سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۷
گفتمان رضايت!
 دلیل ناراضی بودن باطلان از زندگی چیست؟ (طنز)   

حتماً تا حالا بارها در هنگام کار و يا در جمع دوستان و خانواده با باطلاني روبرو شده اید که به دلايلي نامعلوم، رفتاری توهین آمیز از خود بروز می دهند يا به قول معروف گاز مي گيرند. شما را تهدید می کنند و می خواهند شما را بترسانند و از زمين و زمان بد مي گويند و در نهايت تمام روز شما را خراب می کنند...

ندای اصفهان- احمد امین فر/
در دانشگاه ها باطلان ناراضی زیادی هستند که حتی اگر میزان بهره هوشی شان بین ۷۰ تا ۷۵ یعنی مرز بین انسان های عقب مانده ذهنی و انسان های طبیعی باشد، ادعا می کنند دست کم اگر شرایط برایشان فراهم بود باید برق شریف می خواندند یا حتی در ناسا به تحقیقات فضایی می پرداختند. این باطلانِ ناراضی، از عالم و آدم طلب دارند. آنها خودشان را آدم های بسیار مهمی می دانند اما معلوم نیست برای چه دانش و یا هنر و یا ادب و اخلاقی؟ شاید باطلان ناراضی خیال می کنند مادرزاد مهم، زاده شده اند!!

در برخورد با چنین افرادی چه باید کرد؟

اگر این باطلان بتوانند باعث تحریک شما شوند و شما را عصبانی کنند، با برخورد نامناسب شما وضعیت سخت تر خواهد شد و این به ضرر خود شماست زیرا اگر متقابلاً با بی احترامی با او جر و بحث کنید نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت. حقیقت این است که ما با وجود مشغله های کاری و شخصی روزمره وقت اضافی برای بحث و جدل با اینگونه افراد را نداریم، اما برخورد با باطلان ناراضی در زندگی روزمره اجتناب ناپذیر است. پس باید سعی کنید تا به اوضاع مسلط شوید و مشکل را حل کنید.

عصبانیموضوع شخصی در میان نیست
اولین چیزی که باید در مواجهه با باطلان ناراضی به خاطر داشته باشید این است که با وجود لحن تند و رفتار توهین آمیز آنها با شخص شما، منشأ اصلی عصبانیت جای دیگری است. باطلان از شما ناراحت نیستند بلکه از اداره ای که در آن کار می کنند یا از شغل خودشان ناراضی هستند. باطلان شاید در یک فضای اجتماعی وحشی و بدون هرگونه ادب و آدابی بزرگ شده اند و یاد گرفته اند که گاز بگیرند. احتمالا کودکیِ باطلان ناراضی سراسر کمبود و عقده های روانی بوده است.

این عقده ها ناشی از چیست؟

شاید این عقده ها برای این باشد که برای مثال حتی یک بار پدر یک باطل ناراضی با او به پارک نرفته و یا محبتی به وی نکرده است و یا دوچرخه ای برای باطل ناراضی نخریده است و… بنابراین به احتمال زیاد کودک عقده ای در آینده باطلی ناراضی خواهد شد. تنبلی و بی کاری و پرسه زنیِ ذهنی زیاد از مهمترین دلایل نارضی بودن باطلان است.

باطلان ناراضی چه می خواهند و در مواجهه با آنها چه باید کرد؟
حل شدن مشکل باطلان ناراضی عصبانی با توجه به ریشه های کودکی شان تقریبا غیر ممکن است. آنها بیشتر از این ناراضی هستند که هیچ کس با او همدردی نمی کند. بنابراین شما مخاطب عزیز باید بدانید که با گوش دادن به حرف آنها و همدردی می توانید از عصبانیتشان جلوگیری کنید. لااقل می توانید از گاز گرفتن این باطلان ناراضی جلوگیری کنید و در یک فرصت مناسب از دست او و زباله های ذهنی اش فرار کنید. مراقب باشید برای آرام کردن این باطلان همیشه ناراضی زمان زیادی را صرف نکنید.

مواجهه صحیح با باطلان ناراضی در محل کار:

کارهای بسیاری برای تسلط به شرایط می توان انجام داد تا یک مسئله کوچک به یک مشکل بزرگ تبدیل نشود. به ظاهر و حرکات باطلان ناراضی هنگامی که به شما نزدیک می شوند دقت کنید و همیشه آماده رفتار نامناسب بعضی از آنها باشید. بسیاری از باطلان ناراضی قبل از شروع صحبت علائمی از عصبانیت را نشان می دهند: مشت های گره شده، چهره برافروخته، بی قراری، حرکات سریع و غیرعادی…
به این علائم دقت کنید تا ناگهان غافلگیر نشوید. اگر آمادگی داشته باشید، رفتار مناسب تری خواهید داشت. هنگام ورود یک باطل ناراضی به محل کار شما به خود تلقین کنید که شما قادرید شرایط را کنترل کنید و باید به خود مسلط باشید زیرا عصبانیت شما فقط اوضاع را وخیم تر خواهد کرد. دومین کاری که در مواجهه با باطلان ناراضی باید انجام داد این است که تا آنجا که می توانید خود را مستقل از موسسه یا شرکت و هم عقیده با او نشان دهید.
 چگونه باطلان ناراضی را آرام کنیم؟ 
۱-با لحن صمیمی حرف بزنید. با یک تُن صدای ثابت صحبت نکنید زیرا نوع کلام شما نشانگر میزان اهمیت موضوع برای شما است.
۲- به حرف های آنها خوب گوش بدهید و با تکرار بعضی از عبارات و جملات به آنها بفهمانید که موضوع برای شما جالب و مهم است. به باطلان ناراضی اجازه دهید که مطلب را به طور کامل شرح دهند و تکمیل کنند.

۳- سعی کنید به گفتمان رضایت دامن بزنید، در هرجا و هر مکانی راضی باشید و شکرگزار خداوند باشید. عبارت «راضی باش» را همواره در ذهن داشته باشید، و ناراضیان باطل را در وضعیت انفعالی قرار دهید تا ذهن و روح خود را از این افکار مسموم پاک کنند. بنابراین با گفتمان رضایت، ذهن و اندیشه خود را به خوشبختی عادت داده، و همین منجر به شادی و سرزندگی تان خواهد شد.

۴- مراقب باشید اسیر تکنیک مقایسه ناراضیان باطل نشوید و بجای مقایسه مداوم خود با دیگران برتر چه از نظر ظاهر و بدن گرفته تا دانش، هوش، هنر، اخلاق و ادب سعی کنید در جهت بهبود خودتان با تلاش و پشتکار اقدام کنید. و از این ماشین های تولید نارضایتی فاصله بگیرید.

ناراحتدر پایان نکات عمیق و جالبی را خدمت شما مخاطبان فهیم ارائه می دهیم:

دو روانشناس در تحقیقات خود کشف کردند که انسان ها نزدیک به ۴۷ درصد از زمان بیداری خود را به چیزی غیر از آن کاری که در حال انجام آن هستند فکر می‌کنند. آموزه های فلسفه سنتی و مذهبی نشان می‌دهد که خوشبختی می‌تواند با زندگی کردن در لحظه پیدا شود به طوریکه بسیاری از بزرگان دین اسلام نیز تاکید کرده اند که «فرزند زمان حال خود باشید» و یا «در زمان حال زندگی کنید.» این دو روانشناس اظهار داشتند: «ذهن انسان سرگردان است و یک ذهن سرگردان، بدبخت است.» برخلاف حیوانات، انسان ها می‌توانند زمان بسیاری را به فکر کردن درباره چیزی بگذرانند که در اطراف آنها وجود ندارد.

این تحقیقات همچنین نشان داد افراد زمانی احساس خوشبختی می‌کنند که مشغول انجام تمرینات فیزیکی و یا گفتگو هستند درحالیکه زمانی که استراحت می‌کنند، در زمان کار و زمانی که در خانه از رایانه استفاده می‌کنند بسیار ناراضی و ناخرسند هستند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. سارا گفت:

    عالی و اموزنده بود مرسی

  2. متشکر گفت:

    به نکته خوبی اشاره کردید اکثر این موارد از اثرات سوء بی کاری است

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز