یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
معاون شهرسازي و معماري شهرداری خبر داد؛
 متراژ خانه های اصفهان افزایش می یابد   

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان با اشاره به رشد ۲۰ درصدی در متراژ صدور پروانه های ساخت و ساز در اصفهان گفت: امید است با تخفیف های در نظر گرفته شده به مناسبت اعیاد قربان و غدیر این روند ادامه یافته و با رونق در ساخت و ساز شاهد افزایش اشتغال و رونق در سایر صنایع نیز باشیم.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مهندس سید جمال الدین صمصام شریعت با مقایسه آمار و اطلاعات پروانه ساختمان های صادر شده طی یکساله منتهی به نیمه اول شهریور ماه سال جاری و مدت مشابه سال گذشته، از شروع رونق نسبی در ساخت و ساز ها در شهر اصفهان خبر داد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان افزود : تعداد پروانه های ساختمانی طی یکسال گذشته ۱۴ در صد کاهش داشته ولی در متراژ پروانه ها که از اهمیت بیشتری برخودار است شاهد میزان رشد ۲۰درصدی بوده ایم.
وی در ادامه بیان کرد: متراژ پروانه ها در بازه زمانی یکساله منتهی به ۱۵ شهریورماه سال گذشته به میزان  دو میلیون و ۷۷۲ هزار و ۳۶۰ متر مربع که این رقم در مدت مشابه در سال جاری به سه میلیون و ۳۱۴ هزار و ۲۱۷ متر مربع رسیده است که این خود نویدی است بر رونقی نسبی که در وضعیت ساخت و ساز ایجاد شده است.
صمصام شریعت همچنین در خصوص کاهش تعداد پروانه های صادره علیرغم افزایش متراژ پروانه ها بیان کرد: این مهم بیانگر آن است که در ساخت و سازها به سمت صدور پروانه های اساسی با متراژ بالا و مساحت های بیشتر پیش رفته ایم که این موضوع  از نظر شهرسازی نکته مثبتی محسوب می شود.
معاون شهرسازی ومعماری شهرداری اصفهان همچنین در زمینه رونق ساخت وساز در سطح مناطق ۱۵گانه گفت : طی بازه زمانی مذکور، همه مناطق روند یکسانی نداشته و تعداد و متراژ پروانه های صادره در برخی مناطق بیشتر و در برخی مناطق کمتر است.
صمصام شریعت اظهار داشت: از نظر متراژ پروانه های ساختمانی صادره در مناطق ۳، ۶، ۸،۱۰ و به خصوص منطقه ۱۲ و ۱۴ با استقبال بیشتری مواجه بوده ایم؛ که این امر نشان دهنده آن است که استقبال از مناطقی است که، سرانه قیمت زمین به واحد مسکونی و عوارض زیربنا و تراکم کمتر است.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز