پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵

مظلوم نمایی، حیله ای نخ نما شده!

پشت پرده شیون و زاری جدید اصلاح طلبان اصفهان برای حضور در شورای شهر

شورای هماهنگی اصلاحات اصفهان بیانیه شدید اللحنی علیه هیات نظارت بر انتخابات صادر کرد و کما فی سابق مدعی حذف گسترده افراد منصوب به جریان خود در انتخابات شد؛ این درحالی است که هیات نظارت خود زیرمجموعه یک فرمانداری همسو با اصلاح طلبان است...

ندای اصفهان- تحریریه

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان بیانیه شدید اللحنی علیه هیات نظارت بر انتخابات صادر کرد و کما فی سابق مدعی حذف گسترده افراد منصوب به جریان خود در انتخابات شد(+)؛ اما چرا همیشه این طیف سیاسی این مطلب حذف گسترده را مطرح می کند؟!

این درحالی است که هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر خارج از وظایف شورای نگهبان و زیرمجموعه استانداری و یک فرماندار اصلاح طلب همسو با این جریان است؛ پس پشت پرده این بیانیه چه خبر است؟!

از سال ۷۶ تا ۹۶ (۲۰ سالی که نگارنده به خوبی عملکرد فضای سیاسی را لمس کرده است) و شاید قبل تر از آن نیز حیات و ممات جریان اصلاح طلب در حیله مظلوم نمایی و ایجاد فضایی رسانه ای حول محور حق خوری بوده تا بتوانند حداقل دو دستاورد برای خود کسب کنند:

۱- مظلوم نمایی کنند و شرایط را در مقابل مردم به شیوه ای ترسیم کنند که گویا از ازل افرادی به دنبال خوردن حق آنها و دور کردن این جریان از راس قدرت بوده است، درصورتی که با صرف چند ثانیه و یک سرچ ساده می توان دریافت این جریان با افراد و اسامی و عنوان های مختلفی هم در دولت ها و هم مجلس و شوراهای شهر و روستا حضور داشته اند.
در همین شهر اصفهان در ۲۰ سال گذشته هم در فرمانداری ها، هم در شورای شهر و استانداری و… حضور فعال داشته و در زمانهای محدودی هم که در مباحث اجرایی نبوده اند از رانت و جایگاه همفکران خود به دنبال تجارت های کلان و میلیاردی بوده و هستند.

و خلاصه اینکه با شگرد مظلوم نمایی هم مسئولان نظارتی را تحت فشار قرار داده و هم درصدد جذب آراء خاکستری و همسو کردن آنها با بدنه جریان اصلاح طلب بوده و هستند و بازی اشک تمساح را به خوبی انجام می دهند.

۲- با استفاده از شانتاژ رسانه ای و القاء حذف چهره های مشهور خود، بزرگترین ضعف خود یعنی بی برنامه بودن برای مدیریت اجرایی را مخفی کنند تا اذهان عمومی به جای مطالبه برنامه از این طیف به سمت مطالبه از مسئولان جهت تایید صلاحیت ها هدایت شود و در نتیجه اگر بتوانند در مجلس یا شوراهای شهر ورود کنند که به نتیجه رسیده اند و اگر هم موفق نشوند بهانه واهی را پیش می کشند که اگر چهره های مشهور ما بودند قطعا پیروز بودیم.

در پایان باید یادآور شویم که هیچگاه حاکمیت، جریان اصلاح طلب را از اداره کشور چه در سطح دولت و مجلس و شوراهای شهر حذف نکرده و حتی بخش عمده این جریان در محافل مهم همانند مجمع تشخیص مصلحت نظام و حتی نهادهای نظارتی (که در بیانیه اخیر شورای هماهنگی اصلاحات از آنها گلایه داشتند) حضور دارند.

اصلاح طلبان اصفهان درحالی می گویند جریان اصلاحات را حذف کرده اند که هیات اجرایی و هیات نظارت استان اصفهان زیرمجموعه استانداری و در مدیریت همفکران خود آنها است. حتی عملکرد شخص آقای زرگرپور در تغییر ناگهانی آقای کفیل و انتصاب یک اصلاح طلب به عنوان فرماندار اصفهان گواه این مطلب است که حیله نخ نمای مظلوم نمایی دیگر افکار عمومی را قانع نخواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. محسن گفت:

    هیات نظارت انتخابات شورا زیر نظر نمایندگان مجلس میباشد نه استانداری!!

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715