چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱

با حضور مدیرعامل ساماندهی مشاغل شهری شهرداري و مدیر آموزش و پروش:

اولین آزمایشگاه تخصصی گل و گیاه در کشور افتتاح شد/ آموزش عملی درس علوم برای مقاطع ابتدایی اصفهان

اولین آزمایشگاه تخصصی گل و گیاه در کشور با حضور مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری و رئیس اداره کل آموزش و پرورش اصفهان افتتاح شد.

به گزارش ندای اصفهان، مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان در مراسم افتتاح اولین آزمایشگاه تخصصی گل و گیاه در اصفهان گفت: در آزمایشگاه تخصصی گل و گیاه در اصفهان که در نوع خود برای اولین بار در ایران اجرا شده، علم و عمل در کنار هم قرار می گیرد تا به دانش آموزان مقطع دبستان آموزش های علمی و تخصصی در رابطه با کاشت و نگهداری گل و گیاهان داده می‌شود.


اصغر کشاورزراد افزود: راه اندازی این آزمایشگاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال، علاوه بر ایجاد علاقه‌مندی دانش آموزان و ارتقاء آگاهی آنان در زمینه کاشت و نگهداری گل و گیاه، منجر به حضور بیش از پیش خانواده‌ها در بازار گل و گیاه شده و در نتیجه به تولید و تولیدکنندگان گل و گیاه کمک شایانی خواهد کرد.
مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه از سال ۸۹ رویکرد بازار گل و گیاه به این سمت رفت که در کنار کار اقتصادی، کار فرهنگی را نیز در دستور کار خود قرار دهد، گفت: در این راستا در طول سال تعدادی جشنواره به مناسبت ها و با اهداف مختلف برگزار شده که از جمله آنها جشنواره ای در آبان ماه است که با هدف آشنایی دانش آموزان با کاشت و نگهداری گل و گیاهان برگزار می شود.
کشاورزراد اظهارکرد: همزمان با جشنواره، برنامه‌های فرهنگی متعددی از جمله اجرای تئاتر، ارائه کتاب هایی با مضمون گل و گیاه، گل آرایی المان هایی در سطح شهر و بازار گل و گیاه، اهدای سی دی های آموزشی در باره کاشت و نگهداری گل و گیاه برگزار می شود.
به گفته وی، مجموعه این اقدامات باعث شده که میزان سرانه مصرف گل و گیاه در اصفهان سه برابر سرانه کشوری باشد که در ارتقا کمی و کیفی تولید گل در اصفهان موثر بوده است.
مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: از سال ۸۹ به بعد در کنار اهداء ۱۰۰ هزار گلدان آپارتمانی و سه هزار کتابچه آموزشی به دانش آموزان، اجرای تئاتر، اجرای مسابقات نقاشی با موضوع گل و گیاه، ارائه بن خرید رایگان گل و گیاه، اهدا بسته های آشنایی با گل و گیاه و آموزش گل آرایی برای مادران دانش آموزان را داشته ایم.
وی ادامه داد: تمامی تجهیزاتی که برای درس علوم دانش آموزان مورد نیاز بود، از چند ماه قبل با هماهنگی آموزش و پرورش مهیا شده و دانش‌آموزان می توانند هر روز در این آزمایشگاه حاضر شده و آزمایش های مرتبط با درس علوم در مقطع تحصیلی خود را انجام دهند.


کشاورز راد ادامه داد: با این کار هم درس نظری به صورت عملی اجرا شده، هم دانش آموزان از سنین پایین به گل و گیاه علاقه مند شده، هم حضور خانواده ها در بازار گل و گیاه افزایش یافته و هم به تولید و تولیدگنندگان گل و گیاه کمک می‌کند تا کیفیت و کمیت تولید گل و گیاه ارتقا یابد.
‍ مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این مراسم افتتاحیه با تاکید بر اینکه نیازمند ساختار شکنی در زمینه تعلیم و تربیت هستیم، گفت: اصفهان قابلیت هایی دارد که اگر فکر و اندیشه در کنار آن قرار بگیرد، آن را زیباتر و کارآفرین تر خواهد کرد.
محمدحسن قائدیها افزود: از جمله ویژگی های مهم اصفهان وجود همفکری و همدلی دستگاه ها در کنار یکدیگر است که این قابلیت باید باعث ایجاد یک حرکت نو و ساختار شکنی شود که یکی از این ابتکارات و حرکت های نو، افتتاح آزمایشگاه تخصصی گل و گیاه است.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان همواره همراه آموزش و پرورش بوده اند، ادامه داد: راه اندازی این آزمایشگاه علاوه بر اینکه یک نوع ابتکار و کارآفرینی بوده، باعث ایجاد شور و شوق در دانش آموزان می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: در ساختار تعلیم و تربیت باید جایی برای یادگیری مهارت های زندگی و مهارت های کارآفرینی و روابط اجتماعی دیده شود و این ساختار شکنی می تواند دراصفهان اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق