سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰

اعتدال و تقوا/

معیارهای انتخاب اصلح چندان هم سخت نیست!

در خصوص ویژگی اساسی اعتدال و تقوا کافی است نگاهی به عملکردهای افراد در مسئولیت های سال های گذشته شان بیندازیم؛ بدیهی است فردی که هیچ گاه خود را متعلق به حزب خاصی ندانسته و در رفتار و گفتارش همواره محوریت را حق مردم قرار می دهد به این ویژگی نزدیکتر است

ندای اصفهان- نجمه فاتحی (جامعه شناسی دانشگاه اصفهان)

یکی از مسایل مهم جامعه امروز ما فقدان کلیدواژه ای ضروری در ادبیات سیاسی به نام اعتدال است که عده ای هم از آن سوء استفاده کرده اند. اما اعتدال واقعی به معنای چیست؟

متاسفانه بسیار شاهد این بوده ایم که افراد در سطح بالای جامعه خواه فرهنگ باشد خواه سیاست، زمانی که پشت یک تریبون گسترده قرار می گیرند در بسیاری از مصادیق ارزشی و اعتقادی دچار افراط و تفریط می شوند و اصل تقوا را فراموش می کنند. آن وقت است که در سیاست ما تعصب و بی اخلاقی صدرنشین می شود و اعتدال و تقوا رنگ می بازد.

بدیهی است یک جامعه آرمانی ایرانی اسلامی شکل نمی گیرد مادامی که بی تقوایی در آن هویدا باشد لذا ضروری است افرادی در راس امور قرار بگیرند که نخواهند سستی ها و نافرجامی ها را به گردن جبهه مخالف بیندازند.
خادم یک ملت شریف و آگاه باید تنها دغدغه اش مردمش باشند و متعلق به مردم باشد و نه چپ و نه راست.
در منویات مقام معظم رهبری هم چنین آمده است: «بنده معتقد به اصولگرای اصلاح طلبم؛ اصول متین و متقنی که از مبانی معرفتی اسلام برخاسته با اصلاح روش ها به صورت روز به روز و نو به نو.»
وقتی کمی بیشتر دقت می کنیم چه در مناظرات و چه در سایت های خبری و… پیدا کردن مصداقی که دارای معیارهای یک انتخاب اصلح باشد چندان هم سخت نیست!
در خصوص همین ویژگی اساسی اعتدال و تقوا کافی است نگاهی به عملکردهای افراد در مسئولیت های سال های گذشته شان بیندازیم؛ بدیهی است فردی که هیچ گاه خود را متعلق به حزب خاصی ندانسته و در رفتار و گفتارش همواره محوریت را حق مردم قرار می دهد به این ویژگی نزدیک تر است.
در توجه به مردم علاوه بر توجه به نیازهای معیشتی و اقتصادی شان (که صد البته ضروری است) توجه به عزت و سربلندی شان در برابر بیگانگان نیز هست و باید باشد؛ توجه به وحدت کامل میان مردم از اقشار و ادیان گرفته تا احزاب و جریان ها و تفکرات مختلف نیز مهم است و باید باشد.

ذکر این نکته نیز ضروری است که فرد اصلح خود را رقیب کسی نمی داند و جز رضای خدا را نمی خواهد و تنها از سر دغدغه پای به عرصه نهاده است تا نسبت به دردهای جامعه اش بی تفاوت نباشد. فردی که اعتقاد داشته باشد به انجام کار و ایمان داشته باشد به توانایی یک ملتِ استوار.
باشد که با روی کار آمدن چنین فردی به یاری هم بتوانیم بر مبنای اصول و ارزش های ناب و خالص انقلابی مان ساختار جامعه را با «کار و کرامت» و  به نفع مردم اصلاح کنیم. و من الله التوفیق

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715