دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰

دیوار مدرسه صارمیه تخریب شد؛

عیدی شهرداری منطقه 10 به دانش آموزان اصفهانی در آستانه سال نو تحصیلی +تصاویر

در شرایطی که اکثر نواحی و مناطق در آستانه سال جدید با فعال کردن مجمع خیرین مدرسه ساز خود و برگزاری جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز، اقدام به افزودن انگیزه جهت تشویق خیرین به مشارکت در امور عام المنفعه و تخصصاً مدرسه سازی نموده اند، شهرداری اقدام به تخریب دیوار مدرسه ای خیر ساز نموده است...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، یک روز مانده به آغاز سال تحصیلی جدید، شهرداری منطقه 10 اصفهان، در اقدامی عجیب، دیوار و در ضلع جنوبی مدرسه خیّرساز صارمیه 6 واقع در خیابان حکیم شفایی را در ملأعام و در حضور خیل معترضان و اولیاء دانش آموزان تخریب نمود.
شهرداری که مستند خود را رأی تخریب اعلام نمود، ساعت 9 الی 11 صبح روز دوشنبه مورخ 30/ 6/ 94 بدون توجه به مستندات ارائه شده توسط نمایندگان آموزش و پرورش، نسبت به تخریب دیوار مذکور اقدام نمود.
به گفته ی شاهدان عینی، عده ای از مردم و اولیاء دانش آموزان با یادآوری این نکته که دیوار احداثی و مدرسه موصوف جدیدالاحداث و خیّرساز می باشد و عمل شهرداری چیزی جز اتلاف بیت المال نیست، قصد داشتند مانع تخریب دیوار شوند تا موضوع به صورت کارشناسی بین آموزش و پرورش و شهرداری حل و فصل شود، اما مأموران شهرداری که به شدت قصد اجرای حکم را داشتند بدون توجه به هرگونه صحیتی اقدام به تخریب دیوار و در مذکور نمودند.
مدرسه صارمیه
مدرسه صارمیه
3
یکی از افراد حاضر نکاتی چند درباره مشکل ساز بودن این اقدام شهرداری ارائه نمود که به این شرح اعلام می گردد:
1- در طرح بازنگری منطقه 10، عرض گذر به 18 متر کاهش یافته درصورتی که عرض گذر در زمان اقدام به تخریب توسط شهرداری 20 متر بوده است.
2- شاکی آموزش و پرورش، دیوار به دیوار مدرسه ی مذکور، اقدام به ساخت و ساز، آن هم به صورت تجاری در حیاط نموده، اینکه شهرداری در عوض پیگیری تخلفات مذکور، و تخریب تجاری وی، شمشیر را برای آموزش و پرورش از رو بسته، محل تأسف و تأمل است. حال اینکه اساسا با تغییر طرح تفصیلی به بازنگری و رعایت بر اساس طرح بازنگری توسط آموزش و پرورش، اساساً آموزش و پرورش تخلفی از ضوابط شهرسازی مرتکب نشده که مستوجب چنین عقابی باشد.
3- آنچه بیشتر مایه تاسف است اینکه در شرایطی که اکثر نواحی و مناطق در آستانه سال جدید با فعال کردن مجمع خیرین مدرسه ساز خود و برگزاری جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز، اقدام به افزودن انگیزه جهت تشویق خیرین به مشارکت در امور عام المنفعه و تخصصاً مدرسه سازی نموده اند، شهرداری اقدام به تخریب دیوار مدرسه ای خیر ساز نموده است.
مدرسه صارمیه
4- در حالی که اجرای حکم در حد مجاور پلاک شاکی در فضای آرام تر توسط آموزش و پرورش در دست برنامه ریزی جهت اجرا بوده است، شهرداری نه تنها دیوار مجاور پلاک مذکور، بلکه عمده طول دیوار جنوبی مدرسه را تخریب نمود به گونه ای که در آغاز بازگشایی مدرسه در سال نو مدرسه موصوف که دست بر قضا مدرسه دبیرستان دخترانه است را تخریب نمود.
5- تکرار تخریب دیوار مدارس در سنوات اخیر، شائبه ی هرگونه سهوی بودن را در اذهان زدوده و برخورد جدی مسوولان با مسببان این گونه اقدامات را می طلبد. جالب آنکه در زمانی که شهردار محترم این منطقه شهردار منطقه 9 بود نیز دیوار مدرسه منارجنبان را تخریب نمود که حاشیه هایی را به دنبال داشت.
6- حداقل کاری که اکنون افکار عمومی انتظار انجام آن توسط شهرداری را دارد، پاسخ رسمی شهردار منطقه 10 به دانش آموزان به خاطر چنین بی تدبیری در آستانه ی سال تحصیلی جدید، و پیگیری اموال عمومی و بیت المال می باشد.
7- چند اصله درخت نیز در اثر این اقدام نسنجیده شهرداری تخریب گردیده که جای بسی تاسف دارد و جبران این خسارت ولو با جریمه خاطیان امکان پذیر نیست. اگر گوش شنوایی باشد و اگر دل سنگی نباشد که بنا به قول حضرت رسول اکرم (ص): «نزد من شکستن شاخه‌اي از درخت همچون شکستن بال فرشتگان است».
6User comments 
ندای اصفهان، امید دارد شهرداری قبل از آغاز سال تحصیلی جوابیه خود را به اطلاع عموم شهروندان و اولیای دانش آموزان عزیز برساند و دیگر شاهد چنین برخوردهایی در حوزه مدیریت شهر شهیدان نباشیم.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

 1. محمد رضا گفت:

  چشم اقای شهردار جمالی نژاد روشن باشه ممنون از این همکاریت اقای شهردار

 2. امین گفت:

  اگه غیر از این عمل میکرد تعجب داشت
  بدجور یاد اسرائیل و فلسطین افتادم

  • ناشناس گفت:

   البته حرکتشان (شهرداری و ماموران اجرای حکم) غیرمسئولانه و با بی تدبیری تمام بوده است. خصوصا که مدرسه دخترانه بوده بدجور آدم باغیرت را غیرتی میکنه… ولی بزرگواران توجه داشته باشند مقایسه عملکرد نابخردانه ی شهرداری با تخریب هایی که توسط اسرائیل انجام می شه هم قیاس مع الفارق است و درست نیست.. فقط باید گفت اللهم اصلح امورالمسلمین

 3. امین گفت:

  به نظر من اگه غیر این عمل میکرد جای تعجب داشت
  بدجور یاد اسرائیل و فلسطین افتادم

  • ناشناس گفت:

   البته حرکتشان غیرمسئولانه و با بی تدبیری تمام بوده است. خصوصا که مدرسه دخترانه بوده بدجور آدم باغیرت را غیرتی میکنه… ولی بزرگواران توجه داشته باشند مقایسه عملکرد نابخردانه ی شهرداری با تخریب هایی که توسط اسرائیل انجام می شه هم قیاس مع الفارق است و درست نیست.. فقط باید گفت اللهم اصلح امورالمسلمین

 4. معلم بازنشسته گفت:

  ظاهرا شهردار محترم منطقه علاقه ی خاصی به تخریب دیوار مدارس دارند چون چندسال پیش که در منطقه ی نه شهرداری به خدمت مشغول بودند هم دیوار مدرسه ای به صورت شبانه تخریب شدد که در همان زمان در سایت های خبری هم انعکاس یافت. به هرحال یکی زندگیش را وقف ساختن مدرسه می کند و دیگیری اهتمام فراوان در خراب کردن مدرسه دارد و صد البته اجر هردو با خداوند که خود شاهد رفتار همگی ماست.
  http://www.irna.ir/fa/NewsPrint.aspx?ID=2000034162

 5. مهدي گفت:

  ما مردم به بي كفايتي مسئولين آموزش وپرورش در خصوص راي صادره كه در سال 91اتفاق افتاده وآموزش وپرورش حتي طبق مستندات به راي كميسيون ماده صد اعتراض نكرده اين كار مسبب ايجاد خسارت به اموال عمومي وبيت المال شده اعتراض داريم وخواستار جوابگويي مسئولين آموزش و پرورش هستيم كه چقدر نسبت به اموال بيت المال و موقوفه احساس بي تفاوتي وبي كفايتي مي كنند .لطفا جواب……….

 6. ناشناس گفت:

  واقعا” جای تشکر هست از این اقدام دلیران وآفرین به شیردلان حافظ امنیت کارکنان شهرداری به پیش ای دلاوران

 7. ali گفت:

  بايد به اطلاع برسانم من بعنوان يك شهروند خدمات بي شائبه وشبانه روزي شهرداري اصفهان را مي ستايم وشخص شهردار محترم و مردمي منطقه 10كه با حضور خود در اين منطقه باعث حل مشكلات ورونق ساخت وساز شده كمال تشكر را دارم وحتما جناب شهردار طبق ضوابط و دستور از مقام محترم قضايي نسبت به اجراي راي نموده است ما بايد از حسن همكاري و بر خورد با متخلفان ساختماني اعم از اشخاص ويا سازمانهاي مربوطه اقدام قانوني انجام پذيرد .نه اينكه اداره آموزش و پرورش با سانتا‍ژ خبري جو را بر عليه اين نهاد خدمت گذار بشوراند.لازم است كمي نسبت به اقدامات انجام نشده و كم كاري هاي اين اداره متبوع به ما ملت جواب بدهند كه چرا كار به اينجا رسيده چرا…
  ونخواهد با اين گونه اقدامات و كم كاريهاي خودرا تبرئه كند وخود را مظلوم نشان دهد .(هر انسان عاقلي مي داند كه جهت هر اقدام اجرايي دستور از مقام قضايي لازم است.)

 8. شهروند گفت:

  درود بی پایان به شرف و غیرت ! برادران شهرداری منطقه که بهترین روز (یک روز قبل از آغاز سال تحصیلی ) و بهترین مکان ( دیوار دبیرستان دخترانه محل ) را برای اثبات قانونمندی ! شهرداری انتخاب کردند.هرچند قانومنداری شهرداری نیازی به اثبات نداره و کافیست با تک تک آدمایی که از شهرداری خارج میشن دو دقیقه صحبت کنین تا اوج قانونمداری را در شهرداری متوجه بشین!

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715