سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰

امام جمعه اصفهان:

دولت ها اولویت اشتغال را به مردان بدهند/ مخالفت با نظارت شورای نگهبان سیاسی است/ برخی از اصلاح‌طلبان می‌خواهند هر کسی وارد انتخابات شود

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: افرادی که هر از چند گاهی در زمان انتخابات بحث نظارت شورای نگهبان را مطرح می کنند عمده شان بخشی از سیاسیون اصلاح طلب هستند که نه به حرف امام خمینی (ره) گوش می دادند و نه امروز به صحبت های رهبر معظم انقلاب گوش می کنند.

به گزارش نداي اصفهان به نقل از صاحب نیوز، امام جمعه ی اصفهان اظهار کرد: برخی می خواهند هر کسی قادر باشد وارد انتخابات شود در صورتی که معنای استصواب طلب صواب و درستی است و نظارت شورای نگهبان باید به درستی انجام گیرد تا جلوی ورود افرادی که لیاقت ندارند به عرصه ی انتخابات گرفته شود.

حضرت آیت الله طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان در ادامه ی مبحث معجزه، قرآن را بزرگ ترین معجزه ی حضرت محمد (ص) خواند که علاوه بر اثبات ارتباط آن حضرت با خالق جهان، خود بزرگ ترین دلیل وجود خداوند است.

وی به برخی ابعاد اعجاز قرآن از جمله فصاحت، بلاغت، تحدی در قرآن، تاریخ ذکر شده در قرآن، احکام الهی، خبر دادن از غیب و … اشاره کرد و افزود: قرآن کریم معارف الهی در مورد خالق جهان را به زیبایی بیان کرده است.

امام جمعه اصفهان موضوع خرافات و پرستش غیر خدا را از جمله انحراف ها چه در زمان قدیم و چه در این زمان خواند و گفت: متاسفانه عده ای زمانی بت و خورشید و ستاره می پرستیدند و الان نیز در کشورهایی مثل هند، چین، ژاپن و … گاو و بعضی اندام انسان و … را می پرستند.

نماینده ولی فقیه در استان به داستان حضرت ابراهیم (ع) و شکستن بت ها در قرآن اشاره و تاکید کرد: قرآن به زیبایی و با دلیل علمی در کلماتی کوتاه داستان این حضرت و اثبات باطل بودن پرستش بت هایی که حتی قادر به دفاع کردن از خود نبودند بیان می کند.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه به اول ذی حجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) در حالی که سر به زیر داشتند حضرت فاطمه (س) را از پیامبر خواستگاری کردند و حضرت محمد (ص) ابراز رضایت کردند و در عین حال از حضرت فاطمه (س) در این باره پرسیدند.

وی افزود: پس از آنکه حضرت زهرا (س) رضایت خود را نشان دادند عقد ایشان در مسجد خوانده شد و حضرت محمد (ص) ضمن خطبه ای که خواندند برای همه بیان کردند ازدواج حضرت (ع) و حضرت فاطمه (س) از جانب خداست و جای گلایه را برای دیگر خواستگارانی که جواب رد شنیده بودند کوتاه کردند.

زندگی های پر زرق و برق فاجعه آفرینی می کند/ از زندگی های ساده ی اسلامی انسانی اوایل انقلاب فاصله گرفته ایم

امام جمعه ی اصفهان با تاکید بر اینکه باید از خواستگاری و ازدواج حضرت (ع) و حضرت فاطمه (س) الگو گرفت گفت: اوایل انقلاب ازدواج ها حالت اعتدال به خود گرفته بود اما امروز زندگی های پر زرق و برق فاجعه آفرینی می کند.

وی با بیان تاسف از اینکه از آن زندگی های ساده ی اسلامی انسانی فاصله گرفته ایم تصریح کرد: زمان ازدواج ها طولانی و مهریه ها زیاد شده است و جای تاسف زیادی است که آمار طلاق نیز افزایش یافته به حدی که این آمار در اصفهان طوری است که از هر ۵ ازدواج یکی به طلاق می انجامد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری یکی از دلایل این مشکلات را عدم توجه حکومت به اولویت کار برای مردان دانست و گفت: متاسفانه در همه ی دولت ها این موضوع بوده است و همیشه هم تذکر داده ایم.

وی تصریح کرد: مشخص است باید از نیروی خانم ها در کارهایی از جمله پزشکی، پرستاری، آموزش و پرورش و … استفاده کرده اما موضوع این است که متاسفانه حکومت و دولت در کارهایی که باید اولویت را به مردان دهند به دلایلی کوتاهی می کند.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: در کارهایی هم که هم مرد م و هم زن می توانند انجام دهند باید اولویت به مردان داده شود چرا که خداوند مرد را مسؤول تامین مخارج زندگی قرار داده است.

وی ادامه داد: چه افتخاری برای یک زن است که در شرکت هواپیمایی کار کند و زباله های مسافران را جمع آوری کند و یا خانم دیگری راننده ماشین سنگین باشد و متاسفانه از او فیلم هم بگیریم و به آن افتخار کنیم!

امام جمعه ی اصفهان در بخش دیگر خطبه های این هفته به موضوعی که اخیرا برخی سیاسیون درباره ی نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مطرح می کنند اشاره کرد و گفت: زمان مرحوم امام خمینی (ره) نیز عده ای از اصلاح طلبان این مسائل را بیان و نظارت را به معنای صرف نگاه کردن معنی می کردند.

وی تصریح کرد: همان موقع شورای نگهبان که وظیفه ی تفسیر قانون را دارد در مورد عبارت نظارت تاکید کرد در اسلام هر جا عبارت نظارت به کار رفته به این مفهوم بوده است که اگر خطایی مشاهده شد باید دخالت کرد و لذا منظور نظارت استصوابی است.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: افرادی که هر از چند گاهی در زمان انتخابات این حرف ها را می زنند عمده شان بخشی از سیاسیون اصلاح طلب هستند که نه به حرف امام خمینی (ره) گوش می کردند و نه امروز به حرف رهبر معظم انقلاب گوش می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان این حرف ها را سیاسی خواند و گفت: می خواهند هر کسی قادر باشد وارد انتخابات شود در صورتی که معنای استصواب طلب صواب و درستی است و نظارت باید به درستی انجام گیرد تا جلوی ورود افرادی که لیاقت ندارند و خطاکار هستند به عرصه ی انتخابات گرفته شود و همین طور نظارت بر صحیح یا باطل بودن و برخی وجوه دیگر انتخابات نیز از جمله زیر مجموعه های مفهوم نظارت است.

وی افزود: اصلا نظارت به مفهوم نگاه کردن صرف چه معنی دارد؛ یعنی دزد دزدی کند و ما فقط نگاه کنیم و یا کار خلافی صورت گیرد و فقط مشاهده کرد؟

امام جمعه ی اصفهان در ادامه به سالروز شهادت حضرت جواد الائمه اشاره کرد و گفت: پذیرش امامت کودکی ۷ ساله حتی برای برخی شیعیان نیز سخت بود اما امام جواد (ع) با حضور در میان مردم و پاسخ به مسائل علمی و انجام برخی کرامات حقانیت خود را نشان دادند.

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت دومین شهید محراب حضرت آیت الله مدنی گفت: شخصیت ایشان بسیار بزرگ بود و همواره تلاش می کردند کلمه ای حلاف رضای الهی بر زبان نیاورند و به راستی انسان قادر به بیان صفات ایشان نیست.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان به در پیش بودن جشن عاطفه ها اشاره و خاطرنشان کرد: باید برای کمک به کودکانی که با مشکلات مالی برای ادامه ی تحصیل مواجه هستند سنگ تمام بگذاریم.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715