دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰

بزم محبت در اصفهان؛

عرفه کجا بریم؟

در سطح شهر همانند سال های گذشته برنامه های زیادی در روز عرفه برگزار می شود. ندای اصفهان گوشه ای از این آمادگی معنوی را برای مخاطبان و مشتاقان این روز ترسیم کرده تا هر کس فراخور حال خودش برداشت کند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، ذی الحجه، ماه ولایت را باید با نوای مناجات امام الشهدا هم نوا شد.کربلا و محرم را باید از عرفه و مناجات امامش شروع کرد تا جزء جاماندگان مسیر این کاروان در تاریخ نباشیم؛ که به قول شهید آوینی کربلا هنوز قلب تپنده شهر است و هرکس تشنه عشق مولاست و کربلا بی تابش می کند باید در عرفه معرفت اندوخته کند. در سطح شهر همانند سال های گذشته برنامه های زیادی در این روز برگزار می شود. ندای اصفهان گوشه ای از این آمادگی معنوی را برای مخاطبان و مشتاقان این روز ترسیم کرده تا هر کس فراخور حال خودش برداشت کند.

روز عرفه: چهارشنبه 1 مهر 1394

مراسم پرفیض دعای عرفه راس ساعت 14 در گلستان شهدای اصفهان با قرائت زیارت عاشورا شروع و سپس دعای پرفیض عرفه در ساعت 14 و 30 دقیقه توسط مداحان اهل بیت منصوری و اصفهانی با حضور گسترده مردم برگزار می‌گردد.

مجموعه فرهنگی فانوس با سخنرانی حجت الاسلام داستان پور و مداحی برادران زارع و امیر ملکی به استقبال عرفه رفته است. این برنامه از ساعت 14 و در حسینیه جواد الائمه چهار راه شکر شکن برگزار می شود.

بزم دیگری با سخنرانی حجت الاسلام دانشمند و با مداحی برادران قائدی، بابایی از ساعت 14 در حسینیه شمس آباد واقع در خیابان کاوه، خیابان خیابان شمس آباد برگزار می شود.

مجموعه فرهنگی باغ رضوان به رسم هر ساله از ساعت 14 در کنار مزار شهدای باغ رضوان در زیر خیمه‌های تداعی کننده صحرای عرفات دعای عرفه را با حضور مداحان اهل بیت برگزار می کند. زائران مشتاق حضور در این مراسم توسط اتوبوس های شرکت واحد از مبادی 4 گانه میادین احمدآباد، بزرگمهر، جمهوری اسلامی و ترمینال باغ‌قوشخانه به باغ رضوان منتقل می‌شوند. سازمان تاکسیرانی تعدادی از خودروهای خود را در ورودی خیابان جی مستقر خواهد کرد تا شهروندان بتوانند با تاکسی نیز به محل برگزاری مراسم منتقل شوند.

مراسم شهادت امام محمد باقر علیه السلام بال سخنرانی حجت الاسلام صغیرا و با مداحی حاج رسول فغانی پور روز دوشنبه از نماز وغرب و عشا در آستان مقدس امامزاده باقر علیه السلام؛ خیابان عافیت برگزار می شود.

آستان مقدس امام زاده احمد به رسم هر ساله مناجات امام الشهدا را برگزار می کند . مناجات خوانی از ساعت 14:30 در این مکان مقدس واقع در بازارچه حسن آباد آغاز می شود.

دعای عرفه در مصلای الغدیر دانشگاه اصفهان نیز طنین انداز می‌شود. این مراسم با سخنرانی آیت الله سیدابوالحسن مهدوی از ساعت ۱۴ با حضور دانشجویان در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

امامزاده اسماعیل نیز میزبان مناجات کنندگان عرفه است. این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام فراهینی و مداحی برادران حقیقت پور و طرفه نژاد در این امامزاده در خیابان هاتف برگزار می شود. این مراسم نیز از ساعت 14 آغاز می شود.

برنامه مناجات خوانی دعای عرفه و نماز عید قربان در آستان مقدس حضرت زینب سلام الله علیها برگزار می شود. این مراسم از ساعت 14 اول مهر ماه و از ساعت 7 صبح عید قربان آغاز می شود.

دعای عرفه

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715