دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
سرلشکر صفوی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:
 روسیه در مسأله سوریه با ایران هماهنگ است/ برای پاسخگویی به تهدیدات فراتر از مرزها آماده‌ایم   

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: نیروهای مسلح ایران اراده و فکر و تجهیزات خود را برای پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در گستره‌های دوردست و فراتر از مرزهای زمینی و هوایی و دریایی آماده کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به شرایط کنونی کشورهای حامی رژیم بعث در جنگ ۸ ساله علیه ملت ایران، گفت: در ۸ سال دفاع مقدس تقریبا تمامی جبهه استکبار یعنی آمریکائی‌ها، شوروی سابق، تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و عربی در جبهه متحد حامیان رژیم کافر بعث عراق بودند.

وی ادامه داد: در سال ۱۹۹۰ اتحاد جماهیر شوروی سابق ۱۵ تکه شد و ۱۵ جمهوری مستقل بروز و ظهور پیدا کردند و فدراسیون فعلی روسیه طی ۱۴ سال گذشته، یعنی پس از حمله نظامی آمریکا به افغانستان روابط سیاسی بهتری با ایران دارد و هم اکنون در برخی از مسائل منطقه از جمله سوریه با ایران هماهنگ است و با آمریکایی ها در مسایل اکراین درگیری جدی دارد و به همین دلیل تحریم شده و تا اندازه‌ای مزه تحریم را می چشد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: در سال ۱۹۹۰ رژیم بعث عراق طی حمله نظامی به کویت در کمتر از ۸ ساعت کویت را اشغال نظامی کرد و دولت کویت که میلیاردها دلار به صدام، علیه ایران کمک کرده بود، به مجازات الهی رسید. اما نظام جمهوری اسلامی ایران حمله نظامی به کویت را محکوم کرد و همچنین حمله متحدین به رهبری آمریکا، به عراق برای بیرون راندنش از کویت را نیز محکوم کرد.

صفوی در ادامه با اشاره به ورود مستقیم آمریکا در جنگ عراق علیه ایران، گفت: آمریکائی‌ها که صحنه گردان اصلی منطقه غرب آسیا بودند، به رژیم بعث عراق کمکهای بسیاری کردند و حتی از سالهای ۶۵ به بعد با ورود ناوگان جنگی خود به خلیج فارس و حمله نظامی به سکوهای نفتی ایران و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران، عملا وارد جنگ با ایران به نفع صدام شدند، پس از حادثه مشکوک ۱۱ سپتامبر و حمله به برجهای دو قلو که به احتمال زیاد طراحان اصلی آن موساد و سازمان CIA بودند، به بهانه مبارزه با تروریسم افغانستان را اشغال نظامی کردند و به بهانه دیگری تحت عنوان وجود سلاحهای کشتار جمعی در سال ۲۰۰۳ به عراق حمله کردند.

وی ادامه داد: آمریکائی‌ها طی ۱۴ سال گذشته در ۲ جنگ افغانستان و عراق بیش از ۵ هزار کشته و ۱۶ هزار زخمی دادند و میلیاردها دلار از منابع مالی خود هزینه کردند، ولیکن این دو جنگ به نفع ایران رقم خورد و ظالم بزرگتری، ظالم کوچکتری مانند صدام و رژیم بعث عراق را نابود کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: آمریکائی‌ها اراده کرده بودند، حکومت سکولار و دشمن ایران در عراق را بر مسند امور بنشانند که با هوشیاری مرجعیت عراق و مردم هوشمند عراق، حکومتی پارلمانی و اسلامی و دوست ایران، با اکثریت شیعیان در پارلمان عراق و نخست وزیری شیعی سکان اداره کشور را در اختیار دارد.

صفوی با اشاره به درخواست دولت عراق از ایران در مبارزه با گروه تروریستی تکفیری داعش گفت: ایران به درخواست دولت عراق بیشترین سهم را در مبارزه با داعش در عراق دارد و ائتلاف آمریکایی نه تنها کمکی نکرده است، بلکه در برخی از جاها به کمک داعش و سایر تروریستها آمده است.

وی در ادامه با اشاره به نقش پادشاه سعودی در کمک مالی به رژیم بعث عراق اظهار داشت: پادشاهی سعودی که میلیاردها دلار به صدام کمک کرد هم اکنون درگیر یک جنگ نیابتی و حمله نظامی وحشیانه و ظالمانه، با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی به مردم یمن شده است که سرانجام آن جز شکست و خواری برای سعودی‌های نخواهد بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به حمایت‌های دولت حافظ اسد در ۸ سال دفاع مقدس از جمهوری اسلامی ایران، گفت: دولت مرحوم حافظ اسد سوریه در ۸ سال دفاع مقدس از نظر سیاسی و تبلیغاتی دوست ایران بود و این روابط دوستانه در زمان فرزندش، دکتر بشار اسد ادامه پیدا کرد، اگر چه سیاستهای آمریکا و صهیونیستها و برخی از کشورهای عربی طی پنج سال گذشته با اعزام هزاران تروریست اجاره‌ای به سوریه برای ساقط کردن دولت سوریه که محور مقاومت در برابر صهیونیست‌ها است، سوریه را دچار بحران کرده است.

وی خاطرنشان کرد: البته جمهوری اسلامی ایران، روسیه و حزب الله لبنان از دولت و ملت سوریه حمایت سیاسی می‌کنند و مشاوره نظامی به محور مقاومت می‌دهند.

صفوی با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در حمله نظامی عراق به ایران و سایر مسائل منطقه‌ای گفت: در حقیقت صدام و حامیان غربی او بزرگترین خدمت را به رژیم صهیونیستی کردند، چراکه منابع انسانی و اقتصادی ایران و عراق و کویت که می‌توانست برای آزادی قدس شریف و کمک به مردم مظلوم فلسطین بکار گرفته شود، به نفع امنیت این رژیم جنایتکار و کودک کشی که هم اکنون نیز در مسجد الاقصی دست به جنایت دیگری زده است، استفاده شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دستاوردهای دفاع مقدس پرداخت و تشکیل مقاومت اسلامی لبنان را از دستاوردهای دفاع مقدس خواند و با اشاره به اضمحلال رژیم صهیونیستی گفت: این حقیقتی است که رژیم صهیونیستی به سمت اضمحلال می رود و با توجه به سخن حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای این رژیم ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

وی ادامه داد: هم اکنون قدرت و هیبت آمریکائی‌ها در مقیاس جهانی و منطقه‌ای شکسته شده است و دیگر آمریکائی‌ها ابرقدرت جهانی نیستند و ایجاد نظم نوین جهانی که آمریکائی‌ها برای قرن بیست و یکم دنبال می کردند به بی‌نظمی نوین جهانی، خصوصا در منطقه غرب آسیا تبدیل شده است.

صفوی همچنین تصریح کرد: آمریکائی‌ها طی دو دهه گذشته باعث ناامنی و ناآرامی و تنش و بحران در کشورهای پاکستان و افغانستان و کشورهای عربی منطقه شده‌اند و راه‌اندازی جریانهای تکفیری و تروریستی در منطقه و حمله نظامی به یمن را بایستی در سیاستهای غلط آمریکا دنبال کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به ماهیت سیاست‌های آمریکا گفت: واقعیت آن است که سرشت و ماهیت اعمال قدرت و اراده آمریکائی‌ها بر مبنای زور و جنگ طلبی و منفعت طلبی شرکتهای سازنده سلاح های مخرب استوار است بطوریکه طی ۱۰ سال گذشته بیش از یکصد میلیارد دلار سلاح به کشورهای جنوبی خلیج فارس فروخته شده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی و با رهبری خردمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و هوشیاری ملت ایران، امروز کشوری مقتدر، امن و پیشرفته شده است و نیروهای مسلح و مقتدر ایران نبوغ و توانمندی و قابلیت‌های دفاعی و هجومی خود را آنچنان توسعه داده‌اند که برای دشمنان غیر قابل تصور است.

صفوی اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اراده و فکر و تجهیزات خود را متناسب با ماهیت جنگهای آینده طراحی و برای پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در گستره‌های دور دست و فراتر از مرزهای زمینی و هوایی و دریایی آماده کرده‌اند.

وی با اشاره به تغییر رهیافت دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی گفت: اگر چه رهیافت دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی ایران تغییر کرده است و آنها در صدد نفوذ و تاثیر گذاری سیاسی و فرهنگی در کشور و استحاله انقلاب و انحراف آن از مسیر نورانی حضرت امام هستند، اما با رهبری خردمندانه ولایت فقیه و هوشیاری، ملت ایران بار دیگر آنها را در جبهه دیگری با شکست مواجه خواهد ساخت و شما ملت حماسه ساز و عاشورایی و دلدادگان مکتب حسینی و مهدوی، آرزوی دشمنان برای نفوذ در ارکان سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی کشور را به خاک سپرده و دفن و هر اراده و توطئهای را که بخواهد عزت ملی و امنیت ملی کشورمان را در مقابل قدرتهای بزرگ به خطر بیندازد به فضل الهی خنثی خواهید کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز