دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹

استاندار اصفهان:

تغییر فرماندار بر اساس مصلحت بوده/ همه فرمانداران و استانداران موظفند سیاست‌های دولت تدبیر و امید را اجرایی کنند

استاندار اصفهان گفت: در هر زمانی علیرغم همه فشارها نگاه می کردم ببینم مصلحت استان چیست و کدام تصمیم می تواند مصلحت استان را برقرار کند و به منفعت مردم تمام شود، براین اساس افرادی دلخور می‌شدند اما تنها ملاک انتخاب و جابجایی مهره‌ها مصلحت بود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، رسول زرگرپور استاندار اصفهان پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه فرماندار اصفهان گفت: دولت در اجلاس اخیر که با مسئولین اجرایی و ستاد انتخابات کشور داشتند بر تحقق وعده‌های انتخاباتی خود تاکید داشتند و به مسئولین توصیه کردند کاری بکنید تا این امر تحقق یابد.

وی پیرامون سیاست‌های انتخاب فرماندار عنوان کرد: از روزی که مسئولیت استانداری را برعهده گرفتم خدمت دوستان عرض کرد 4 اصل اعتدال، تخصص، کارایی و تعامل را برای ادامه مسئولیت همکاران قائل هستیم.

استاندار اصفهان در ادامه در تبیین این مولفه‌ها تصریح کرد: اعتدال یعنی بر اساس که سیاست دولت تدبیر و امید کارها پیش برود، تخصص برای اینکه نمی‌توان آدم های غیرمتخصص را در امور تخصصی منصوب کرد، کارایی بدین منظور که تلاش‌های دولت به نتیجه برسد و تعامل برای فراهم کردن بستر فعالیت‌ها است.

وی با تاکید بر این موضوع که در انتخاب افراد به دنبال گرایش سیاسی نبودیم اشاره کرد: تنها ملاک انتخاب افراد در مسئولیت‌های مورد نظر توسط استاندار، دارا بودن چهار رکن یاد شده بود.

زرگرپور با اشاره به اینکه از روز اول فشار، توصیه، درخواست و استدعا بر استاندار به حد وفور بوده و امروز نیز چنین امری وجود دارد اذعان کرد:  در هر زمانی علیرغم همه فشارها نگاه می کردم ببینم مصلحت استان چیست و کدام تصمیم می تواند مصلحت استان را برقرار کند و به منفعت مردم تمام شود، براین اساس افرادی دلخور می‌شدند اما تنها ملاک انتخاب و جابجایی مهره‌ها مصلحت بود.

وی با بیان اینکه در سه سال و نیم گذشته در مورد خیلی از فرمانداری ها این شرایط حاکم بوده تشریح کرد:  در مورد فرماندار اصفهان علیرغم اینکه تا دو ماه پیش هیچ موافقتی با تغییر ایشان نداشتم از یک ماه پیش به این نتیجه رسیدم که مصلحت استان ایجاد تغییرات در مناصب شهرستان و استان است و این امر را با مسئولین کشوری در میان گذاشتم و بدان قطعیت یافتم.

استاندار اصفهان با اشاره به این موضوع که یک هیچ جریان سیاسی حق ندارد این جابجایی ها را به نفع یا ضرر خود تلقی کند افزود: جابجایی فرماندار تصمیم استاندار بوده هرچند که در تهران هم نقطه نظراتی بوده اما اگر قرار بود استاندار قبول نکند راه‌های دیگری هم وجود داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا چنین عزل و نصبی در این شرایط حساس اتفاق افتاده گفت: هر زمانی که این امر محقق شود این نقد را وارد می‌کنند چراکه در اصفهان یک شرایط امنیتی، سیاسی و اجتماعی برقرار است امروز شرایط سیاسی حساس است اما شرایط امنیتی و اجتماعی در زمان‌های دیگر حساسیت دارد.

زرگرپور در رابطه با چگونگی انتخاب شخص جایگزین ابراز کرد: خیلی نقطه نظرات بود، از تهران و اصفهان لیست‌های بلندبالایی وجود داشت اما بر اساس 4 ملاک ذکرشده تصمیم استاندار بر این بود و مورد مقبولیت همگان قرار گرفت.

وی در ادامه تاکید کرد: تمام فرمانداران برای استاندار و تمام استانداران برای وزیر موظف به اجرای سیاست‌های دولت هستند لکن نحوه اجرا و سرعت عمل تفاوت دارد و هیچ اتفاق جدیدی در اصفهان رخ نداده است.

استاندار اصفهان پیرامون شخصیت فضل الله کفیل اشاره کرد: من آقای کفیل را فردی متدین، کاردان، پرکار، همگام با دولت تدبیر و امید و درکمال تایید می دانم و از امروز ایشان را به مشاور عالی و دستیار ویژه استاندار منصوب می‌کنم چراکه دارای ظرفیت و تجربیات ویژه ای است.

وی با بیان اینکه به کار بردن کلمه عزل برای فرماندار حرف غلطی است افزود: بر اساس مصلحت یک جابجایی انجام شده است و از امروز هم آقای کفیل به فرماندار و همچنین به استاندار در رابطه با کارهای بر زمین مانده کمک خواهد کرد.

زرگرپور با تاکید بر این امر که آقای رضوانی خط آقای کفیل را ادامه خواهد داد یادآور شد: آقای رضوانی یک نیروی با سابقه و پرتحرک است که اهل هیچ خط و جناحی نبوده و درکارها سستی نخواهد کرد.

وی در پایان اشاره کرد: وزیرکشور 3 مرتبه به بنده تذکر دادند که آقای کفیل رها نشود و باید از تجربیات ایشان در استانداری اصفهان کمال بهره و استفاده را ببریم.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715