دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان:

ترک تخصصی سیگار در مراکز اقامتی میان مدت اصفهان آغاز شد

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: ترک تخصصی سیگار در کنار ترک دیگر انواع مواد مخدر در مراکز اقامتی میان مدت و مراکز درمانی اعتیاد استان اصفهان اجرایی شده است.

به گزارش ندای اصفهان،مجتبی ناجی با اشاره به اینکه مصرف سیگار در جامعه به عنوان نوعی اعتیاد شناخته می‌شود، اظهار داشت: این در حالی است که اعتیاد به سیگار خطرات فردی و اجتماعی مختلفی را به همراه دارد و نیاز است که افراد مصرف کننده از این خطرات آگاه شوند و مصرف کنندگان در مراکز تخصصی نسبت به ترک سیگار اقدام کنند.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان اصفهان بیش از ۹۰ مرکز ترک اعتیاد وجود دارد، اضافه کرد: در این طرح افرادی که در کنار اعتیادشان به مواد مخدر به سیگار هم اعتیاد دارند و تمایل به ترک سیگار هم دارند دارو و خدمات مشاوره‌ای دریافت می‌کنند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان طرح ترک سیگار در مراکز درمان سرپایی و مراکز اقامتی میان مدت اجرایی شده است، گفت: همچنین باید توجه داشته باشیم افرادی که تنها به سیگار اعتیاد دارند و وابستگی به ماده مخدر دیگری ندارند هم می‌توانند با رجوع به این مراکز و پرداخت هزینه شخصی و استفاده از یارانه دولتی و دریافت دارو و خدمات مشاوره‌ای را دریافت کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت درمان‌های جایگزین دارویی در ترک سیگار و ارائه مطالبی در خصوص اعتیلد دوگانه، بیان داشت: در حال حاضر طرح ادغام ترک اعتیاد در مراکز درمان سرپایی و مراکز اقامتی میان مدت به صورت پایلوت در استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس و مازندران اجرایی می‌شود.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715