جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲

حذف نامهای ارزشی در دولت تدبیر و امید!

اصفهان: نام حضرت علی اصغر(ع) از بیمارستان «نور و حضرت علی اصغر» حذف شد

در ایام ولادت امام علی و ولادت حضرت علی اصغر(علیهم السلام) تابلو سردر بیمارستانی که مزین به نام طفل شش ماهه ابی عبدالله (ع) است عوض شد و نام دوران طاغوت این بیمارستان بر سردر آن نصب شده است

ندای اصفهان- تحریریه

امروز وقتی از خیابان استانداری رد می شدم با صحنه ای بسیار عجیب و غم انگیز مواجه شدم که ذهن مرا به خود مشغول کرد؛ صحنه ای که نه توسط عناصر داعش و در کشور سوریه بلکه توسط دولت تدبیر و امید در شهر شهیدپرور اصفهان رخ داد!

اصلا باورم نمی شد که در ایام ولادت امام علی (ع) و ولادت حضرت علی اصغر(ع) تابلو سردر بیمارستان «نور و حضرت علی اصغر» که مزین به نام طفل شش ماهه ابی عبدالله (ع) است عوض شود. نامی که به واسطه آن مردم شفای مریضانشان را می گیرند و چه بسیار افرادی که با توسل به این بزرگوار حاجت روا شده اند و مشکلاتشان برطرف شده است. این نام دارای قداست زیادی بین مردم است.

اما نام خورشید نشانی از شیر و شاه حکومت ستمشاهی و طاغوت است که در اوایل انقلاب این نام از این بیمارستان حذف شده بود و به نام زیبای حضرت علی اصغر (ع) مزین گشته بود (+).

سوال ما این است به چه جرئتی مسئولین درمانی استان نام حضرت علی اصغر(ع) را حذف کرده اند؛ این است حقیقت تدبیری که برای مردم داشته اند؟ آنها با قداست زدایی از اماکن و حذف نام های ارزشی چه هدفی را دنبال می کنند؟ آنها با زنده کردن نام های دوران طاغوت به دنبال چه هستند؟

البته بدانید دشمن همیشه با روند خزنده کار خودش را پیش می برد. وقتی با هر وسیله ای تلاش می کرده که نام «خورشید» را به جای «علی اصغر(ع)» در اذهان زنده بدارد و متاسفانه بعضی افراد جاهلانه یا آگاهانه این رویه را پیگیری می کردند. متاسفانه عده ای از اقشار حتی مذهبی نیز برای اینکه بگویند ما از نام قدیمی باخبریم می آیند نام قدیمی اماکن که بعضا دارای بار ضد ارزشی است را هنوز که هنوز است استفاده می کنند و کار به اینجا می انجامد.

اگر اعتراضی بر این قضیه نشود کم کم نام امام حسین (ع)، الزهرا (ع) و… نیز حذف خواهد شد. از مردم متدین اصفهان و علمای بصیر خواهانیم جلوی این روند را بگیرند. در مطلبی جداگانه نشان خواهیم داد که چگونه به مرور نام بسیاری از مدارس اصفهان که در سابق مزین به نام شهدا بوده است امروز حذف شده و نام های بی مسما جایگزین آن می شود!

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. عباد گفت:

  روند استحاله فرهنگی تا اینجا رسیده که به راحتی اسم افرادی که برای مردم قداست دارند را حذف می کنند و آب از آب تکان نمی خورد.

 2. ناشناس گفت:

  اتفاقا از اینجور جاها که مردم خاطره بدی ازشون دارن و معمولا با بیمار و مریض در تماس هستند ، باید اسم های مذهبی برداشته بشه تا تصویر ذهنی خراب نشه.

 3. ناشناس گفت:

  به نظر من با اسراف و تبذیر که در این مرکز صورت میگیره بهتر که نام این بیمارستان به نام پهلوی که ریخت وپاش وساخت وسازهای بی حساب وکتاب و هزینه دار و سود ده برای مسولین وخوشگذرانی علاقه داشتند باشه ونام معصومین در بین این بی حرمتی ها به بیت المال خدشه دار نشه

 4. متین گفت:

  باسلام من همیشه میگفتم اگه انسان مسلمان واقعی. رومیخواهیدببینید.یک درکمیته امدادهابین مردم ومخصوصامسعولین ودو دربیمارستانهابین مردم ومسعولین جستوجوکنید چون هم مردم گرفتار.وهم مردم مریض ومریض دار ازته دل وباتمام وجودخدارو حس میکنندوامیدوارهستند مخصوصاپزشکان که هرروزبه سالم بودن خودشون بیشترامیدوارمیشندومیبینندچگونه مردم گرفتاررنج میکشندولی خدارافراموش نمیکنند.وامروز فهمیدم ازالان به بعدبااین فکرواین امیدزندگی کردن اشتباه است مردم همان مردم قبل وخداپرست ودین دارهستندولی پزشکان ومخصوصاپرستاران اصلادین وایمان ندارندوبه تنهاچیزیکه فکرنمیکنندخداوندمتعال است.من واقعامتاسفم واسه این خودکاربه دستهاوبرایشان ارزوی خداپرستی ودل رحمی دارم.چراکه اصلاحاظرنیستندمردم رادرک کنندوبه مریض یاهمراه مریض احترام گذارند اینهاتازه به دوران رسیده اند؟ویاخدایشان فرق میکند.من حرفی برای گفتن ندارم.ولی دلی پروشکسته دارم وازالان فقط ۲۴ساعت دعامیکنم که به حق بزرگی خدابه حق قدرت بیکرانش.هرکس درهرجایگاهی دراین مملک ودرجهان فانی دارای شغل ومقام وقدرت کوچک وبزرگ که خدابهشون هدیه کرده دارندوازموقعیتشان سواستفاده میکنندودرحق مردم .ومخصوصامردم ضیف بدمیکنندوفقط به فکرخودشان وزن وبچه هاواشناهای خودهستندوکاری برای مردم نمیکنندامیدوارم خودشان درشرایطی قراربگیرندکه فقط وفقط به خداالتماس کنندوبه غلط کردن بیفتندوتمام ظلمهایی که درحق مردم کرده انندبه سره خودشان وعزیزانش بیاید.((امین یارب لعالمین)) بترسید ازان روزی که باخدا روبه رو خواهید شد وبدانید خدا حق ضعیف راخواهدگرفت بترسیدازقیامت هستی.ازعذاب خدا وازدل شکستگان به دستان شمابترسیدوتوبه کنیدچراکه اگه درتوان ادامه دادن به گناه توبه کنیدوجبران کنیدبخشیده خواهیدشد.

 5. محمد گفت:

  به جای ینکه به اسامی فکر کنید ، به این بیلندیشید که در این چهل سال […] ج اسلامی چه بر سر مردم اورده هید […]

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق