جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان:
 اعلام اولویت های جدید تشرف به حج تمتع   

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: سهمیه استان اصفهان برای حج تمتع امسال ۴ هزار و ۵۱۰ نفر است که هنوز بیش از ۲۰۰ ظرفیت آن تکمیل نشده و دارندگان فیش‌های حج تا پایان سال ۸۵ برای اعزام در سال جاری می‌توانند به یکی از کاروان‌هایی که اسامی آن‌ها در سایت Isfahan.haj.ir درج شده، مراجعه کنند.

به گزارش ندای اصفهان،غلامعلی زاهدی در خصوص تکمیل ظرفیت اعزام به حج تمتع اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ نفر ظرفیت خالی در کاروان‌ها وجود دارد و کسانی که تا پایان اسفندماه سال ۸۵ فیش حج تمتع دارند، برای اعزام در سال جاری می‌توانند به یکی از کاروان‌هایی که اسامی آن‌ها در سایت Isfahan.haj.ir درج شده و ظرفیتشان تکمیل نشده است، مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه سهمیه استان اصفهان برای حج تمتع امسال ۴ هزار و ۵۱۰ نفر است و احتمال افزایش آن وجود دارد، افزود: در استان اصفهان فعلاً ۳۲ کاروان مشخص شده و در شهر اصفهان ۱۴ کاروان اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان در خصوص خرید و فروش فیش‌های حج تصریح کرد: اگر نوبت فیش رسیده باشد، انتقال‌دهنده و گیرنده با مراجعه به دفاتر زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت مراحل قانونی را طی می‌کنند، اما قیمت آن به صورت توافقی صورت می‌گیرد و به حج و زیارت ارتباطی ندارد، تنها انجام مراحل اداری به عهده این سازمان است.

زاهدی با اشاره به ظرفیت‌های متفاوت هر کاروان در اعزام به حج تمتع یادآور شد: ممکن است کاروانی با توجه به جمعیت خود، یک روحانی، یک معین و یک معینه داشته باشد و یا کاروان دیگری تنها از روحانی برخوردار باشد.

وی با اشاره به تعداد روزهای سفر حج تمتع خاطر نشان کرد: بسته به چینش پروازها و رفت و برگشت‌ها زمان سفر و روزهای اقامت در مکه و مدینه متفاوت است ولی به طور معمول بین۲۹ تا ۳۳ روز خواهد بود.

زاهدی تأکید کرد: تاریخ اولین اعزام به حج تمتع در استان اصفهان هنوز مشخص نشده است ولی در سطح کشور نخستین گروه از زائران بیت‌الله الحرام ۹ مرداد عازم مکه می‌شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان به سهمیه خانواده شهدای منا هم اشاره کرد و گفت: برای هر خانواده از سوی بنیاد شهید دو سهمیه در نظر گرفته شده است که امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز