یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
محققان ژاپني مي‌گويند؛
 خوابیدن زیاد در طول روز، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد   

بررسي‌هاي جديد محققان ژاپني نشان مي‌دهد كه خوابيدن زياد در طول روز، خطر ابتلا به ديابت نوع ۲ را افزايش مي‌دهد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از ایمنا، خواب کافی، بخش اصلی یک زندگی سالم را تشکیل می دهد و نقشی بسیار مهمی در حفاظت از سلامت جسمی و روحی افراد دارد. اما چنانچه خواب افراد به اندازه کافی نباشد، منجر به احساس خواب آلودگی در طول روز می‌شود که این عادت می تواند از جند دقیقه تا چند ساعت متغیر باشد.
این در حالی است که بررسی‌های جدید محققان ژاپنی نشان می‌دهد که خوابیدن زیاد در طول روز  و چرت زدن برای مدت طولانی، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد.
حدود ۹۰ درصد از مبتلایان به بیماری دیابت، دیابت نوع ۲ را تجربه می‌کنند و احتمال ابتلا به این بیماری با بالا رفتن سن، افزایش می‌یابد. به گفته محققان عوامل زیادی در ابتلا به دیابت نوع ۲ تاثیر دارند که از میان مهمترین آنها می‌توان به کم تحرکی، اضافه وزن و رژیم غذایی نادرست اشاره کرد.
اگرچه تحقیقات قبلی مزایای چرت زدن کوتاه را برای سلامت افراد، بهبود خلق و خو، هوشیاری و عملکرد آنها  نشان داده‌اند، اما یافته‌های جدید حاکی از آن است که خوابیدن برای مدن طولانی، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در بر دارد.
در بررسی‌های صورت گرفته دکتر توموهید یامادا از دانشگاه توکیو به اتفاق همکارانش، ارتباط میان خواب روزانه و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را مورد بررسی قرار دادند. نتیجه بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که خوابیدن زیاد، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را حدود ۵۶ درصد افزایش می دهد.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق