دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

قبح زدایی از «محرمات» و ترویج «ضد ارزشها»؛

دو راهبرد مهم در تهاجم فرهنگی دشمن!

دشمن با استفاده از برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی این پیام را القاء می کند که «زن می تواند بدحجاب و بی حجاب باشد و در عین حال فردی مومن و معتقد هم باشد! اصلا حجاب ربطی به دینداری ندارد و تنها یک جزء کوچک از دین است».

ندای اصفهان- روح الله عباسیان جزی

استکبار جهانی برای پیشبرد اهداف خود گزینه تهاجم فرهنگی را طی سالیان اخیر اولویت اصلی خود قرار داده است. یکی از اهداف دشمن در تهاجم فرهنگی کمرنگ کردن باورهای دینی است. یکی از بخش های مهم این هدف ترویج محرمات دینی به هر شکل ممکن و قبح زدایی از ارتکاب آنها و نهادینه سازی ضد ارزشها در جوامع اسلامی است.

یکی از مولفه های سبک زندگی اسلامی حیا و حجاب می باشد که دشمن در تلاش است به هر نحو ممکن بی حجابی و بی حیایی را عادی سازی کند. طی چند سال اخیر دو راهبرد زیر با استفاده از برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی دشمنان برای نیل به این هدف اجرایی شده است:

1) القاء این پیام که «زن می تواند بدحجاب و بی حجاب باشد و در عین حال فردی مومن و معتقد هم باشد! اصلا حجاب ربطی به دینداری ندارد و تنها یک جزء کوچک از دین است».

برای القاء این تفکر روی مواردی مثل نکات زیر با برنامه های مختلف کار کرده اند؛ این پیام را شما حتی به کرار در برنامه های تلویزیونی خودمان و فیلم های سینمایی نیز دیده باشید:

– زن می تواند بی حجاب یا بد حجاب باشد ولی قهرمان یک فیلم سینمایی در رعایت حق الناس هم باشد.

– زن می تواند بی حجاب و بدحجاب باشد ولی روضه خوان و مقتل خوان اهل بیت هم باشد. (مثال بارز آن مقتل خوانی بهاره رهنما)(+)

– زن می تواند بی حجاب باشد ولی به مجالس دعا، مسجد و… هم برود، حتی حج هم برود. (مثال زن سعدالحریری که حتی بی حجاب مناسک حج را بجا آورده بود ودر رسانه ها انعکاس یافته بود)

دشمنان می خواهند با این طرفند این پیام را القا کنند که «چرا به خوبی های فرد نگریسته نمی شود و فقط بدحجابی را ببینیم؟ حجاب را رها کنید و دیگر خوبی هایش را ببین. بی حجابی نیز می تواند یک گناه مثل غیبت، دروغ و… در نظر گرفته شود و آنقدرها مهم نیست که رویش حساسیت داشته باشید! ما معروف ها و منکرات خیلی بزرگتر از آن را هم داریم». آنها با این شیوه در حال عادی سازی بی حجابی و البته ساختن توجیه برای بی حجاب ها می باشند.

2) زن می تواند حجاب داشته باشد و در عین حال با آزادی خیلی کارها را انجام دهد.

در این راهبرد سعی دارند زنان با حجاب را به سمت اعمال خلاف حیا و شئونات دینی بکشانند؛ از زنانی که حجاب ظاهری را دارند ولی به راحتی اعمال مغایر با حیا و شئونات دینی را انجام می دهند الگوسازی کنند و قبح این کارها را برای زنان محجبه بشکنند. مثال هایی از این راهبرد به قرار زیر است:

– زن می تواند با حفظ حجاب اسلامی! در استخر در کنار مردان شنا کند.

– زن می تواند با داشتن حجاب دوچرخه سواری کند.

– زن می تواند با حجاب باشد و آوازه خوانی کند.

– زن با حجاب می تواند موذن مسجد بوده و حتی امام جماعت مسجد هم باشد.

– می توانی حجاب داشته باشی و با مردان نامحرم شوخی و مزاح داشته باشی.

اگر دقت کافی داشته باشیم این دو راهبرد یک هدف را دنبال می کنند و آن زدودن حیا و حجاب از جامعه اسلامی است. فعالین فرهنگی و اصحاب رسانه باید سعی کنند مروج این تفکر نباشند و ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715