دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳

رئیسی در شهرکرد:

نگاه به بیگانگان سفره مردم را “کوچک و کوچک‌تر” کرد/آقایان در برابر رسیدگی به فساد اطرافیان خود “مقاومت” می‌کنند/نگاه به بیرون از مرزها ۴ سال کشور را معطل کرد

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی گفت: نگاه غلطی که به بیگانگان بود چهار سال کشور را معطل گذاشت و کارگاه‌ها را تعطیل و جویندگان و کارگران را با بیکاری مواجه ساخت و سفره مردم را کوچک و کوچکتر کرد.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جمع اقشار مختلف مردم در حسینیه اعظم شهرکرد اظهار داشت: از مردم شهرکرد تشکر می‌کنم و بر روح شهدا درود می‌فرستم؛ شهدا افتخارات زیادی برای ما به ارمغان آوردند و امنیت امروز کشور مرهون شهداست.

وی افزود: اگر دلیل امنیت امروز را به غیر از حضور جوانان در صحنه‌های مختلف کشور بدانیم اشتباه است؛ سایه جنگ را حضور جوانان و غیرتمندان با حضور در عرصه‌های مختلف و مجاهدت‌ها برداشتند نه آقایان با یک قرارداد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: تمام مشکلات امروز در کشور از سمت‌گیری و سیاست‌گذاری غلط شکل گرفته است؛ نگاه غلطی که به بیگانگان بود چهار سال کشور را معطل گذاشت و کارگاه‌ها را تعطیل و جویندگان و کارگران را با بیکاری مواجه ساخت و سفره مردم را کوچک و کوچکتر کرد.

رئیسی افزود: می‌خواهیم صدای کارگران و کشاورزان، محرومان و مستضعفان و صدای کسانی که روزنامه و تریبون ندارند و صدای آنان شنیده نمی‌شود را به گوش همه برسانیم؛  آیا سزاوار است  مردان و زنانی که تمام عالم حیرت‌ زده کرده‌اند و از شجاعت، شهامت و عزت والایی برخوردار هستند خودشان امروز گرفتار مشکل بیکاری و فقر باشند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر کشور ما بی‌ثروت باشد این مسائل اشکال ندارد. در دوران جنگ همه نداشتن را تحمل کردند و امروز نیز مردم نداشتن را تحمل می‌کنند اما تبعیض را هرگز. مردم مشکلات مالی را تحمل می‌کنند اما فساد اداری را هرگز. سخن ما سخن خانواده‌های مستضعف است، سخن مردم لر و بختیاری و عشایر است؛ امروز عشایر ذخایر این انقلاب هستند که سخن آنها باید شنیده شود.

وی افزود: مردم می‌گویند اگر مشکل کشور برای نداشتن است ما هم حاضریم همراهی کنیم اما چرا اجازه دادند هزاران کارخانه تعطیل شود؟ چرا مشکلات کشاورزان در روستاها را برطرف نکردند که کشاورزان امروز به شهرها مهاجرت کنند؟ چرا نقدینگی کشور که باید صرف کارگاه‌های تولیدی شود تنها به چند تن واگذار شده و 500 هزار میلیارد تومان به چند نفر داده شده و در مقابل هزاران جوان از زندگی خود خجالت‌زده هستند؟

رئیسی ادامه داد: چرا 11 میلیون جوان آماده ازدواج باید برای تسهیلات 10 میلیونی پشت صف باشند؟ ما حرفمان حرف تمام مردم است. دولتمردان اگر صدای حق‌خواهی مردم را نشوند و خواسته‌های آنها را رفع نکنند و ضرورت تغییر وضع وجود را نبینند قطعاً شکست خواهند خورد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: این دولت باید به مردم توضیح دهد چرا هزاران کارگر بیکار و کارخانه‌ها تعطیل شده است نه اینکه به سایر کاندیداها تهمت زند. مردم امروز فرق می‌گذارند بین شعارها و کارهای انتخاباتی و کارهایی که انجام شده است. دولت یا باید کارهایی را که انجام داده بیان کند یا نباید به مردم دروغ بگوید. امروز ما یک میلیون جوان تحصیل‌کرده مدرک به دست داریم که با همین امکانات موجود در کشور می‌توانیم برای آنها اشتغال ایجاد کنیم.

وی گفت: کنار گوش شما به صورت میلیاردی فساد شکل می‌گیرد که باید از کسانی که به شما اطلاع می‌دهند تشکر کنید نه اینکه در برابر این خبر مقاومت کنید. مردم شعور دارند، مردم را از رقیب می‌ترسانید و به آنها می‌گویید که می‌خواهند بین شما دیوار بکشند. ما بین چپاولگران و حقوق مردم دیوار می‌کشیم؛ چرا مردم را می‌ترسانید و ایجاد هراس می‌کنید. به جای این به مردم گزارش دهید و مردم نیز باید باور کنند که مشکلات آنها برطرف شده است.

رئیسی افزود: امروز در بسیاری از کشورها کارهای اساسی انجام می‌شود و مشاغلی فعال می‌شود. در روستاها فضای مجازی ایجاد شده و مردم از اطلاعات اطراف خود با اطلاع هستند. کالاها را در روستاها هزار تومان خریداری می‌کنید و ده هزار تومان می‌فروشید، ما می‌گوییم چرا از زنان، دختران و جوانان به عنوان شعار تبلیغاتی استفاده می‌کنید؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به حقوق شهروندی تصریح کرد: امروز دم زدن از حقوق شهروندی بیش از یک امر نمایشی و نمادین نیست که بعد از 4 سال از آن رونمایی شد. حقوق شهروندی این است که کارگر و شهروند باید کار داشته باشند؛ منزلت دختران و زنان حفظ شود، جوان تحصیلکرده نگران کار و فعالیت اجتماعی نباشد و سرپرست خانواده از اهل خانواده خجالت نکشد. آقایان دولت حرف بس است؛ آقایان حرف‌درمانی بس است نوبت اقدام و عمل است.

وی بیان کرد: عزیزانی که از همه شهرها، روستاها تشریف آورده‌اند اعم از بختیاری‌ها و دهکردی‌ها، ما حقیقتاً معتقد هستیم که همه شما ذخایر و سرمایه‌های ارزشمند انقلاب هستید. امروز بعد از 4 سال معطل نگه داشتن تمام نیروهای آماده به کار و امکانات بهتر از هر چیز صداقت با مردم است.

رئیسی تصریح کرد: مردم ما بیش از هر چیز صداقت را می‌فهمند چرا عقل مردم را به سخره می‌گیرید. مردم می‌فهمند خدمت‌گزاران آنها چه کسانی هستند و به همه خدمتگزارانی که در گذشته بودند مانند شهید رجایی احترام می‌گذارند. مردم ما قاسم سلیمانی را خوب می‌شناسند و برای ایشان احترام قائل هستند. شما مردم را از آنچه در گذشته اتفاق افتاده می‌ترسانید. ما می‌گوییم “نه بازگشت به گذشته” و “نه تحمل وضع موجود” بلکه “تغییر به نفع مردم”.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان بیان کرد: آقایان دولت عنایت کنید بگذارید مردم بعد از 38 سال عدالت اجتماعی که امام از آن دم می‌زد و رهبری آن را فریاد می‌زند و قانون اساسی آن را تائید می‌کند و شهدا و ایثارگران برای آن جانفشانی‌ کرده‌اند را بچشند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715