سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸

نامه زاکانی به صالحی برای ارائه اسناد محرمانه به کمیسیون برجام

رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس در نامه‌ای از علی‌اکبر صالحی خواست که دو سند محرمانه ایران و آژانس را در اسرع وقت برای کمیسیون ویژه برجام ارسال کند.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از تسنیم، سه شنبه ۱۷شهریور ماه علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه کمیسیون ویژه رسیدگی به متن جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران با ۵+۱ که از شبکه خبر نیز پخش شد، بر وجود “سند محرمانه دوم” تاکید و در همانجا تعهد کرد که تمام اسناد محرمانه را برای بررسی به کمیسیون برجام تحویل دهد.

این دو سند محرمانه به قرار زیر است:

“سند توافق شده فیمابین جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به طرفیت آقایان صالحی و آمانو” و “برنامه بلندمدت توسعه فناوری غنی سازی هسته‌ای که با کشورهای طرف مذاکره تفاهم شده است.”

در همین راستا نیز سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در گفت‌وگویی با تسنیم از درخواست اعضای این کمیسیون از علی‌اکبر صالحی برای ارائه توافق محرمانه ایران با آژانس به کمیسیون برجام خبر داد و اظهار داشت: خود آقای صالحی در جلسه کمیسیون برجام عنوان کردند سندی در ارتباط با همکاری ایران با آژانس وجود دارد که لازم است کمیسیون ویژه از محتوای آن سند هم مطلع باشد تا بتوانند پیرامون روابط ایران و آژانس قضاوت بهتری کنند.

وی در این مصاحبه خود گفته بود که کمیسیون به همین دلیل از آقای صالحی درخواست کرد اگر چنین سندی وجود دارد، این سند را در اختیار کمیسیون بگذارد و آقای صالحی نیز در همان جلسه موافقت شفاهی خود را اعلام کرد و گفت: “این سند را در اختیار کمیسیون برجام خواهم گذاشت”.

پیرو این تعهد از سوی رئیس سازمان انرژی اتمی، اخیراً علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس در نامه‌ای از علی‌اکبر صالحی خواست که هر دو سند مذکور را در اسرع وقت برای کمیسیون ویژه برجام ارسال کند.

علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه برجام در همین زمینه، در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا اسناد محرمانه توافق وین توسط رئیس سازمان انرژی اتمی به کمیسیون برجام ارسال شده است؟ تاکید کرد که تاکنون سندی به دست ما نرسیده و کمیسیون برجام منتظر ارسال سند برای بررسی دقیق آن است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز