات خودمان، دوستانمان، دوستان دوستانمان، به معطل ماندن چند روزه اش را که از یاد نبرده ایم؟!
گفتم بد نباشد زبانِ ما جماعت همیشه تیز و طلبکار، برای فقط یکبار هم که شده کمی خودمان را بگزد و از خودمان طلب کند؛
اشکالی ندارد، شاید بتواند از خانه نشینی نه چند روزه که شاید چندساله ما هزاران هزار نفر، در مقابل رهبرمان در پیش چشمانی که منتظر سنجش عیار ولایت مداری ما مدعیان هستند، جلوگیری کند.

برخیز که دشمن به دیار آمده امروز / ای شیردلان! وقت شکار آمده امروز

محمد هادی عسکری- مدیر انتشارات حدیث راه عشق

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715