چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱

قدرت کلام زن، دوبرابر و نیم مرد است / در شناخت خصوصیات همسر خود درنگ نکنید

همایش ترویج فرهنگ ازدواج آسان شب گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین دهنوی در دولت آباد برگزار شد.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از خبرماه، حجت الاسلام دهنوی در همایش ترویج ازدواج آسان که شب گذشته در تالار شهرداری دولت آباد برگزار شد، درباره ازدواج آسان و همچنین نوع ارتباط همسران با یکدیگر سخنرانی کرده و گفت: ازدواج آسان بسیار عالی و سنت حضرت زهرا بوده چرا که طبق تجربه چندین ساله و آمارها، یکی از دلایل بی احترامی مردان به خانواده همسر و اختلافات زن و مرد، مهریه سنگین و تجمل گرایی و عدم ازدواج آسان است.

وی خاطرنشان کرد: مرد و زن با درک و شناخت تفاوت های یکدیگر می توانند ضمن داشتن رابطه بهتر و صمیمی تر، آینده ای روشن تر را برای خود رقم بزنند.

این کارشناس صدا و سیما یکی از تفاوت های بارز و البته مهم بین زن و مرد را قدرت کلام آن ها عنوان و افزود: زنان روزانه ۵۰۰۰ کلمه و مرد ۲۰۰۰ کلمه باید صحبت کنند که این تفاوت می طلبد مردان هنگام وارد شدن به منزل به حرف های همسر خود گوش داده و زنان نیز رعایت شرایط همسر و خستگی ناشی از کار بیرون از منزل را بکنند.

وی ادامه داد: مردان هنگام ناراحتی طبق ساختار وجودی خود باید سکوت کنند در حالی که خانم ها برای تخلیه احساسات خود در مواقع ناراحتی باید صحبت و گریه کنند تا تخلیه روحی بشوند.

حجت الاسلام دهنوی با بیان این که زن عشق ورز و منتظر محبت کردن از همسر و مرد  عشقباز است و غرایز جنسی برای او در اولویت، خاطرنشان کرد: این تفاوت طبق آمارها سرمنشا بسیاری از خانواده های ایرانی است، باید به جد؛ مدنظر زنان و مردان قرار بگیرد.

کارشناس خانواده افزود: مردان محبت خود را با کار کردن برای خانواده خود، خرید و فراهم کردن نیازهای مادی همسران خود نشان داده در حالی که زنان فقط محبت کلامی را به عنوان محبت و ابراز علاقه از طرف همسر خود تلقی می کنند.

این کارشناس خانواده ادامه داد: خانم ها، جزیی نگر و آقایان کلی نگر می باشند که توجه به این مساله نیز بسیار مهم است. زن جزیی نگر است چون باید مادر باشد و مادر یعنی مدیریت کارهای منزل و تربیت فرزندان، یعنی توجه و کنترل چند موضوع و مساله باهم. قدرت کلام زن بالا است چون اگر قدرت کلام آن بالا نباشد فرزند او نیز زبان باز نمی کند.

در پایان این مراسم حجت الاسلام دهنوی به سوالات حضار پاسخ داد.

وی درباره نوع برخورد با مردانی که وابستگی زیادی به والدین خود دارند، گفت: دلبستگی زن و مرد به والدین خود اصلا بد نبوده و خیلی خوب نیز می باشد چون آن ها ولی نعمت ما بوده و حق حیات دارند اما وابستگی اصلا خوب نیست. وابستگی یعنی این که پدر و مادر زبان فرزندشان بوده و فرزند آن ها در نقش زن یا مرد یک خانه از خود هیچ گونه اختیاری ندارد که این مساله نتیجه ای جز ایجاد اختلاف در زندگی فرزندشان نخواهد داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز