دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
توهین به مقدسات تا کجا؟!
 حلقه طنز حوزه هنری اصفهان همزمان با دعای پرفیض عرفه   

شاید دور نباشد زمانی که شاهد این باشیم اسم وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی تغییر کند و اسلامی بودن آن حذف شود. آیا فرهنگ اسلامی، به ما اجازه داده در روز عرفه که احترام آن برابر است با شب های قدر، حلقه طنز برگزار کنیم و به جای شرکت در مراسم پر فیض دعای عرفه مردم را به قهقهه زدن دعوت کنیم؟

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، روز عرفه روزی است که حق تعالی بندگانش را به عبادت و طاعت فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای آنها گسترده و روزی است که در نزد معصومین علیهم السلام دارای فضیلت بسیار زیادی است تا آنجا که پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «اگر کسی در ماه رمضان بخشیده نشد و یا این توفیق را پیدا نکرد که خود را در معرض مغفرت الهی قرار دهد، روز عرفه آن قدر عظمت دارد که بتواند جبران ماه رمضان نماید. در آن روز کسی که به درگاه روی آورد، مورد مغفرت خداوند قرار می گیرد» و در جایی دیگر می فرمایند «اهمیت و احترام دعای (روز) عرفه مثل شب های قدر است».

از آنجا که روز عرفه، اوج روزهایی است که در آن دعا و نیایش از موقعیت ویژه و خاصی برخوردار است، یکی از دفاتر وابسته به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در اصفهان و در روز عرفه اقدام به برگزاری حلقه ی طنزی در خانه ی هنرمندان (به مدیریت جلسه محمود سلطانی) نموده است.

حلقه طنز نصفهان

وقتی وزارتخانه محترم فرهنگ و ارشاد آقای جنتی حتی نام فجر را از قسمت بین المللی جشنواره فیلم فجر حذف می کند، از آن دیگر نمی توان انتظاری داشت، اما سازمان تبلیغات اسلامی و زیرمجموعه های آن دیگر چرا؟

شاید دور نباشد زمانی که شاهد این باشیم که اسم وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی تغییر کند و «اسلامی» بودن آن حذف شود، همانطوری که هم اکنون محتوا و درون آن تغییر کرده است.

آیا فرهنگ اسلامی، به ما اجازه داده در روز عرفه که احترام آن برابر است با شب های قدر، حلقه طنز برگزار کنیم و به جای شرکت در مراسم پر فیض دعای عرفه مردم را به قهقهه زدن دعوت کنیم؟

یا فرهنگی که مقابل اسلام است و از هر وسیله ای استفاده می کند برای ضربه زدن به شعائر اسلامی، توصیه به این کار می کند و مجوز می دهد؟

آقایان بدانند که اصفهان شهری نیست که از این دست توهین ها به شعائر اسلامی را تحمل کند و صدایی از کسی بیرون نیاید. پیش از این نیز ندای اصفهان نسبت به بی احترامی به مراسم تشییع شهدای غواص در برخی رسانه های وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی هشدار داده بود (اینجا).

باشد که مسئولین مسیر خود را پیدا کنند و قبل از انجام هر کاری جوانب آن را بسنجند تا دیگر شاهد چنین اعمالی در یک کشور اسلامی و شیعی نباشیم.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز