دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
در نامه جمعی از دانشجویان بورسیه مطرح شد
 درخواست دانشجویان بورسیه از سازمان بازرسی برای راستی‌آزمایی اقدامات وزارت علوم   

جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای پیشنهاد دادند که سازمان بازرسی کل کشور در موضوع پرونده بورسیه‌ها به راستی‌آزمایی اقدامات وزارت علوم جهت تنویر افکارعمومی بپردازد.

به گزارش ندای اصفهان، جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای پیشنهاد دادند که سازمان بازرسی کل کشور جهت بررسی لیست ۱۷۰ نفره ادعایی در تعداد و در شرایط تک تک آنان، به راستی‌آزمایی اقدامات وزارت علوم در جهت تنویر افکارعمومی بپردازد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر فرهادی

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

با سلام و تحیت

مدت زمان قابل توجهی از بیانات سیزدهم تیرماه ۱۳۹۴رهبر معظم انقلاب در دیدار اساتید دانشگاه­‌های کشور گذشته، اما پاسخ شایسته­‌ای از طرف وزارت تحت مدیریت شما به مطالبات به حق ایشان داده نشده است.

طی این مدت زمزمه­‌هایی هم از این وزارت به گوش می‌­رسد که نشان‌دهنده ادامه روش غلط دو سال اخیر در ارتباط با بورسیه­‌های وزارت علوم است.

گرچه در این مدت حرکت­‌هایی نمایشی از سوی وزارت علوم به اجرا درآمده، اما مشکل ساختگی اکثر قریب به اتفاق دانشجویان بورسیه نه تنها هنوز حل نشده، بلکه حتی بیشتر هم شده و فقط با لطایف الحیل تغییر ظاهر داده‌اند.

براساس اطلاعات و اسناد جمع‌آوری شده، ما معتقدیم وزارت علوم در مورد همین ۱۷۰ نفر ادعایی(بلاتکلیف) توافقات کمیته ۵ نفره را رعایت نکرده است:

۱- فرمول معدل(کارشناسی*۳+کارشناسی ارشد*۲=۷۰) که مورد تایید کمیسیون‌های آموزش و اصل نود و همچنین خود شما بوده، رعایت نشده است.

۲- بیش از ۵۸ نفر از دانشجویان بورسیه دارای “حکم بورس دولت جمهوری اسلامی ایران” هستند که به تصریح قوانین حقوقی و گفته خود شما احکام آنها غیرقابل بازگشت است، اما وزارت علوم به این وعده خود نیز عمل نکرده و متأسفانه درصد قابل توجهی از این دانشجویان در این گروه ۱۷۰ نفر قرار دارند.

۳- دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز که بنابر اظهارات وزیر علوم مشکل آنها حل شده، در بین این لیست حضوری پررنگ دارند.

۴- افراد فارغ‌التحصیل نیز علیرغم وعده وزارت علوم مبنی بر عدم ورود به پرونده آنان، در لیست مذکور قرار دارند.

۵- نکته قابل توجه وجود افرادی است که در این لیست ۱۷۰ نفره نیستند، اما نامه لغو بورس آنها به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و هنوز مشکل آنها پا برجاست.

متأسفانه شخص حضرتعالی اعتماد زیادی را برخلاف توصیه دلسوزان به متهمان اصلی و بانیان یکی از غلط‌ترین کارهای سال‌های اخیر مانند آقای صدیقی و تیم تحت مدیریت ایشان در سازمان امور دانشجویان روا می‌دارید.

نتیجه‌گیری‌های مبتنی بر این مشاوره‌های شبهه‌ناک باعث برخی موضع‌گیری‌های خلاف واقع از سوی شما شده و متأسفانه این مسئله برای اعتبار وزارت علوم چندان خوشایند نیست.

ما دانشجویان بورسیه پیشنهاد می‌کنیم که سازمان بازرسی کل کشور در راستای وظایف و اختیارات قانونی خود جهت بررسی همین لیست ۱۷۰ نفره ادعایی، هم در تعداد و هم در شرایط تک تک آنان به همراه “نماینده دادستان دیوان محاسبات”، “مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها”، “یکی از اعضای کمیته ۵ نفره” و “وکیل قانونی یا نماینده خود دانشجویان بورسیه” به راستی‌آزمایی اقدامات وزارت علوم در جهت تنویر افکارعمومی بپردازد و نتیجه را رسماً به افکارعمومی و مراجع ذیصلاح دخیل در موضوع اعلام کند.

امید است صداقت در عمل و گفتار همواره سرلوحه مسئولان محترم قرار گیرد.

با احترام

جمعی از دانشجویان بورسیه

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق