پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۸

دبیر کمیته سیاسی شاخه مهندسین جمنا در اصفهان مطرح کرد؛

شورای شهر نیازمند مهندسان متخصص در حوزه عمران و شهرسازی/ تخصص و تعهد عامل وحدت نیروهای انقلابی

دبیر کمیته سیاسی شاخه مهندسین جمنا در اصفهان گفت: شورای شهر به‌شدت نیازمند مهندسین متخصص در امور ساخت و ساز شهری است تا با تدوین برنامه های دقیق و تخصصی شهرسازی و عمران در کنار نظارت حرفه ای بر روند اجرای آن، شهرداری را در راستای رسیدن به شهری اسلامی، ایمن و پایدار با حفظ نشان های تاریخی و فرهنگی خود یاری دهد.

دبیر کمیته سیاسی شاخه مهندسین جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان با اشاره به برخی دغدغه های جامعه مهندسین در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی تصریح کرد: ازجمله وظایف و اختیارات مهم شوراهای اسلامی شهرها، ارائه برنامه های کاربردی در حوزه مدیریت شهری و نظارت بر حسن انجام آن است.

 

مهندس مهدی شاکران افزود: آنچه از این فراز قانون بر می‌آید، نشان‌دهنده نیاز شهر به شورایی از متخصصین در امور شهرسازی، فرهنگی و اجتماعی است.

 

این کارشناس حوزه عمران و شهرسازی با بیان اینکه شاخه شهرسازی و عمران شهری یکی از تبلورهای عملکرد شورای شهر شهرداری است افزود: شورای شهر به‌شدت نیازمند مهندسین متخصص در امور ساخت و ساز شهری است تا با تدوین برنامه های دقیق و تخصصی شهرسازی و عمران در کنار نظارت حرفه ای بر روند اجرای آن، شهرداری را در راستای رسیدن به شهری اسلامی، ایمن و پایدار با حفظ نشان های تاریخی و فرهنگی خود یاری دهد.
وی تشریح کرد: زمان آن رسیده که با نگاهی فراتر از جهت‌گیری‌های سیاسی به شورای شهر بنگریم براین اساس باید تلاش کنیم تا متخصصین دلسوز و متعهد در جایگاه تصمیم سازی‌های شهری قرار گیرند.

 

شاکران با بیان اینکه امروزه مشکلات عدیده‌ای بین شهرداری (به عنوان متولی شهرسازی) و نظام مهندسی ساختمان به عنوان ارگان تضمین کننده کیفیت ساخت و سازها وجود دارد افزود: از جمله این مشکلات می توان به مواردی مانند عدم وجود یک سیستم یکپارچه الکترونیکی جهت بهبود و تسریع روابط بین مهندسین، سازمان نظام مهندسی، شهرداری و کارفرمایان اشاره کرد.

 

این کارشناس حوزه عمران و شهرسازی با تاکید بر ضرورت حفظ حقوق و شان مردم و مهندسان این مرز و بوم عنوان کرد: بحث اجرایی شدن مجریان ذی‌صلاح یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که تا به‌حال مورد غفلت مسئولین واقع شده است و تا زمانی که به طور جدی به این موضوع رسیدگی نشود، حقوق مردم و مهندسان در زمینه ساخت‌و ساز و پروژه های عمرانی رعایت نخواهد شد.

 

 

وی با اشاره به ضرورت وجود افراد متعهد و متخصص در شوراها اظهار کرد: حاکم شدن نگاه تخصصی و متعهدانه در شورای شهر و تعامل مناسب با سازمان نظام مهندسی، این‌گونه مشکلات را برطرف ساخته و مسیر خدمت‌رسانی به مردم را هموار خواهد کرد.

 

دبیر کمیته سیاسی شاخه مهندسین جمنا در اصفهان با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در بین نیروهای انقلابی اظهار کرد: مادامی که نیروهای انقلابی بر روی افراد متعهد، متخصص و دلسوز مردم به اجماع می‌رسند، به طور معمول اتفاق نظر و وحدت رویه پدیدار می‌شود که این خود بزرگترین عامل محرک برای پیشرفت پروژه‌های شهری است.

 

شاکران در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که مهندسان انقلابی و کارآمد با وحدت رویه‌ای که در بین مردم مومن شهر وجود دارد پا در عرصه خدمت‌رسانی قرار دهند و تمام دغدغه‌های یک شهر را به نحو احسن و با پرهیز از جناح‌زدگی و دنیاطلبی به سرانجام برسانند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. p گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام
  عرض ادب
  ان شاء الله درد و رنج این مردم را بچشید و بتوانید جدا از جدل قدرت در انتخابات پیش رو، واقعا مردم را به حقشان برسانید و با اشرافی گری خواص و خودی ها درست مبارزه کنید تا عملکرد مثبت و درستی را نشان دهید. امروز ما در خارج از مرزهایمان شهید می دهیم اما نه برای آنکه کسی بتواند به بیت المال دست اندازی کند و یا اقتدار ایران و ایمان جوانان را بدزدد
  با تشکر

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715