سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
کوشکی در آیین رونمای از کتاب تاریخ مستطاب آمریکا مطرح کرد؛
 این کتاب، اولین گام برای نشان دادن چهره بی‌بزک آمریکاست / افتخارم تقدیم این کتاب به «نادر مهدوی» است   

کوشکی گفت: شهید نادر مهدوی به دست آمریکایی‌ها اسیر شد و زیر شکنجه، حسرت یک آخ را هم بر دل آن ها گذاشت تا اینکه زیر شکنجه‌ها به شهادت رسید و امروز من مفتخرم که کتابم را به این شهید و همرزمانش تقدیم کرده‌ام.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از مشرق، مراسم رونمایی از کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» ساعاتی پیش در نخلستان سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار شد.

در این مراسم که به غیر از محمدصادق کوشکی(نویسنده) و مازیار بیژنی (کاریکاتوریست) خالقان این کتاب، پدر شهید احمدی روشن، دختر شهید نادر مهدوی، علیرضا قزوه، سید مسعود شجاعی طباطبایی و عده دیگری از چهره‌های هنری و فرهنگی حضور داشتند، گروه سرود رهپویان ولایت هم سرودی در مدح ایران و سرود مرگ بر آمریکا را اجرا کردند.

محمدصادق کوشکی، در سخنانی به خاطراتش از مهرماه سال ۶۶ و آماده شده رزمندگان برای عملیات نصر۸ اشاره کرد و گفت: در همین روزها بود که خبر حمله دلاورمردان نیروی دریایی سپاه به ناوهای امریکایی منتشر شد و حسرتی عمیق به دل رزمندگانی نشست که در این عملیات حضور نداشتند. من با نوشتن این کتاب، می‌خواستم آن حسرت را از دلم پاک کنم و تا حدودی در این زمینه موفق بودم.

نویسنده متن «تاریخ مستطاب آمریکا» در ادامه به دلاورمردی‌های شهید نادر مهدوی و سایر همرزمانش اشاره کرده و حضور دختر شهید در مراسم رونمایی را مغتنم شمرده و گفت: شهید نادر مهدوی به دست آمریکایی‌ها اسیر شد و زیر شکنجه، حسرت یک آخ را هم بر دل آن ها گذاشت تا اینکه زیر شکنجه‌ها به شهادت رسید و امروز من مفتخرم که کتابم را به این شهید و همرزمانش تقدیم کرده‌ام.

کوشکی، تهیه این کتاب را گام اول در شناساندن چهره بی‌بزک آمریکا دانست و گفت امیدوارم کارهای بهتر و تاثیرگذارتری در این حوزه انجام شود.

در این مراسم مدیر موسسه «خاکریز ایمان و اندیشه» نیز به چگونگی مراحل تهیه و تولید این کتاب اشاره کرد و گفت: پژوهش این کتاب توسط آقایان محمد قطرانی و مهدی روحانی انجام شد و حاصل پژوهش‌ها به آقای دکتر کوشکی سپرده شد تا متن آن را بنویسند.

حجت الاسلام محمدمهدی همتی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در شناساندن چهره حقیقی آمریکا از ۲ سال پیش تا کنون گفت: ما هم بر اساس این دغدغه و بر مبنای کارهای قبلی‌مان، تصمیم گرفتیم کتابی را به صورت یک صفحه کاریکاتور و یک صفحه متن آماده کرده و منتشر کنیم.

مدیر موسسه «خاکریز ایمان و اندیشه» که انتشار این کتاب را با کمک سازمان هنری رسانه‌ای اوج انجام داده است، به منابع پژوهشی هم اشاره کرد و افزود: سعی ما بر این بود که منابع تحقیقی‌مان غیر اینترنتی باشد و از منابع تهیه شده در جمهوری اسلامی ایران هم اصلا استفاده نکردیم. در این کار همچنین از راهنمایی‌های آقایان فواد ایزدی و عباس سلیمی‌نمین هم بهره بردیم و امیدواریم که این کتاب مورد استفاده علاقمندان قرار بگیرد.

همچنین علیرضا قزوه در بخش دیگری از این مراسم گفت:‌ این روزها کشور ما در یک دوره تاریخی عجیب قرار دارد و این دوره با هوشیاری مردم به خیر خواهد گذشت و به نظرم این روزها بچه‌های جبهه فرهنگی انقلاب باید بیشتر کار کنند.

وی در ادامه شعری متناسب با موضوع جلسه با مطلع «آنها به توافق مهمی رسیدند که قهوه‌هاشان را با یک قاشق شکر میل کنند» برای حضار قرائت کرد.


در پایان این مراسم از دختر شهید مهدوی وپدر شهید احمدی روشن تقدیر شد و تصاویری از شهیدانشان به آن ها هدیه گردید.

همچنین از ماکت کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» نیز رونمایی شد.

در حاشیه این مراسم، کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» با ۳۳ درصد تخفیف به حاضران ارائه شد و اجرای برنامه را هم سید علی صدری‌نیا، کارگردان برنامه پرطرفدار دکتر سلام بر عهده داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز