پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰

به بهانه حادثه ساختمان پلاسکو؛

دیدار آیت الله مهدوی و جمعی از طلاب از ایستگاه مرکزی آتش نشانی اصفهان+ تصاویر

امام جمعه موقت اصفهان گفت: گاهی انسان از اضافه مال و دارائی خویش به دیگران می بخشد که به آن انفاق می گویند، اما گاهی انسان در حالی که خودش به آن چیز نیازمند است آن را به دیگری می بخشد که به آن ایثار می گویند و به مراتب از انفاق بالاتر و والاتر است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، این دیدار به همت جامعه مبلغین انقلاب اسلامی، صبح دوشنبه 4 بهمن ماه با حضور آیت الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، شهردار اصفهان و جمعی از طلاب و روحانیون در ایستگاه مرکزی آتش نشانی اصفهان واقع در پل بزرگمهر صورت پذیرفت.

در ابتدای این دیدار صمیمی، بهزاد بزرگزاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی اصفهان درباره فعالیتهای آتش نشانی و آتش نشانان، سختی کار و لزوم عشق و علاقه در این کار صحبت کرد و نمونه هائی از ایثار و فداکاری آتش نشانان را روایت کرد. وی به طور خاص از جامعه ی روحانیت و مبلغین دینی تبلیغ و تأکید بر رعایت موارد ایمنی و پیشگیری توسط مردم را در منابر و سخنرانی ها خواستار شد.

در ادامه آقای دکتر مهدی جمالی نژاد شهردار محترم اصفهان درباره ی چرائی و چگونگی حادثه پلاسکو و برخی بایدها و نبایدهای فرآیند ایمن سازی  و فرهنگ شهروندی مطالبی را ارائه کرد.

در این دیدار آیت الله مهدوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه پلاسکو و شهادت آتش نشانان فداکار گفت: از جهتی فقدان این عزیزان و خسارات وارده، انسان را متأثر و اندوهگین می سازد و بایستی این مصیبت را تسلیت گفت، ولی از جهتی هم ایثار، شهامت و شهادت این بزرگواران مایه مباهات و فخر می باشد و جای تبریک و تهنیت دارد.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: گاهی انسان از اضافه مال و دارائی خویش به دیگران می بخشد که به آن انفاق می گویند، اما گاهی انسان در حالی که خودش به آن چیز نیازمند است آن را به دیگری می بخشد که به آن ایثار می گویند و به مراتب از انفاق بالاتر و والاتر است.

بالاترین ایثارها

آیت الله مهدوی تاکید کرد: گاهی اوقات آدمی مال خود را ایثار می کند، گاهی آبروی خود را، ولی گاهی جان خود را، که ایثار جان بالاترین ایثارها است.

وی در بخش پایانی صحبت خود ضمن تأکید بر مبنای دینی در زمینه ی پیشگیری، به موضوع رفع و دفع خطر اشاره کرد و گفت: در معارف دینی پیشگیری و دفع خطر به عنوان یک آموزه ی دینی مورد توجه است که بایستی در کنار تدبیر و جدّیت لازم مسئولان و متولیان امر و مدیران مربوطه، همگان به ویژه مبلغین دینی در راستای فرهنگ سازی ایمنی و پیشگیری تلاش مضاعف کنند.

در پایان این دیدار ضمن اهداء لوح یاد بود آتش نشانان کتاب «ایثار» نوشته آیت الله مهدوی به آتش نشانان عزیز اهداء گردید.

در حاشیه دیدار

در حاشیه ی این دیدار طلاب و روحانیون نیز احساسات و دیدگاه های خود را در خصوص حادثه پلاسکو و ایثار آتش نشانان شهید اظهار نمودند.

حجت الاسلام مهدی آقاجان فشارکی:

آتش نشانها ایثار می کنند و مدیران نجومی استئثار! کشور و ملت با ایثارگرانی مانند آتش نشانها آباد و قدرتمند می شود و با نجومی بگیرانِ بی درد، نابود و وابسته می شود.

قوه ی قضائیه حقوقهای نجومی را پس بگیرد و تجهیزات و منابع انسانی آتش نشانها را تقویت کند تا کشور هر روز مصیبت نبیند.

حجت الاسلام حمیدرضا امینی:

تجلی مهدی موعود، این بار در لباس آتش نشانها دیده شد.

حجت الاسلام سید فتاح حکمت منش:

ما {روحانیون و آتش نشانان} لباسهایمان دو تا بود و دلهایمان یکی.

حجت الاسلام شاهین زیدی:

«وبذلوا مهجهم لیس تنفذوا العباد…»

یعنی برای نجات خلق فداکاری کنیم، گاهی نجات از آتش روح و گاهی از آتش جسم…

سعید صاعدی:

ماجرای پلاسکو لطف خفیه ی دیگری است که نقصان وجدانهایمان و عقب ماندگی های اجتماعی مان را تبدیل به یک مسأله عمومی کرد.

حجت الاسلام احمد فعال:

شهادت زیباترین پایان برای زندگی موقت دنیائی انسانهاست که نوای تفکر بسیجی آنان را به عرصه مقابله با آتش و فریادرسی هموطنانمان کشاند.

ابراهیم مجیری:

حادثه پلاسکو هر چند تلخ بود، اما بهانه ای شد تا یک بار دیگر همانند سالهای دفاع مقدس وحدت مردم و همة مسؤلان را ملاحظه کرده و در جهت رفع بحران به صورت منطقی تدابیر لازم را اتخاذ کنیم.

احمدمقیمی:

یاد باد خاطرة شهدای غواص، آنان به آب و اینان به آتش، آنان در بیابان و اینان در خیابان، آنان با دست بسته و اینان با پر و بال سوخته، آنان با دشمنی قدّار و اینان با دوستانِ… اما همه گِرد یک شمع، شمع توحید و عدالت، شمع انقلاب اسلامی…

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. شاهین زیدی گفت:

    وبَذَلوا مُهَجَهُم لِیَستَنقِذوا العبادَ مِنَ الجَهالَةِ وَ حَیرَةِ الضَّلالَة

    این عبارت درست است. با سپاس

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715