دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان:
 زمینه دغدغه نداشتن اهالی رسانه را فراهم کنیم   

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اينكه شورای اسلامی شهر اصفهان انتظار ویژه ای از رسانه ها ندارد، گفت: رسانه ها به عنوان چشم مردم هدایتگر مسیر حرکت مدیران هستند و برای تحقق این رسالت، رسانه ها باید امکانات مادی در اختیار داشته باشند و مکارم اخلاقی را رعایت کنند.

به گزارش ندای اصفهان، رضا امینی در مراسم تکریم و معارفه سردبیران اصفهان زیبا و خبرگزاری ایمنا گفت: رسانه ها و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان شباهت هایی دارند و رسانه ها خود را زبان مردم می دانند و اعضای شورای اسلامی شهر نیز خود را نماینده مردم می دانند.
وی با بیان اینکه اگر رابطه منطقی اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و رسانه ها به همدلی آنها منتهی شود، مردم منفعت می برند، افزود: اهالی رسانه باید در فعالیت های خود اخلاق و انصاف را رعایت کنند.
امینی با تاکید بر اینکه حاشیه امن مدیران را به قهقرا می برد، تصریح کرد: رسانه ها به عنوان چشم مردم هدایتگر مسیر حرکت مدیران هستند و برای تحقق این رسالت، رسانه ها باید امکانات مادی در اختیار داشته باشند و مکارم اخلاقی را رعایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه امکانات مادی رسانه ها را باید تامین کنیم، خاطرنشان کرد: اگر اعتقاد به استقلال رسانه ای داریم باید زمینه و ابزار لازم برای دغدغه نداشتن خبرنگاران و اهالی رسانه را فراهم کنیم.
امینی با بیان اینکه همه در زمینه فراهم شدن امکانات مادی برای رسانه ها فقط شعار می دهند و عمل نمی کنند، تاکید کرد: از رسانه ها فقط توقع و انتظار نداشته باشیم.
وی اظهار کرد: وقتی یک خبرنگار در ماه ۳۰۰ هزار تومان می گیرد، در حالی که خط فقر در کشور یک میلیون و صدتومان است، چگونه انتظار داریم خبرنگاران مستقل باشند، در چنین شرایطی استقلال مخدوش می شود و خبرنگار جرات نقد منصفانه ندارد.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر لایحه پیشنهادی شهرداری در زمینه مطبوعات به شورا بیاید ، اقدامی تاثیر گذار در حمایت عادلانه از رسانه ها به ویژه اصفهان زیبا و ایمنا انجام می شود.
امینی عنوان کرد: روزنامه های اصفهان زیبا نسبت به دهه گذشته، چند گام به جلو رفته است ولی هنوز به شان اصفهان نرسیده است.
وی از شهردار اصفهان خواست که تدبیری اندیشیده گردد تا به استقلال رسانه ها کمک شود.
امینی اظهار امیدواری کرد که در فضای همدلی و نشاطی که بر مجموعه شهرداری اصفهان حاکم است، دوران طلایی در این شهر رقم خواهد خورد.

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز