جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
 شهر تمام قد به احترام ورود آزادگان اردوگاه موصل ۲ ایستاد/ رسانه ها در خواب!   

امروز شهر اصفهان حال و هوای دیگری داشت و قرار بود از نسل لاله ها و آلاله ها دور هم جمع شوند و با هم تجدید خاطره کنند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از اصفهان شرق، سومین همایش کشوری تجلیل از آزادگان اردوگاه موصل ۲، با حضور ۱۷۰۰ آزاده عملیات خیبر در اصفهان آغاز به‌کار کرد. امروز شهر اصفهان حال و هوای دیگری داشت. قرار بود اتفاقی تازه بیفتد . قرار بود از نسل لاله ها و آلاله ها دور هم جمع شوند و با هم تجدید خاطره کنند. امروز ۱۷۰۰ آزاده اردوگاه موصل ۲ از عملیات خیبر گرد هم جمع آمدند تا خاطراتشان را یاد آوری کنند. برنامه از ساعت ۷ بعد از ظهر در گلستان شهدای اصفهان و با ورود کاروان آزادگان خیبر آغاز شد. آزادگان با حضور بر مزار شهدای اصفهان وهمچنین سرداران شهید این استان با آرمان های شهدا تجدید میثاق بستند و در این میان شاخه های گل زرد در دست هر کدام از آزادگان جلوه ای زیبا به گلستان شهدای اصفهان داده بود.

1
در گلستان شهدای اصفهان امروز بازار دیده بوسی داغ بود، آنهایی که پس از بیست و اندی سال از سراسر وسعت عشق یعنی ایران، حضور داشتند تا همایش سه روزه خود را با دیار نصف جهان و در کنار برادران شهید اصفهانی سپری و در صفحه تاریخ اصفهان به ثبت برسانند.
از نکات جالب این برنامه خاطرات مشترک بین آنها بود زیرا اینجا کسی برای خاطره گویی نیامده و اگر خاطره ای گفته می شد صرفا برای یادآوری در بین همرزمان اسیر موصل ذکر شد و در یک کلام، همین جا بود که یک نام توسط همه بالاتفاق در صحبت ها برده و آن خاطرات حاج آقا ابوترابی در موصل ۲ بود.

454545
لازم به ذکر است مراسم در خیمه حسینی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد، سپس سرود جمهوری اسلامی نواخته شد و در ادامه کلیپی تصویری پخش و برادر ازاده عبدالحمیدی به یاد دوران اسارت، سرودی از دوران مقاومت و ایثار اجرا نمود. سخنران مراسم حجه الاسلام والمسلمین خواجه کریمی امام جمعه محترم خوانسار بود که در تجلیل از ازادگان عزیز مطالبی بیان نمود. این مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در خیمه حسینی گلستان شهدا به پایان رسید.

57575757

در این مراسم علاوه بر تعدای از آزادگان سرافراز، خانواده محترمشان و جمعی از خانوده معظم شهدا، جناب اقای رجایی ریاست محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران و اقای وکیلی معاون ایشان به همراه برخی دیگر از مسئولین بیناد شهید حضور داشتند.

* انگشت اشاره فرزند ازاده به طرف قبر شهید خرازی بازار خاطره را داغ کرد
قسمت زیبای حضور ازادگان در کنار قبور شهدای گلستان، درد و دل رزمندگان و ازادگان در کنار قبر مطهر شهید حاج حسین خرازی بود که لحظات غیر قابل وصف را خلق کرد و از همه مهتر اینکه فرزند کوچک یکی از ازادگان با مشاهده نام حاج حسین خرازی، با خوشحالی تمام از پدر خواست تا به سرعت در کنار قبر شهید حاضر شود تا با نگاه کوچک اما ذهنی سرشار از خاطرات رشید مرد اصفهان، جویا شود و اینجا بود که با تمام وجود تربیت نسل چهار به واسطه نسل حاضر در میادین دفاع و تاثیر لحظات راز و نیاز سنگر بر فرزندان امروز کشور را به وضوح مشاهده کردم. مکثی کوتاه در بین قرائت فاتحه ازادگان حاضر در کنار قبر شهید خرازی با شادی فرزند نسل چهارم انقلاب صورت گرفت تا بگوید هدف نه تنها گم نشده بلکه افرادی هدفمند را برای به تصویر کشیدن این مسیر طلب می کند.
*بازار نمایشگاه در حاشیه مراسم استقبال کمی تا قمستی داغ بود
برگزاری نمایشگاه کتاب و نوشته های آزادگان موصل ۲ در حاشیه برنامه دایر بود و آزادگان با دیدن خاطراتشان که اکنون کتاب شده بود گل لبخند بر لبانشان نقش می بست. در کنار نمایشگاه کتاب، تابلو های صلوات اثر شاعر و آزاده اصفهانی، علیرضا لطفی جانمایی شده بود. آنچه در این حاشیه دیده می شد این بود که همهمه مردمی پای میز نمایشگاه کتاب به چشم نمی خورد و انگار همه چیز فقط برای ورود مهمانان استانی مهیا شده بود و این نکته باریک برای شهری که حماسه ۱۹ مرداد را آفرید و حضور پر تلاوت خود را برای نسل چهارم به ثبت رساند، کمی جای بسی تامل دارد.

* باز هم جای تبلیغات وسیع و با برنامه خالی ماند
در حالی که از هفته قبل برنامه ریزی خوبی در راستای ورود آزادگان به نصف جهان انجام گرفت و برخی رسانه ها از آمدن ۱۷۰۰ میهمان اردوگاه موصل ۲ به اصفهان خبر دادند ولی حق مطلب به درستی ادا نشد. گفتنی است که با توجه به نقش‌آفرینی مردم اصفهان و اصحاب رسانه استان در برپایی کم‌نظیر مراسم تشییع شهدای غواص و انعکاس آن در رسانه‌های کشور، انتظار میرفت حضور باشکوه دیگری در این مراسم رقم بخورد تا خبر تاپ شبکه های تلویزیونی کشور نام اصفهان را در ۱۷ شهریور ۹۴ در راس اخبار قرار می داد. به راستی هزاران دوربین عکاسان اصفهانی که در همه لحظات هم پای مردم است، شوق حضور ازادگان را به درستی به تصویر نکشید و یا شاید، فرصت سه روزه حضور ۱۷۰۰ مهمان خیبری دفاع مقدس، گوی سبقت را از اهالی راسانه ربوده بود و به تعبیری دیگر دوربین ها به خود می گفتند، سه روز فرصت باقیست که تصاویر نابی از این حضور به تصویر بکشیم.

*شبکه های اجتماعی موبایلی هم بر روی پشت بام سی و سه پل قدم میزدند
درست همزمان با ورود ازادگان به اصفهان، درب پشت‌بام پل تاریخی الله‌وردی خان (سی‌وسه‌پل) به طرز عجیب و مجهولی شکسته شد تا پیاده روی همشهریان بر روی بام سی و سه پل را ناب کند و تیتر چند خبرگزاری استانی و توزیع لینک خبر این ماجرا شود ولیکن، پیاده روی زیبای اسیران دیروز ایران جایی برای تبلیغ گسترده در فضای شبکه های موبایلی نداشت و اگر هم بود، تیتر چند گفتگو و خبر پوششی به چشم می خورد.
سه وزیر امور‌خارجه، صنعت و عمران کشور اسپانیا نیز از دیگر مهمانان اصفهان بودند و به همراه هیئتی هفتاد نفره متشکل از مقامات و دست‌اندرکاران امور اقتصادی، به اصفهان امدند تا در کنار همایش، تصاویر و خبرهای کشوری و بین المللی را هم سهم اصفهان کند تا نشان دهیم در تنوع اخبارمان هم نشان برخورداری را با خود به ارمغان اورده ایم.
به راستی آیا دلیل معقولی برای عدم انتشار حضور آزادگان به اصفهان در گروه های فعال خبرنگاران اصفهانی و ثبت شور و هیجان وصف ناشدنی دراین حضور را می توان با چه ادبیاتی بازگو کرد تا لااقل اهالی رسانه اصفهان، خود مجاب این دلیل شوند.

45454545
*به هرحال باید سنگ تمام بیشتر می گذاشتیم
سومین همایش سراسری آزادگان عملیات خیبر (اسرای موصل ۲) با عنوان «تداوم آزادگی» از امروز در مجتمع دانشگاهی امیرالمؤمنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واقع در اتوبان شهید دستجردی با حضور یک‌هزار و ۷۰۰ تن از آزادگان این عملیات برگزار شد و تا ۱۹ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. امید است تا با برنامه ریزی دقیق تر و اطلاع رسانی گسترده تر در مراسم عمومی این همایش بتوان حس و حال مردم اصفهان را بیش از پیش به تمامی کشور نشان داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

  1. سلام

    متشکر از کار کردن خبر اصفهان شرق
    امیدوارم بتوانیم در کنار فضای رسانه ای همکاری خوب و هدفمندی با هم داشته باشیم.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز