یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
گفتگو با حسین رحمانی دبیر جامعه اسلامی کارگران اصفهان:
 چرا باید در استان اصفهان ۶۰-۷۰ هزار نفر بیکار شوند؟/ دکتر نصرالله سخاوتی اکثریت آراء مجمع اصولگرایان را برای کاندیداتوری مجلس به دست آورد   

نزدیک بیش از ۷۰ درصد کارخانه های ما به رکود یا تعطیلی کشیده شده و خیلی از کارگران بیکار شده اند. متاسفانه این نرخ بیکاری زیبنده استان اصفهان نیست که ما ۳ درصد نرخ بیکاریمان بیشتر از دیگر استان ها باشد.

ندای اصفهان: حسین عزیزیان: به بهانه انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و انتخابات میان دوره ای مجلس به گفتگو با آقای حسین رحمانی دبیر جامعه اسلامی کارگران اصفهان پرداختیم که در ادامه می خوانید.

***

ندای اصفهان: آیا در بحث انتخابات شورای شهر باید به یک لیست واحد رای داد؟

– به نظر من این مساله را علمای وقت و نخبگان جامعه برای مردم کمی راحت تر کرده اند؛ به جای اینکه ۱۳ نفر را شناسایی کنید و مشخص کنید که آیا مناسب هستند یا نه، کار را داده به نخبگان شهر مثل مجمع بزرگ اصولگرایان اصفهان که از همه تشکل های اصولگرا و افراد حقیقی و حقوقی در آن هستند.

ابتدا چندصد نفر شناسایی و به مجمع معرفی شدند و این مجمع توانسته است افراد را پالایش کند و چندین بار نظر جمع را در مورد یک یک این افراد بررسی کند و تخصص و فعالیت ها و سابقه شان را بسنجد. بعد از آن همه صحبت کرده اند و خودشان را در آن جمع معرفی کرده اند و مشخصات خودشان را اعلام کرده اند و سپس رای گیری شده است و از بین آن جمع ۲۶ نفر انتخاب شدند. سپس از بین این افراد ۴نفر انصراف دادند و جلسه دیگری برگزار شد و ۴ نفر دیگر را اضافه کردند و ۲۶ نفر را کامل کردند. نهایتا لیست پالایش شده ۱۳ نفر است که شورای هماهنگی یک به یک با این افراد مصاحبه کرده و این ۱۳ نفر انتخاب شدند و آنها را به مردم معرفی کردند.

با طی کردن این مراحل حالا کار برای مردم راحت تر است و علما هم به عنوان ناظر پشت این لیست هستند.

ندای اصفهان: علمایی که از این لیست حمایت کرده اند به خاطر این است که به یک لیست واحد برسند. ولی اختلافی الان وجود دارد و دو لیست از جبهه انقلاب وجود دارد یکی لیست نجبا و یکی هم لیست مجمع اصولگرایان؛ تحلیل شما از این قضیه چیست؟

– ببینید حتی افرادی که به اسم نجبا هستند در همین مجمع ما به رای گذاشته شده و رای نیاوره اند و بنا هم نبوده است که لیست دیگری داده شود ولی خب خودشان آمده اند و این کار را کرده اند.

حتی بعضی از این افراد را مثلا آقای مهندس امینی را بعضی از اعضا تماس گرفته اند و ده روز ایشان جواب نداده اند و بعد از آن هم گفته اند که نه. آن لیست را هیچ عالمی تایید نکرده است، این لیست مجمع اصولگرایان را ائمه جماعات شهر هم تایید کرده اند. قرار نیست که هر لیستی که داده شد مجمع تایید کند، یک لیست واحد است که به مردم هم معرفی کردند. حالا این دیگر به مردم بستگی دارد که چه کسی را قبول کنند.

ندای اصفهان: علاوه بر شورای شهر ما انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی را هم داریم. در این باره هم توضیح دهید.

– مجمع اصولگرایان اصفهان حجت الاسلام دکتر نصرالله سخاوتی را معرفی کرده اند و این هم راهکار علمی خودش را داشته است. بین همه کاندیداهایی که ثبت نام کرده اند اکثریت آراء را آقای دکتر سخاوتی به دست آوردند. شاید از نظر بعضی ایشان شاخته شده نباشند و کسانی هستند که بیشتر شناخته شده هستند اما بالای ۶۰ رای ایشان آورده است.

ندای اصفهان: ساز و کار تشکل شما برای حمایت از لیست چیست؟

– در جامعه اسلامی کارگران ما بالاخره جبهه پیروان خط رهبری هستیم و بالاخره ما هم یکی از ۱۲ تشکل تاسیس شده ایم که حدود ۲۰ سال است در تمام انتخابات ها وارد شده ایم و مجموعه ما به عنوان یک تشکیلات وظیفه خودش را در قبال معرفی افراد انجام داده است.

جامعه اسلامی کارگران هم سیاسی است و هم صنفی و با توجه به این موضوع، ما سعی کرده ایم از افرادی حمایت کنیم که مشکلات جامعه را بدانند و بتوانند کمک کنند. این استان حدود ۱۰ درصد جامعه کارگری کشور را شامل می شود و بزرگترین قطب صنعتی کشور استان اصفهان است و باید از کسی حمایت کنیم که حرفی برای گفتن داشته باشد.

ندای اصفهان: نکته پایانی اگر هست بفرمایید.

– متاسفانه بی مهری هایی را در بحث کار و تولید دیده ایم و بعضا مردم در مورد کار و تولید با مشکل مواجه بوده اند؛ نزدیک بیش از ۷۰ درصد کارخانه های ما به رکود یا تعطیلی کشیده شده و خیلی از کارگران بیکار شده اند و متاسفانه این نرخ بیکاری زیبنده استان اصفهان نیست که ما ۳ درصد نرخ بیکاریمان بیشتر از دیگر استان ها باشد.

باید کسانی بیایند که اهل عمل و کار باشند و حرف فقط کافی نیست؛ باید بتوانند به جنگ بیکاری بروند. زیبنده استان ما نیست که در سال گذشته فقط ۶۰ – ۷۰ هزار نفر از کار بیکار شده اند. چرا باید استان ما به این سمت و سو برود؟ کسانی که کار نداشته اند که هیچ، افرادی که کار داشته اند دیگر چرا بیکار شده اند؟

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز