چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴

برسد به دست مردم ایران...

فقط مدیرانِ متدین، انقلابی و کارآمد می توانند مشکلات کشور را حل کنند!

مدیری که انگیزه و آرمانی ندارد و مدام شعار «ما نمی توانیم» سر می دهد و چشمش به دست دیگران و بیگانگان است که کاری برای او انجام دهند هم دچار نقص عقلی است و هم ضعف ایمان و اراده دارد و نمی تواند برای این منصب کارآمد باشد

ندای اصفهان- مرتضی دهقانی (مدرسه علمیه حضرت ولی عصر)

مشکلات کشور ارتباط تنگاتنگی با تصمیماتی دارد که مدیران و مسئولان در مسائل مختلف می گیرند و شیوه و روشی که در حل مسائل به کار می برند. اما یک مدیر یا در رأس آنان یک رئیس جمهور چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بتواند تصمیمات درست و شیوه ی درستی در مدیریت خود انتخاب کند؟

ملاک هایی که راه ما را در تشخیص نامزد اصلح مشخص می کند از توجه کردن به وظایفی که یک رئیس جمهور دارد به دست می آید؛ یک مدیر یا رئیس جمهور برای اینکه بتواند آزادانه فکر کند و مقتدرانه تصمیم بگیرد باید از تعصبات حزبی، خودخواهی ها، جوّ زدگی ها که مانع تفکر آزادانه است به دور باشد؛ باید نیتش را خالصانه برای خدا قرار دهد تا بتواند راه درست سیاست گذاری ها را تشخیص دهد. نباید هیچ دلبستگی ای به چیزی که سر راه احقاق حق و حقیقت است داشته باشد و حاضر باشد از خود و خویشان و گروه و حزب خود بگذرد تا به مسائل اولویت دار کشور که محرومین و مستضعفین جامعه اند رسیدگی کند.

اگر کسی نسبت به گروه دوستان و نزدیکان و حزب خود تعصبی داشته یا امتیاز ویژه ای قائل باشد نمی تواند آزادانه فکر کند و هنگامی که با منافع حزب و گروه خود منافات داشت نمی تواند به نفع مردم حرکت کند و جرأت مقابله با فساد را پیدا نمی کند. در نتیجه یک رئیس جمهور متدین و متعهد کسانی را به عنوان گروه و حزب خود انتخاب می کند که مومن تر و متعهدتر باشند و با انگیزه های الهی کار کنند.

رئیس جمهوری که درست بودن تصمیمات و کارهایش را در پیشگاه خدا مهم تر از شخص خود و حیثیت و آبروی خود بداند نسبت به نقدها مشتاق است و نه اینکه به منتقدین فحاشی و بددهنی کند تا جلوی دهان آن ها را بگیرد. همچنین به خاطر اینکه عده ای خوششان بیاید و تشویقش کنند حرف های نادرست و بی پایه و یا کارهای مخالف منافع ملی انجام نمی دهد و با تعریف و تشویق دیگران مغرور و فریفته نمی شود. و اینها همه با روح تدین و تقوا قابل دستیابی است یعنی کسی که همه ی کارهایش را برای وجه و رضای خدا انجام می دهد و مواظب و مراقب خود است.

مدیری که دین و تخلق به اخلاق و دستورات دینی برایش اهمیت دارد و در تصمیمات و کارها خدا را در نظر دارد دلش برای مردم می سوزد نه برای نزدیکان خود و در رفتارهای اجتماعی در داخل و خارج از کشور رفتارهای موافق با منافع حقیقی ملت و بینش راستین اسلامی را به صحنه ی ظهور می رساند.

مدیری که روح تدین داشته باشد و نیتش خدایی باشد برای کسب جاه و قدرت به دنبال پست ریاست جمهوری نیست بلکه نیتش خدمت به مردم است و همین نیت او را در این هدف موفق می کند. چنین فردی از قدرت دشمن نمی ترسد و خود و امکانات خود را با حقارت به دشمن تسلیم نمی کند و بلکه با توکل به وعده های خدا دست به کار و تلاش می زند و اعتماد به ظرفیت های بی نهایت درون کشور می کند و در پی شکوفا کردن این ظرفیت های عظیم است؛ در زمینه های تولید علم از دانشگاه ها و حوزه های علمیه کار علمی مورد نیاز کشور را مطالبه می کند و به آن ها بها می دهد و برای تولید فناوری در کشور خودمان سرمایه گذاری می کند و تولید محصولات فناوری در زمینه های مختلف مثل صنعت و معدن و پتروشیمی را از جوانان و نیروهای انسانی همین مرز و بوم مطالبه می کند و بها می دهد تا مشکلاتمان ریشه ای حل شود؛ و با این کار در ضمن تولید شغل میلیونی باعث تولید ثروت برای کشور با استفاده از ظرفیت های داخل کشور می شود.

چیزی که دشمن را می ترساند همین قدرت مردم و حضور مردم در صحنه ی انقلاب است ولی چیزی که دشمنان می خواهند کمرنگ کردن نقش مردم و وابستگی کشور به بیگانگان است.

ویژگی دیگری که امروزه به طور جدی نیازمند آنیم روحیه ی جهادی و انقلابی و پرکاری و دغدغه مندی است. مدیری که انگیزه و آرمانی ندارد و مدام شعار «ما نمی توانیم» سر می دهد و چشمش به دست دیگران و دشمنان و بیگانگان است که کاری برای او انجام دهند هم دچار نقص عقلی است و هم ضعف ایمان و اراده دارد و نمی تواند برای این منصب کارآمد باشد.

ما هرجا مدیریّتهای ضعیف، بی‌حال، ناامید، غیرانقلابی، و بی‌تحرّک داشتیم؛ کارها یا متوقّف مانده است، یا انحراف پیدا کرده است. مدیریّت انقلابیِ فعّالِ پُرتحرّک و علاقه مند به کار و تلاش یکی از شاخص های اساسی مدیران و به خصوص پست ریاست جمهوری است.

ان شاءالله با انتخاب فردی متدین، انقلابی و کارآمد موجبات رفع مشکلات کشورمان را فراهم آوریم و با انتخابات حداکثری قوت جمهوری اسلامی را در برابر بدخواهان و زخم خوردگان خارجی که منتظر ضعف نشان دادنی از طرف ما برای چپاول کردنمان هستند به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    مدیران انقلابی ومتدین اول 700میلیون دلار پول بیت المال را که چپاول کردند واکنون در ستاد این خادم بزرگوار از خدمت دم میزنند به بیت المال برگردانند بعد کیسه جدید بدوزند
    خدایا شر این مفسدان را به خودشان برگردان

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715