چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱

عسکری در سراسری مدیران رسانه ملی ویژه انتخابات:

هر نامزد طی ۲۰ روز ۱۲۱۰ دقیقه فرصت تبلیغ در شبکه‌های صداوسیما را دارد

رئیس سازمان صداوسیما گفت: صداوسیما به اندازه کافی به همه نامزدها برای تبلیغ برنامه‌های خود تریبون می‌دهد و اصل را بر بی‌طرفی گذاشته است.

به گزارش ندای اصفهان،علی عسگری رئیس رسانه ملی در نشست سراسری مدیران صداوسیما، ضمن تبیین راهبردها و برنامه‌های رسانه ملی در انتخابات 96، تاکید کرد: صداوسیما همه توانایی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را برای برگزاری انتخاباتی پرشکوه، سالم و رقابتی بسیج کرده است.

وی افزود: کشور ما مهد دموکراسی است چراکه بهترین نوع دموکراسی که مردم سالاری دینی است را برگزیده است، لذا  هیچ کشور و نظامی نمی‌تواند خواسته‌اش را به مردم کشور ما تحمیل کند.

عسکری از سیاست بی‌طرفی صداوسیما در انتخابات یاد کرد و گفت: صداوسیما به اندازه کافی به همه نامزدها برای تبلیغ برنامه‌های خود تریبون می‌دهد و اصل را بر بی‌طرفی گذاشته است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به تأکید امام (ره) به رعایت اخلاق و تعهد به صراط مستقیم در انتخابات گفت: مقام معظم رهبری نیز انتخابات را جشنواره‌ای با هدف عالی و ایجاد شور و نشاط در جامعه می‌دانند که در  برگزاری آن باید از هر جنجال و تخریبی پرهیز کرد.

وی در این همایش با تبیین راهبردها و سیاست‌های کلان رسانه ملی در انتخابات پیش رو تصریح کرد: فراهم کردن عدالت رسانه ای برای نامزدهای انتخاباتی، رعایت اصل بی طرفی، ترویج رعایت اخلاق انتخاباتی از جانب جریان‌های سیاسی و مردم و کاندیداها، ایجاد زمینه برای رقابت برنامه محور به جای شکل گیری دوقطبی ها یا چند قطبی های کاذب، ایجاد فضای عقلانی و قانونی انتخاباتی به‌جای فضای احساسی و غیر قانونی و اطلاع رسانی دقیق، صحیح و سریع اقدامات مجریان و ناظران انتخابات و اخبار انتخاباتی، جلب مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، آگاهی و بصیرت بخشی به جامعه برای انتخاب اصلح در دستور کار رسانه ملی قرار دارد.

عسکری سپس با تأکید بر اینکه گفتمان تبلیغی رسانه ملی گفتمان امام و رهبری است، اظهار داشت: این گفتمان می‌تواند ایران را در مقابل فتنه دشمنان مقاوم کند.

رییس رسانه ملی رعایت حریم خصوصی افراد، رعایت حرمت مدیران و مسئولان کشور، حفظ امنیت روانی  جامعه، حفظ و تقویت انسجام  و همگرایی ملی، رعایت امنیت و منافع و مصالح ملی، و رعایت جایگاه قومیت ها و مذاهب مختلف را از دیگر نکات مورد اهتمام رسانه ملی در انتخابات اردیبهشت ماه برشمرد و درخصوص برنامه‌های انتخاباتی افزود : برنامه های انتخاباتی صدا و سیما در شش مرحله طراحی شده که برنامه های تبیینی انتخابات از 24 بهمن آغاز شده است و تا هشتم فروردین ادامه خواهد یافت و بعد از آن برنامه های تبلیغی و فراخوان آغاز می‌شوند.

عسکری سپس اهداف و راهبردهای تبلیغی رسانه ملی، اقدامات، بایدها و نبایدهای برنامه‌های رسانه ملی و نکاتی که باید در مناظره‌ها رعایت شود را تشریح کرد و یادآور شد که برنامه‌های رسانه ملی باید وحدت آفرین و نماینگر امید و نشاط در جامعه باشد.

رئیس رسانه ملی همچنین با اشاره به برنامه ریزی منسجم صداوسیما برای آگاهی رسانی به مردم و امید آفرینی در جامعه‌،گفت: در مدت 20 روز تبلیغات برای هر یک از نامزدها، 1210 دقیقه فرصت تبلیغ در شبکه های صدا و سیما در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط و گرفتاری‌هایی که نظام سلطه با آن مواجه است تاکید کرد که نظام سلطه رو به افول بوده و نظام اسلامی در حال رشد است و لذا انتخابات گام جدید برای بالا بردن اقتدار نظام به شمار می‌رود.

عسکری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش روزافزون شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان تصریح کرد:  در سال 1395 معاندان و مخالفان رسانه ملی  با هدف جریان سازی رسانه‌ای بر علیه نظام حدود 90 شبکه جدید فارسی‌زبان و قوم‌گرا راه‌اندازی کرده‌اند اما به لطف خدا رسانه ملی با تلاش کارکنانش امروز سربلند است و توانسته در برابر هجمه‌های این شبکه‌ها مقابله کند و در برهه‌های مختلف از عهده مسئولیت خطیرش برآمده است. وی یادآور شد: پوشش رسانه‌ایی مناسبت‌هایی چون محرم، اربعین، درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حادثه پلاسکو و 22 بهمن از جمله عملکرد درخشان رسانه ملی در سال 95 است که برغم برخی محدودیت ها با روحیه جهادی و غیرت مندانه کارکنان رسانه ملی محقق شد.

رئیس رسانه ملی  با ارائه گزارش از عملکرد سازمان در یک سال گذشته، اظهار داشت: با توجه به تأکید و مأموریتی که مقام معظم رهبری برای حضور در فضای مجازی داشته و به منظور تحرک بیشتر در این فضا، معاونت فضای مجازی ایجاد شد. وی با بیان اینکه در این معاونت در زمینه تلویزیون تعاملی، اقدامات زیادی شده‌است، گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور فراگیر این تلویزیون خواهیم بود و رسانه ملی ضمن اپراتوری آن، با شرکای رسانه‌ای دیگر در این زمینه مشارکت فعالی خواهد داشت.

وی سپس با اشاره به اقداماتی که در زمینه تولید محتوای فضای مجازی در معاونت‌ها شده است گفت: تمام معاونت‌ها از جمله صدا، سیما، سیاسی، برون‌مرزی و استان‌ها در این زمینه فعال شده‌اند و امیدواریم به جایگاهی تاثیرگذار در این زمینه برسیم.

عسکری با بیان اینکه با وجود واگذاری حق انتشار صدا و تصویر به صداوسیما در قانون اساسی، اما سازوکاری برای نظارت بر این موضوع وجود نداشت گفت: با توجه به اهمیت موضوع و بر اساس نظر رهبری معظم درخصوص مسئولیت رسانه ملی در موضوع انتشار صوت و تصویر فراگیر، رسانه ملی در اقدامی تاریخی ،سازمانی جدید به نام «سازمان تنظیم مقررات انتشار صوت و تصویر در فضای مجازی » ایجاد کرد  که کاری مهم بود .

وی با اعلام اینکه امروز حدود 50 سریال تلویزیونی درحال تولید است خاطر نشان کرد: با همت گروه‌های تولیدی و برنامه‌ساز و تلاش روزافزون آن‌ها، در این چند ماه چندین سریال تولید که از شبکه‌های سیما پخش شده و برای نوروز نیز برنامه‌های متعددی تدارک دیده شده است و پیش‌بینی‌های لازم برای تولید برنامه و سریال برای ماه مبارک رمضان سال آینده،  فصل تابستان،  ماه محرم و … شده است. وی  با بیان اینکه این اقدامات بدون اضافه شدن حتی یک ریال به بودجه سازمان به انجام رسیده است تأکید کرد: این توفیق حاصل همت، تلاش و غیرت کارکنان رسانه ملی است.

رئیس سازمان صداوسیما با تأکید بر اینکه از سال گذشته تاکنون درصد اعتماد مخاطبان رسانه ملی افزایش یافته است، اظهار داشت: رجوع مردم به رسانه ملی رشدی قابل توجه 15 درصدی داشته است که مرهون تلاش‌های کارکنان خدوم رسانه ملی است. وی همچنین از فعال شدن تولید فیلم و سریال و نهضت تولید انیمیشن در مراکز استان‌ها خبر داد و آن را حرکتی ارزنده در تولید محتوا دانست.

وی همچنین با تبیین اقدامات فاخر معاونت توسعه و فن‌آوری رسانه، راه‌اندازی رادیو نما را اقدامی بی‌نظیر خواند که رادیو را برای اولین بار در کنار تلویزیون قرار داده است.

**رحمانی فضلی: تقویت همبستگی و انسجام ملی، در گرو برگزاری انتخاباتی پرشکوه است

رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در این همایش با بیان اینکه انتخابات و حاکمیت مردم بر سرنوشت  از مهم‌ترین آثار انقلاب اسلامی است گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری رأی مردم حق‌الناس است و برماست که این حق را رعایت و از آن صیانت کنیم.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای منحرف کردن اذهان مردم کشور خود در خارج از مرزها است، گفت: دشمن در منطقه به دنبال همگرایی بین مخالفان جمهوری اسلامی است و آنچه پاسخگوی چنین فتنه‌ای در منطقه و در سطح بین‌المللی است انسجام، وحدت، کارآمدی، امید و نشاط، همبستگی و تابعیت از رهبری است .

وزیر کشور افزود: انتخابات می‌تواند در ایجاد انسجام ملی و تأمین منافع کشور، موثر باشد. افزایش قدرت ملی و تامین منافع ملی و تقویت همبستگی و انسجام ملی، در گرو برگزاری انتخاباتی پرشکوه است.

رحمانی فضلی، اجرای کامل قانون انتخابات، سلامت انتخابات، امنیت انتخابات و مشارکت گسترده مردم در انتخابات را از وظایف اصلی وزارت کشور در انتخابات پیش رو برشمرد.

وی افزایش نارضایتی در میان مردم را از سیاست‌هایی دانست که دشمن در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ضربه زدن به نظام دنبال می‌کند و گفت: برغم گسترش رسانه های نوظهور در فضای مجازی و افزایش شبکه های معاند ماهواره ای، صداوسیما کماکان مرجع داوری و قضاوت مردم است و این مرجعیت افزایش نیز یافته است و ما باید با جلب اعتماد مردم و تأمین و پیگیری مطالبات آن‌ها این مرجعیت را تقویت و حفظ کنیم.

رحمانی فضلی افزود: ایجاد یأس و ناامیدی سیاست دیگر دشمن است که بزرگترین سرمایه نظام که سرمایه اجتماعی است را هدف گرفته است. بزرگنمایی و سیاه‌نمایی مشکلات و القای بی‌عدالتی و عدم توازن در کشور زمینه‌ای برای ضربه دشمنان به نظام است و تبلیغات در رسانه باید به گونه‌ای هدایت شود که خدشه‌ای به وحدت ملی وارد نکند. همچنین از همکاری نزدیک صداوسیما با وزارت کشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان قدردانی می‌کنم.

** کد خدایی: رسانه ملی نقشی اثر گذار در انتخابات دارد

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز در این همایش با بیان اینکه توجه به اهمیت انتخابات در جمهوری اسلامی به عنوان اجماع و اعمال حق تعیین سرنوشت مردم، جایگاه خطیر و اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: حضور و مشارکت مردم میزان و معیاری برای نشان دادن اعتماد و اطمینان مردم به نظام سیاسی است و ما باید بکوشیم انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری داشته باشیم.

وی درخصوص نقش رسانه ملی در این زمینه گفت: نقش رسانه ملی در تمام حوادث، بحران‌ها و برهه‌های انقلاب، نقشی تعیین کننده و اثر گذار بوده است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان قدرت آگاهی بخشی صداوسیما در افکار عمومی گفت: رسانه ملی با تشریح اصل 115 قانون اساسی در خصوص ویژگی های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می تواند شرایط لازم برای حضور اشخاص در صحنه انتخابات را تشریح کند.

کدخدایی با اشاره به مستندهای خوبی که در زمینه‌های مختلف در رسانه ملی تولید شده است گفت: برای بالا بردن ضریب اطمینان مردم به انتخابات می‌توان کار عظیم هیات‌های نظارتی و اجرایی انتخابات را در مستندهایی به تصویر کشید و نقش دستگاه‌ها را در این زمینه برای مردم تبیین کرد.

وی افزود: صداوسیما می‌تواند با آموزش‌های مستقیم و غیر مستقیم قوانین انتخابات را به مخاطبانش آموزش دهد.

انتهای پیام/

منبع:نسیم آنلاین

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715