دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خبر داد:

عید غدیر شهروندان اصفهانی سوار مترو می شوند

بالاخره بعد از مدت ها همزمان با عید سعید غدیر مترو اصفهان در فاز اول خط یک به بهره برداری می رسد تا شهروندان اصفهانی به جز مزاحمت طولانی کارگاه های این پروژه در شهر امیدوار به حرکت درآمدن قطار شهری شوند.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از صاحب نیوز، عضو شورای شهر اصفهان با اعلام اینکه حرکت آزمایشی واگن های مترو بر روی قسمت از خط که آماده شده ادامه دارد تاکید کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و مثبت بودن این تست های تکمیلی واگن ها بر روی ریل، شهروندان از عید غدیر مترو سوار شدند.

عباس حاج رسولیها گفت: با توجه به طولانی شدن زمان بهره برداری و افتتاحیه مترو که مرتب تاریخ آن به تاخیر افتاد این پروژه در اولویت کارهای شهرداری و شورا قرار گرفت تا در کنار تکمیل ایستگاه ها و ادامه مسیر شمالی جنوبی حرکت مترو در ده ایستگاه اولیه از ایستگاه قدس در ملک شهر تا میدان شهدا به بهره برداری رسیده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گفته وی میراثی بودن اصفهان و عمل نکردن دولت به تعهدات خود دو دلیل عمده تاخیر پی در پی در تکمیل و افتتاح متروی اصفهان بوده است.

وی با بان اینکه در طول این سالها شهرداری و شورا تمام تلاش خود را به کار گرفت تا با تحقق تعهدات دولت از حق مردم دفاع کرده و تا جای که امکان دارد در این مسیر ایستاد، یادآور شد: این امر به علت تخصیص ۹۰ درصدی و بعدا ۵۰ درصدی سهم دولت محقق نشد تا شهرداری بعد از مدت ها با نادیده گرفتن این روند دست به کار شده و تحقق بودجه کامل قطار شهری را در اولویت برنامه ها خود قرار دهد.

این عضو شورای شهر اصفهان به سرعت گرفتن اجرای پروژه مترو در طول مسیر و ایستگاه ها اشاره کرد و افزود: مدیریت شهری مصمم است تا مسیر دو قطار شهری که با رفع ایرادات میراث فرهنگی  کلنگ آن به زمین زده شد را در کنار تکمیل مسیر یک پیش ببرد.

حاج رسولیها باتوجه به اعتبار ۱۰۰ میلیاردی دولت و ۳۰۰میلیارد ریالی شهرداری که در اول راه برای این پروژه هزینه شد دولت به دیگر تعهدات خود عمل نکرد ادامه داد: شهرداری با خرید سه رام واگن آزاد و دورام که از قبل خریداری شده بود برای تامین واگن های قطار شهری اصفهان با مشکلی روبه رو نیست.

افتتاح فاز یک مترو عیدی مدیریت شهری به شهروندان همزمان با بزرگترین عید شیعیان است که به گفته حاج رسولیها عزم خود را جزم کرده اند تا پیگیری، اجرا و تکمیل در فاز های بعدی این پروژه حیاتی برای نصف جهان با قوت ادامه داشته باشد.

۱۴ سال از زمان آغاز عملیات اجرایی خط یک مترو شمال- جنوب اصفهان به طول۲۲ و نیم  کیلومتر می گذرد این ابر پروژه به دلایل مختلف به خصوص کمبود بودجه و اعتبار  و عدم هماهنگی و مباحث میراثی در این مدت با مشکلاتی روبه رو بوده است  تاکنون بیش از یک هزار میلیارد تومان برای  این پروژه هزینه شده است و یک هزار میلیارد تومان دیگر باید هزینه شود تا این پروژه تکمیل شود. تاکنون ۶۰ میلیارد تومان برای خرید واگن هاتی مترو اصفهان هزینه شده است.

خط یک قطار شهری به طول ۲۰ کیلومتر دارای ۲۰ ایستگاه می‌باشد که از این تعداد ایستگاه در حال حاضر ۱۰ ایستگاه به طور کامل تکمیل شده است، ۲ ایستگاه میدان انقلاب و میدان امام حسین(ع) در حال ساخت است و مابقی ایستگاه‌ها از نظر سازه تکمیل و در حال تکمیل تجهیزات می‌باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز