شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵

توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد

انتخاب دانشگاه صنعتی اصفهان درطرح ارتقای 5 دانشگاه برتر به تراز بین‌المللی

بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور قرارگیری در پروژه ارتقاء و تبدیل به یکی از ۵ دانشگاه و ۵ مرکز پژوهشی برتر در تراز بین‌المللی انتخاب شد.

به گزارش ندای اصفهان، بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور قرارگیری در پروژه ارتقاء و تبدیل به یکی از 5 دانشگاه و 5 مرکز پژوهشی برتر در تراز بین المللی انتخاب شد.

براساس این طرح که دانشگاه‌های برتر منتخب ورود به آن در کارگروه ویژه‌ای با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و تنی چند از صاحب‌نظران و اندیشمندان برجسته حوزه آموزش عالی انتخاب شدند، با اتخاذ تدابیر مقتضی و طی یک فرآیند 10 ساله، 5 دانشگاه در تراز بین‌المللی و ارتقاء به تراز 200 دانشگاه مطرح جهان قرار خواهند گرفت.

پروژه تبدیل 5 دانشگاه و 5 واحد پژوهشی برترکشور به تراز بین‌المللی، یکی از 4 پروژه کلان توسعه اقتصاد دانش‌بنیان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با همکاری سازمان برنامه و بودجه تعریف و نهایی شده است.

تعداد مقالات مشترک با پژوهشگران بین‌المللی ، تعداد دانشجویان غیرایرانی، تعداد فرصت های مطالعاتی خارج از کشور اعضای هیأت علمی و دانشجویان و تعداد دوره‌های مشترک تحصیلی با دانشگاه‌های خارجی از جمله مؤلفه‌های دستیابی به تراز بین‌المللی عنوان شده است.

گفتنی است دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور و پیشرو در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی سال‌های اخیر، چندی پیش نیز به عنوان یکی از 4 دانشگاه برتر کشور در حوزه روابط علمی بین‌المللی، ضمن دریافت نشان ویژه، مورد تجلیل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع:روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715