شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۳
پیام تسلیت رئیس جمهور درپی حادثه در منا
 دولت عربستان ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت این فاجعه به وظایف قانونی و اسلامی خود عمل کند   

رئیس جمهور در بدو ورود به نیویورک درباره فاجعه دردناک منا پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی در این پیام از دولت عربستان خواست ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت این فاجعه، به وظایف قانونی و اسلامی خود دراین زمینه عمل کند.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله وانا الیه راجعون

خبر تاسف بار و تاثربرانگیز فاجعه مولمه کشته ومجروح شدن بیش از دویست نفر ازحجاج ایرانی بیت الله الحرام درآستانه ورود به نیویورک غمی سنگین براینجانب وهیئت همراه مستولی نمود. درگذشت حجاج عزیزمان در کنار متمسکین به حبل الله از امت اسلامی ومجروح شدن ضیوف الرحمان درلباس احرام در سرزمین وحی ودرآرزوی وصال حق تعالی مصداق روشن من یخرج من بیته مهاجرا الی الله است، که فقد وقع اجره علی الله.  بی شک اعلام سه روز عزای عمومی درکشور نیز که مبین عمق این فاجعه است، حداقل همدردی دولت وملت شریف ایران با بازماندگان این فاجعه خواهد بود.

اینجانب با تسلیت فاجعه دردناک منا، به محضرحضرت ولی عصر (عج)، بازماندگان معزز، مقام معظم رهبری وملت شریف ایران، ازجناب آقای جهانگیری معاون اول محترم می خواهم تا دراسرع وقت با تشکیل ستاد ویژه رسیدگی به این فاجعه وتجمیع امکانات لازم، ضمن اطلاع رسانی به ملت شریف ایران، اقدامات زیر را انجام داده و مستمرا به اینجانب گزارش دهد:

۱- بااعزام تیم های امداد درصورت لزوم و ارسال هواپیما به کشورعربستان، رسیدگی به امور حجاج بیت الله الحرام، مجروحین فاجعه، وانتقال درگذشتگان به کشورمان را دراولویت اقدامات ستاد قرار دهند؛ لازم است حجاج عزیز احساس نمایند می توانند سایر مناسک باقیمانده خود را درآرامش وامنیت انجام داده و وفق برنامه به کشور خود باز گردند.

۲- از استانداران محترم خواسته شود با حضور درمنازل درگذشتگان ومجروحین فاجعه ضمن ابلاغ پیام تسلیت اینجانب، کمک های لازم و تسهیلات مکفی برای انجام امور مربوطه را دراسرع وقت ارائه نمایند.

۳- وزارت امورخارجه و سفیرایران در عربستان موظفند ضمن بررسی چگونگی رخ دادن این فاجعه تمامی اقدامات لازم جهت احقاق حقوق درگذشتگان وحادثه دیدگان را به عمل آورده و از دولت عربستان نیز می خواهم ضمن به عهده گرفتن مسئولیت این فاجعه، به وظائف قانونی واسلامی خود دراین زمینه عمل نمایند.

ضمن همدردی مجدد با خانواده‌های آسیب‌دیدگان، از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت برای جان باختگان، آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، و حج مقبول و سعی مشکور برای حجاج عزیز کشورمان توأم با امنیت کافی وسلامت  مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز