شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
اژه‌ای در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:
 صاحبان قدرت و ثروت به دستگاه قضا فشار می‌آوردند و تهدید می‌کردند/ برخورد با دانه درشت‌ها یکی از دستاوردهای قوه قضاییه است   

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های مهم دستگاه قضا برخورد با دانه درشت‌ها و صاحبان قدرت و ثروت بود، گفت: کسانی که وابسته به قدرت و ثروت بودند به قوه قضاییه فوق‌العاده فشار می‌آوردند و تهدید می‌کردند.

به گزارش ندای اصفهان، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به فعالیت‌های دستگاه قضا در سال‌های گذشته، گفت: آنچه که ما انجام داده‌ایم با آنچه که باید انجام دهیم بسیار فاصله دارد اما فرزندان  این نظام در قوه قضاییه با وجود همه مشکلات جهادگونه، بدون اینکه فشارها در آنها مؤثر باشد تمام تلاش خود را می‌کنند و از هر اقدامی برای کمک به مردم و اجرای قانون کوتاهی نمی‌کنند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به  اینکه یکی از فعالیت‌های بسیار مهم دستگاه‌ قضا که از خواسته‌های به حق مردم نیز بود برخورد با دانه درشت‌ها بود، اظهار داشت: برخورد بدون تبعیض با صاحبان قدرت و ثروت یکی از فعالیت‌های بسیار مهم دستگاه قضا در سال گذشته بود. کسانی که وابسته به قدرت و ثروت بودند فوق‌العاده بر دستگاه قضا فشار می‌آوردند، تهدید می‌کردند و سعی در تخریب قوه قضاییه داشتند.

وی ادامه داد: اگر یک پرونده حقوقی ۲۰۰ ساعت وقت برای رسیدگی بخواهد گاهی اوقات در این پرونده‌ها بیش از ۲۰۰ ساعت از وقت ما به خاطر حاشیه‌سازی‌ها گرفته می‌شد آنها چون صاحب قدرت و ثروت بودند می‌گفتند که حتی قاضی را من باید تعیین کنم.

اژه‌ای با بیان اینکه چرا ما به همه آن چیزی که می‌‌خواهیم دست نمی‌یابیم گفت: امر قضا یک امر خطیری است و حقیقتاً قوه قضاییه با توجه به مأموریت سنگینی که دارد عده و عُده لازم را ندارند و ما از دولت و مجلس استدعا داریم تا با توجه به حجم کار ما بتوانیم کارمندان بیشتری را استخدام کنیم ولی متأسفانه حتی نتوانستیم بر طبق برنامه پنجم تعداد نفرات لازم را استخدام کنیم و هم اکنون در پرداخت حقوق کارمندان فعلی مشکل داریم.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه تمام مشکلات دستگاه‌های دیگر سرازیر می‌شود به قوه قضاییه گفت: به عنوان مثال هنوز در بعضی جاها حریم و محدوده شهرها و روستاها مشخص نشده است و یا درباره تغییر کاربری‌های زمین‌ها تمام این مسائل سرازیر می‌شود به قوه قضاییه و موجب حجیم شدن کار این دستگاه می‌شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز