جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲

مدیرعامل پلی‌اکریل:

بدهی 50 میلیارد تومانی پلی‌اکریل به کارکنان

مدیرعامل پلی‌اکریل تنخواه پرداخت شده فعلی از سوی دولت را ۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۲۰ میلیارد تومان دیگر هنوز پرداخت نشده و معوقات کارکنان نیز به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ندای اصفهان،عباسعلی پورسیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تاریخچه فعالیت شرکت پلی‌اکریل ایران و خصوصی‌سازی صورت گرفته در سال 1383 در این شرکت اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم خصوصی در کشور، واگذاری بنگاه‌ها به افراد غیرمتخصص است.

وی در ادامه افزود: به هر روی، پلی‌اکریل پس از واگذاری با مشکلاتی مواجه بود و این مشکلات با فوت مالک شرکت در سال 1394 وارد دور جدیدی شد.

مدیرعامل شرکت پلی‌اکریل نبود نقدینگی را مشکل بزرگ این شرکت قلمداد کرد و اذعان داشت: عمده مشکل این شرکت نبود نقدینگی، مشکل با بانک‌ها و هزینه‌های بالای تأمین مالی بود و این مشکلات باعث شد از اواسط سال 95 تولید شرکت با چالش جدی مواجه شود.

پورسیدی با اشاره به هزینه‌های بالای تولید در این کارخانه خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید در سال جاری به شدت افت کرد و این در حالی بود که این کارخانه حدود 2 هزار و 500 نفر نیروی کار دارد و هزینه‌های شرکت نیز در این مدت بر سر جای خود بود.

عضو هیأت اجرایی شرکت پلی‌اکریل همچنین بیان داشت: در مردادماه سال جاری در نتیجه مکاتبات شورای تأمین استان اصفهان و وزیر صنعت و بر اساس قانون احیای صنایع، هیأت اجرایی از سوی دولت برای برون رفت کارخانه از وضعیت کنونی معرفی شد و هدایت کار را به عهده گرفت.

وی در همین رابطه به قانون مذکور اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون، دولت حق دارد اختیار کنترل دارایی‌ها، نیروی انسانی، مطالبات و وضعیت تولید را به هیأت اجرایی واگذار کند و این هیأت موظف است ظرف مدت 9 ماه گزارش عملکرد خود را به دولت ارائه کند.

به گفته مدیرعامل شرکت پلی‌اکریل بدهی شرکت، دعاوی مطروحه له یا علیه شرکت و صاحبان سهام ارتباطی به هیأت اجرایی نداشته و این هیأت صرفاً وظیفه دارد بدون هیچ دغدغه به رفع مشکلات تولید بپردازد.

عضو هیأت اجرایی شرکت پلی‌اکریل تنخواه پرداخت شده فعلی از سوی دولت را 20 میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: 20 میلیارد تومان دیگر در دست پرداخت است و مضاف بر این، دو وام 10 میلیارد تومانی برای رفع مشکل سرمایه در گردش و یک یوزانس 25 میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به منظور تأمین ماده اولیه نیز به شرکت پرداخت خواهد شد.

پورسیدی میزان بدهی پلی‌اکریل به نیروی انسانی شرکت را 50 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: کارگران شرکت حدود 8 ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند و تلاش می‌شود با تأمین اعتباری که صورت می‌گیرد، تا شب عید مبلغی به عنوان علی‌الحساب به حساب این افراد که تا به امروز صبوری به خرج داده‌اند، واریز شود.

وی در رابطه با برنامه شرکت در مورد کنترل هزینه‌های تولید ابراز داشت: از 2 هزار و 500 نفر نیروی کار شرکت، حدود 2 هزار و 100 نفر نیروی استخدامی هستند و با مذاکراتی که با سازمان تأمین اجتماعی صورت گرفت، مقرر شد 50 درصد قرارداد نیروی کار شرکت به حالت تعلیق در آید و این افراد در مدت تعلیق و تا راه‌اندازی خطوط تولید، درصد بالایی از حقوق قرارداد خود را از سازمان تأمین اجتماعی دریافت کنند.

مدیرعامل پلی‌اکریل تأکید کرد: این اقدام به معنای اخراج نیروی کار و یا فرستادن نیروها برای دریافت بیمه بیکاری نیست و در صورت تأمین ماده اولیه و راه‌اندازی خطوط تولید، این افراد به کار خود باز خواهند گشت؛ علاوه بر این عیدی و پاداش این افراد بر عهده شرکت خواهد بود و سوابق آن‌ها نیز نزد شرکت باقی خواهد ماند، در صورتی که در حالات دیگر این اتفاق نمی‌افتاد.

عضو هیأت اجرایی شرکت پلی‌اکریل همچنین خاطرنشان کرد: اولویت ما در کارخانه، راه‌اندازی خط تولید اکرلیک و تأمین مواد اولیه برای تولید پایدار است تا با کار زیربنایی، مشکلات شرکت یک‌به‌یک حل شده و از حالت زیان‌دهی به سمت سودآوری و بازیابی کل مجموعه حرکت کنیم، اما همچنان زمان راه‌اندازی این خط مشخص نیست.

پورسیدی در رابطه با مدیریت نقدینگی تزریق شده نیز اذعان داشت: تلاش شده به فرمولی برای نحوه صرف این مبالغ بین حقوق کارگران و صرف هزینه‌های راه‌اندازی خطوط تولید دست پیدا کنیم.

وی همچنین به انحلال شرکت‌های تابعه پلی‌اکریل اشاره کرد و افزود: چهار شرکت منحله، هیچ فعالیتی در حوزه عملیات شرکت نداشتند و برای کنترل هزینه‌ها و افزایش تمرکز بر تولید، منحل شدند.

ادامه صحبت‌های مدیرعامل پلی اکریل به سهام این شرکت و تعامل با سازمان بورس اختصاص داشت و وی در این رابطه گفت: با تعاملی که در جلسات متعدد با سازمان بورس صورت گرفت، با 627 درصد افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی موافقت شد انتظار داریم با انتشار صورت‌های مالی جدید، نماد این شرکت در هفته آتی در بازار بورس گشایش یابد.

پورسیدی به برنامه‌های آتی شرکت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: صحبت‌هایی برای اخذ فاینانس 50 میلیون دلاری و دو ساله صورت گرفته که نیاز به تضمین دولت دارد و انتظار داریم دولت در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد.

وی در رابطه با افزایش هزینه استهلاک گفت: هزینه استهلاک شرکت به دلیل تجدید ارزیابی دارایی‌های استهلاک‌پذیر افزایش یافته اما از نظر ما اولویت با افزایش سرمایه برای برون رفت از شرایط فعلی بود و این هزینه استهلاک، با بهبود تولید جبران خواهد شد.

مدیرعامل پلی‌اکریل همچنین در مورد شمولیت ماده 141 قانون تجارت خاطرنشان کرد: ضمانت اجرایی و محدودیت زمانی برای اجرای این قانون تعیین نشده و چون در شرایط اضطراری قرار داریم، اولویت به موارد دیگری اختصاص داده شده اما برنامه برای یک مرحله افزایش سرمایه دیگر به منظور خروج از شمولیت ماده 141 در سال بعد وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715