جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
فشار بی سابقه دولت بر منتقدین؛
 برجام و هولوکاستی دیگر   

به نظر می رسد برجام، کرسنت و... در دولت یازدهم سرنوشتی همچون هولوکاست پیدا کند و اگر مجلس دهم نیز در اختیار این گروه قرار بگیرد قوانینی علیه منتقدین برجام در این مجلس به تصویب خواهد رسید تا براحتی بتوانند دست منتقدین این برنامه را بسته و به دنبال تکمیل پازل اهداف خود باشند...

ندای اصفهان- حسن حیدری (فعال سیاسی)/

مدعیان هولوکاست یا «همه‌سوزی»، کشتار دسته‌جمعی و نسل‌کشی نزدیک به یازده میلیون نفر بخصوص شش میلیون یهودی بر پایه نژاد، مذهب و ملیت در طی جنگ جهانی دوم در اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی را واقعیتی انکارناپذیر می دانند. اما افراد و گروه های مختلف دیگری با دلایل و استنادات مدعی هستند که هولوکاست از اساس افسانه بوده یا برخی نیز داستان را بگونه ای دیگر عنوان می کنند و درنهایت جمعی از آنان معتقدند یهودیان صهیونیست برای اشغال فلسطین و تشکیل حکومتی یهودی در آنجا، بحث هولوکاست را مطرح کرده و آن را مستمسکی برای اظهار مظلومیت و تأسیس دولتی یهودی قرار دادند. هرچه هست به دلیل نفوذ کارتل های اقتصادی صهیونیستی در مراکز سیاسی عمده کشورهای غربی و اروپایی، قوانینی در این کشورها درخصوص هولوکاست تصویب شده و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای اروپایی «انکار» و یا «اغراق‌شده» خواندن هولوکاست جرم تلقی می‌شود. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، لیتوانی، لهستان، رومانی، اسلواکی، سوئیس، کانادا، انگلیس، فرانسه، مجارستان، پرتغال، هلند و… دارای قوانینی علیه انکارکنندگان هولوکاست هستند.

حدود دوماه از توافق فی مابین ایران و کشورهای عضو ۱+۵ در برنامه جامع اقدام مشترک یا همان «برجام» می گذرد اما باوجود فروکش کردن هیجانات اولیه و…، هنوز این برنامه به دلایل متعدد اجازه نقد و بررسی متناسب با خودش را نیافته است.

حسن روحانی

به نظر می رسد برجام، کرسنت و… در دولت یازدهم سرنوشتی همچون هولوکاست پیدا کند و اگر مجلس دهم نیز در اختیار این گروه قرار بگیرد قوانینی علیه منتقدین برجام در این مجلس به تصویب خواهد رسید تا براحتی بتوانند دست منتقدین این برنامه را بسته و به دنبال تکمیل پازل اهداف خود باشند.

مدتی پیش نامه ای از سوی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد به دفتر رسانه ها ارسال شده بود که در آن از همه ی رسانه ها خواسته شده بود از انتشار هر گونه مطلبی در نقد و رد جمع بندی مذاکرات هسته ای بین ایران و ۱+۵ خودداری شود. در آن نامه آمده بود که پیرو مصوبات شورای عالی امنیت ملی، چنین ابلاغیه ای صادر شده و در آن موارد بسیاری از رسانه ها خواسته شده بود که عدم ایجاد شبهه در مورد برجام و نیز ضرورت احترام و تکریم مذاکره کنندگان از جمله ی آن دستورالعمل ها به شمار می رود. این درحالی است که احمد توکلی و حمید رسایی، دو نماینده ی تهران در مجلس شورای اسلامی می گویند که با تحقیق و پیگیری دریافته اند که شورای عالی امنیت ملی مصوبه ای در مورد ممنوعیت نقد برجام نداشته است (+).

همچنین رسانه ها از فشار بی سابقه دولت به سازمان صداوسیما برای تبدیل نمودن رسانه ملی به تریبون دولت، همسو با مواضع و سیاست های دولت یازدهم بخصوص در موضوع هسته ای (از طریق تحریم مالی این سازمان) خبر دادند (+)، فشار برای ابلاغ دستور از سوی مدیران رسانه ملی به مراکز صداوسیمای استان های کشور در عدم پخش هرگونه خبر، گفتگو و برنامه ای در نقد توافق هسته ای تا جایی که کامران نجف زاده در یکی از برنامه های «صرفا جهت اطلاع» عنوان کرد: اگر می بینید خبرها به این صورت شده بدانید حقوق ما دست دولته و اگه غیر این عمل کنیم بودجه صدا و سیما را نمی دهند و حقوق ما را قطع می کنند پس مجبوریم بگیم «همه جا آرومه…»(+)

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف نیز با اشاره به انتشار برخی گفتگوها با برخی اساتید دانشگاه صنعتی شریف در خصوص برجام گفته بود: «متأسفانه تمامی این اساتید به شرطی حاضر شدند با ما گفتگو کنند که نامی از آن ها در جایی برده نشود. وقتی علت این اصرار را جویا شدیم، متوجه شدیم که دو تن از همکارانشان را به خاطر اینکه پیرامون برجام صحبت کرده بودند بازداشت کرده اند.»(+)

بسیاری از اساتید دانشگاه، تشکل های دانشجویی، شخصیت های صاحب نظر و… نیز با تاکید بر اینکه برجام تأثیر بسیار بالایی بر سرنوشت کشور دارد، خواستار فراهم شدن شرایط برای نقد برجام بویژه در رسانه ملی شده اند اما هنوز این موقعیت فراهم نشده است.

به نظر می رسد برخی از آقایان در دولت یازدهم و بعضی از کسانی که خود را ولی نعمت دولت یازدهم می دانند در نظر دارند با برنامه هایی مجلس خبرگان و مجلس دهم را در اختیار گرفته و دهان منتقدان برجام را ببندند اما باید بدانند که این مملکت به عنایت آقا امام زمان(عج) و رهبری های داهیانه نایب برحق ایشان جلو ابرقدرت ها ایستاده و می ایستد و این آقایان در مقابل مستکبرین جهانی عددی حساب نمی شوند هرچند مردم انقلابی ایران اسلامی باید هوشیارانه مسایل را رصد کنند.

در پایان بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در فروردین ماه امسال در حرم رضوی را آورده و از دولت یازدهم می خواهیم آنقدر که در حرف از رهبری معظم انقلاب مایه می گذارند در عمل نیز اینگونه باشند: «من به خود مسئولان هم این را گفته‌ام. مسئولان باید بیایند مردم را و بخصوص نخبگان را از جزئیات و واقعیات مطلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم. این مصداق همدلی با مردم است؛ همدلی و همزبانی که ما گفته‌ایم.»

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز