دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۴

روحانی در مجمع سراسری فرماندهان سپاه:

دشمنان آرزوی پایان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را به گور می برند/ساده لوحی است که کسی تصور کند بعد از توافق دشمنی دشمنان با ما پایان یافته است

دکتر روحانی گفت: دشمنان در سراسر جهان پایان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را می خواهند البته این آرزو را بی تردید به گور خواهند برد.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از سپاه نیوز، دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در بیست و یکمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در آستانه سالروز دفاع مقدس نیروهای مسلح در برابر متجاوزین در پایان شهریور ۵۹ و همچنین ایام تشکیل سه نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور بنده در جمع فرماندهان و مسئولین سپاه بسیار مغتنم است.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: سپاه و سایر نیروهای مسلح بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف مسئولیت بسیار سنگینی را در راه حفظ انقلاب، دستاوردها و استقلال نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی استیفا کردند.

وی افزود: در انجام آن کار بزرگ هر جا با هم و در کنار هم بودیم پیروز و موفق بوده و دشمن را وادار به عقب نشینی و شکست کردیم.

رییس جمهور تصریح کرد: در هیچ یک از وظایف انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ نهادی به تنهایی آن رسالت مهم را بر دوش ندارد در کنار یکدیگر و با کمک هم ما می توانیم آن رسالت را به انجام رسانیم.

وی خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی است، نظام جمهوری اسلامی محصول انقلاب اسلامی است، انقلاب در دل خود شعار استقلال، آ‌زادی و جمهوری اسلامی دارد.

دکتر روحانی افزود: امام حکومت اسلامی را به نظام جمهوری اسلامی تفسیر کردند و شعارشان هم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود.

وی با بیان اینکه ما قدم به قدم دستیابی به استقلال را با تمام معنای وسیعش باید تکمیل کنیم گفت: اگر فکر کنیم که به استقلال ۱۰۰ درصد رسیده‌ایم که البته در معنای سیاسی‌اش به این هدف دست یافته‌ایم، اگر چه در ابعاد علمی و اقتصادی دارای استقلال هستیم اما باید برای تحکیم آن قدم های بیشتری برداریم.

رئیس جمهور افزود: استقلال به آن معنا که دیروز یک سفیر یا ابرقدرتی برای سرنوشت ما تصمیم می گرفت و یا یک حاکم مستبد، مزدور برای ما تصمیم می‌گرفت یا یک مجلس شورای ملی غیرمنتخب برای ما تصمیم می‌گرفت، آن صحنه به طور کامل از بین رفته است، دیگر هیچ قدرت و ابرقدرتی امروز نیست که برای مسیر نظام تصمیم بگیرد نه قادر است تصمیم بگیرد و نه اجازه خواهیم داد که او برای ما تصمیم بگیرد.

رئیس جمهور گفت: استقلال به این معناست که بتوانیم حرف خود را بر کرسی بنشانیم و برای منطقه خود هم به عنوان یک تأثیرگذار یا به تعبیر امروزی، به عنوان بازیگر مؤثر در منطقه حضور داشته باشیم.

آقای روحانی افزود: استقلال به این معناست که بتوانیم منافع خودمان، دوستانمان و مسلمانان را مد نظر قرار دهیم.

وی تأکید کرد: باید استقلال را به معنای وسیع کلمه مد نظر قرار دهیم، اینکه اگر نتوانیم نفت خودمان را در بازار جهانی بفروشیم، این با آن استقلال به معنای کامل و آزادی عمل در صحنه جهانی به طور کامل منافات دارد.

رئیس جمهور گفت: باید ظهور و بروز استقلال خود را در صحنه جهانی به عنوان یک کشور انقلابی بروز بدهیم.

وی افزود: انقلابی بودن به این معنا نیست که ما در سخن و بیان انقلابی حرف بزنیم اما در عمل نتوانیم از منافع مردم خود به خوبی دفاع کنیم.

آقای روحانی گفت: انقلاب بروزش در استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است و استقلال بروزش در نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی.

رئیس جمهور افزود: باید بتوانیم با منطق، قدرت دیپلماسی و سیاسی در صحنه جهانی و با اتحاد ملت بزرگ ایران تحریم های ظالمانه را بشکنیم و لغو کنیم و عملا زیر پا بگذاریم.

رئیس جمهور افزود: البته نمی خواهم بگویم تحریم های ظالمانه قدرت های جهانی را یک روزه یا یک شبه می شود لغو کرد، اما ما در عمل، با همت امت و ملت و با دلاوری‌های نیروهای مسلح و با هدایت رهبری شجاع توانستیم این کار را انجام دهیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه آنچه در دفاع ۸ ساله ما را پیروز کرد ایمان، ایستادگی یک ملت بزرگ بود و سپاه و بسیج و ارتش به عنوان فرزندان دلاورانی سرزمین با اتکا به خداوند به این مهم دست یافتند اظهار داشت: امروز روز اتحاد همه ماست، فکر نکنیم چون ما در صحنه دیپلماسی پیروز شدیم پس تمام شد، فکر نکنیم اگر در برابر شش قدرت بزرگ پیروزی بزرگ بدست آورده ایم پس تمام شد، فکر نکنیم اگر سازمان ملل را وادار به لغو قطعنامه ها کردیم پس کار تمام شد. دشمنان در سراسر جهان پایان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را می خواهند، البته این آرزو را بی تردید به گور خواهند برد.

وی افزود: آیا ما می توانیم بگوییم اگر برادران دینی ما در عراق، سوریه، یمن، بحرین و سایر دیارهای اسلامی در منطقه شمال آفریقا با توطئه های دشمن زیر کشتار بی رحمانه قرار دارند ما دست روی دست گذاشته و خواب راحت داشته باشیم؛ آیا سربریدن مسلمان شیعه، سنی، کرد، ایزدی و مسیحی چهره اسلام را مخدوش نکرده است این مگر به نفع صهیونیست و استکبار نیست.

رییس جمهور تصریح کرد: آیا ما می توانیم در برابر شرایط امروز منطقه ساکت باشیم ما باید دست به دست هم داده و با دیپلماسی در سازمان ملل قطعنامه جهان عاری از خشونت را قدرت داشته و به تصویب برسانیم.

وی افزود: همه ما با بازوی نظامی و دیپلماسی به دنیا ثابت کردیم که ایران حامی خشونت و ترور نیست و ایران است که هم با دیپلماسی هم با ایثار و فداکاری و هم وزارت خارجه و هم سپاه ، بسیج و ارتش و ملت به دنیا ثابت می کند که ما ضد ترور و تروریسم هستیم ما سربازان بزرگ ایجاد آرامش، ثبات و صلح نه تنها در ایران بلکه در منطقه و برای همسایگان و مسلمانان هستیم.

دکتر روحانی تأکید کرد: همه با هم توانستیم با رهبری راهبر، دست به دست هم داده تا به این نقطه برسیم اما این به معنای پایان راه نیست.

وی خاطر نشان کرد: اگر کسی تصور کند بعد از توافق دشمنی دشمنان پایان پذیرفته و خصمی در برابر ما نیست توطئه ای علیه ایران و منطقه نخواهد بود این ساده لوحی و ساده انگاری است؛ باید قدم به قدم در مسیر استحکام انقلاب و نظام حرکت کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه ما به دنبال اقتدار هستیم گفت: اقتدار، قدرت مشروع و قدرتی است که در چارچوب خواست ملت و قانون است.

وی افزود: نیروهای مسلحی که با ملت یکی شده و در کنار مردم قرار گرفتند جاودانه مانده و در برابر هر دشمنی پیروز می شوند.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: امروز بعد از برجام و پس از تحریم کشور ما نیاز به حرکتی بزرگ دارد، دشمن ما تنها صهیونیزم، آمریکا، استکبار و تروریسم نیست؛ ما دشمنی به نام ریزگرد، بی آبی، کم آبی، بی کاری، رکود، تورم و سست شدن اخلاق و ایمان در جامعه هم داریم که دشمنانی بسیار خطرناک برای استقلال و نظام جمهوری اسلامی هستند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید دست به دست هم دهیم گفت: در اینجا درخواست دولت از مردم و بویژه نیروهای مسلح است که به کمک دولت بشتابند؛ طبق اصل ۱۴۷ قانون اساسی دولت از نیروهای مسلح می خواهد که از توان نیروی انسانی، ابزار و تجهیزات مهندسی شان برای کار امدادی، آموزشی، تولیدی و جهاد سازندگی آنچنان که قانون اساسی تصریح می کند در راستای کمک به دولت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که باید اقتصاد مقاومتی را اجرا و عملی کنیم گفت: اقتصاد مقاومتی به تعبیر بنده اقتصاد بازدارنده است و همانگونه که در نیروهای مسلح و امر دفاع می گوییم ما باید بازدارنده باشیم و آنقدر توانمند شویم که حتی تصور حمله هم از ذهن دشمن زدوده شود، در اقتصاد نیز ما باید به نقطه بازدارندگی برسیم.

وی خاطر نشان کرد: باید دشمن احساس کند دشمنی با ایران بر ضرر اوست و دیگران احساس کنند دشمنی با ایران به ضرر آنهاست و دوستی با ایران به نفع آنهاست ما باید به این نقطه برسیم.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: بیکاری امروز بزرگترین تهدید در کشور ماست که جوانان ما را به فساد می کشاند، ازدواج و تشکیل خانواده را به تاخیر می اندازد و تحکیم خانواده را سست می کند، ما باید در این کشور اشتغال ایجاد کنیم که بدون رونق اقتصادی امکان پذیر نیست.

دکتر روحانی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید مجموعه های دانش بنیان را به حرکت درآوریم، ما باید جوانان را پس از تحصیل مشغول تولید کنیم تا بتوانیم کشورمان در اوج اقتدار سیاسی ، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی قرار دهیم و در آن شرایط است که می توانیم در برابر خون شهدا، امام راحل و امام زمان (عج) شرمنده نباشیم و ایرانی آبادتر، توسعه یافته تر ، امن تر و باثبات تر از گذشته ساخته و با وحدت این قدرت بزرگ و این اقتدار مشروع را در برابر جهانیان به نمایش بگذاریم.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز