دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱

رئیس صنف کشاورزان شرق اصفهان:

دولت به وعده‌های قبلی خود در حوزه آب عمل کند/ عدم تامین بودجه، بزرگترین مشکل بخش کشاورزی است

رئیس صنف کشاورزان شرق اصفهان گفت: خواسته کشاورزان شرق اصفهان از دولت جدید، عمل کردن به وعده‌های قبلی و اجرانشده نظیر ساماندهی رودخانه زاینده‌رود، جلوگیری از اضافه برداشت‌ها، تأمین حق آبه ها، آب‌رسانی به مزارع و احداث کانال‌ها است.

به گزارش ندای اصفهان،حسن محسنی امروز در رابطه با خواسته‌های کشاورزان شرق اصفهان از دولت جدید اظهار کرد: خواسته کشاورزان شرق اصفهان از دولت جدید، عمل کردن به وعده‌های قبلی و اجرانشده نظیر ساماندهی رودخانه زاینده‌رود، جلوگیری از اضافه برداشت‌ها، تأمین حق آبه ها، آب‌رسانی به مزارع و احداث کانال‌ها است.

وی در ادامه افزود: عامل اصلی باقی ماندن این وعده‌ها، عدم تأمین بودجه است و دولت حتی برای طرح‌های ضروری و طرح‌هایی که قراردادهای آن بسته‌شده و مطالعات آن صورت گرفته است نیز بودجه‌ای تزریق نکرده است.

رئیس صنف کشاورزان شرق اصفهان تصریح کرد: برای ساماندهی رودخانه بارها از دولت تأمین بودجه را خواستار شدیم اما هنوز هیچ مبلغی برای آن پرداخت‌ نشده است.

محسنی تأکید کرد: به دلیل همین عدم تأمین اعتبار، زاینده‌رود به‌ طور مناسب ساماندهی نشد و همین باعث شده امسال کشت کشاورزان با افت مواجه شود.

وی با انتقاد از عدم نظارت بر اضافه برداشت‌ها در بستر رودخانه خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل عدم نظارت بر برداشت‌های بی‌رویه بالادست، میزان ورودی آب رودخانه کاهش یافت و کشاورزان نمی‌توانند به‌طور کامل زمین‌های خود را آبیاری کنند.

رئیس صنف کشاورزان شرق اصفهان بیان کرد: به دلیل گرمی هوا، چاه‌های اطراف رودخانه نیز روشن‌شده و این اقدام بر حجم آب رودخانه تأثیر گذاشته است.

محسنی افزود: شرکت آب منطقه‌ای استان تا جایی که توانست کار خود را انجام داد اما دولت و وزارت نیرو، حمایت لازم برای برقراری قانون و تأمین حقوق حق آبه داران صورت نداد.

وی همچنین تصریح کرد: عملکرد جهاد کشاورزی و نیروهای آن مناسب بوده اما مشکل تأمین بودجه از سوی دولت برای احداث کانال‌ها، تسطیح اراضی و اقداماتی نظیر آن موجب شده کارهای زیاnی روی زمین بماند و انتظار کشاورزان از دولت جدید، تأمین بودجه طرح‌های مهم کشاورزی است.

انتهای پیام/

 خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715